FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Tatuajul dupa

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Chazz
Vizitator

MesajTrimis: Joi Iun 01, 2006 2:25 pm    Titlul subiectului: Tatuajul dupa Raspunde cu citat (quote)

O intrebare.....pt artistii tatto.Cred ca stiti cine este Chester Bennington(unul dintre partenerii faimosului Club Tatto si solist LInkinPark).Tatualele lui par intodeauna foarte stralucitoare,culori foarte vii.Ar trebui ca sa mentin culorile unui tatuaj,sa-l bat de mai multe ori?Sau depinde de culori de o Foarte buna calitate?
Sus
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Joi Iun 01, 2006 8:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

.... pai tushuri de buna calitate si nimik solar si mult soare.... parerea mea, si poate nu strica si intretzinuta cu ceva creme..... Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Vizitator

MesajTrimis: Joi Iun 01, 2006 8:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu nu stiu tatuajul respectiv,dar un tatuaj pare intens pe piele daca:
1:culorile is de buna calitate
2:daca is bagate corect sub piele(ma refer,nu prea la suprafata sau nu prea adanc)
3:daca compozitia de culori a tatuajului se bazeaza pe contraste mari,ca de exemplu si un galben,portocaliu sau orice culoare deschisa se vede intens pe piele daca ii folosit pe un fond inchis(albastru ultramarin,verde smaragd,negru etc.....)
4:tatuajul probabil a fost bine ingrijit in timpul vindecarii
5:banuiesc nu a fost expus prea mult la soare si solar(fiind inamicii nr 1 a tatuajului)
cam astea sunt motivele intensitatii(dupa parerea mea)
.......icon-bizzzarttattoo
Sus
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Vin Iun 02, 2006 9:18 am    Titlul subiectului: hi! Raspunde cu citat (quote)

Si in completare...pielea alba,deci daca-i pe o piele de culoare sau mai inchisa normal ca tatuajul nu va fi viu colorat niciodata!plus ca un tatuaj trebuie ingrijit si dupa vindecare(creme hidratante dupa dus)si in plus la respectivul i se vede bine tatuajul datorita faptului ca tu l-ai vazut doar prin reviste(aici se folosesc creme,fonduri de ten tra la la deci contrastele sunt evidente) si eventual in videoclipuri unde respectivul este mai mereu ud(transpirat) si deci iarasi ......sigur nu contesta nimeni calitatea tusului.....pe care cred si stiu ca deja majoritatea saloanelor din romania il detin.....

Ultima modificare efectuata de catre costi la Mie Iun 14, 2006 11:55 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
Chazz_Cata

Data inscrierii: 30/Mai/2006

MesajTrimis: Sam Iun 03, 2006 1:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multam
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vizitator

MesajTrimis: Lun Iun 05, 2006 7:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu stiu de ce pe la noi, clientii, intr-o proportie mare nu au grija de tatuaj; din momentul in care tatuajul este terminat si bandajat totul depinde de posesorul lui
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community