FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Ash vrea....doare?
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ank

Data inscrierii: 14/Ian/2006

MesajTrimis: Mie Apr 12, 2006 8:27 pm    Titlul subiectului: de ce migreaza cercelu`?:(( Raspunde cu citat (quote)

mi`am pus pierce in buric in noiembrie si incet incet s`a subtiat pielea si am fost nevoita sa il scot! oare de ce? am de gand sa incerc sa imi pun din nou, ce ziceti? sa ma risc? prima oara am avut gaura facuta cu pistol, acu vrrau sa merg sa imi fac la un salon cu acu!!! deci nuj dc a migrat cercelu`Confused? poate ca si din cauza ca fac mult sport la sala si transpir mult. si dak am de gand sa imi pun din nou in buric, ce sa fac ca sa nu mai migreze? as putea face ceva ca sa previn? sa folosesc aur? creme ceva? tratamente? sau in timpu orelor de sport sa pun un pansament ceva? I need help......
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Joi Apr 13, 2006 12:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tot ce trebuie sa faci este sa mergi la un salon autorizat si sa ti montezi un cercel profesional,Body Piercing Jewelry ,nu prosti de ale ''gaura cu pistolul''parca ai fi un animal,si in plus, de aceea ai si avut acele probleme cu cercelul,pt. mai multe detalii......... Arrow .....>>>> pe e-mail
diana
Vizitator

MesajTrimis: Sam Mai 06, 2006 10:12 am    Titlul subiectului: hy Raspunde cu citat (quote)

as vrea sa stiu mai multe saloane din IASI pt piercing (vreau saimi pun in buric) si daca stie cineva cam cat costa asa cu aporximatie
Sus
Dyenutza

Data inscrierii: 05/Iul/2006

MesajTrimis: Mie Iul 05, 2006 9:44 pm    Titlul subiectului: Re: Ash vrea....doare? Raspunde cu citat (quote)

As vrea si eu sa stiu cam cat costa sa-mi fac gaura in buric in mall sau in plaza ??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vizitator

MesajTrimis: Sam Aug 26, 2006 4:33 pm    Titlul subiectului: Re: Ash vrea....doare? Raspunde cu citat (quote)

Dyenutza a scris:
As vrea si eu sa stiu cam cat costa sa-mi fac gaura in buric in mall sau in plaza ??

in bucuresti???
la salonul unde mi-am facut eu e 50 RON gaura si cel mai ieftin cercel 30 RON
Sus
Aislinn
Vizitator

MesajTrimis: Dum Aug 27, 2006 3:18 pm    Titlul subiectului: Re: Ash vrea....doare? Raspunde cu citat (quote)

andreea a scris:
Ash vrea sa-mi fac un piercing in buric...doare? Imi poate spune shi mie cineva mai multe detalii despre acest piercing...poate ma ajuta sa ma decid
k? 10x

nup. nu doare... e o piscatura si atat! doare putin dupa la unele persoane... la mine asa a fost. in rest, daca ai grija de el, e ok...
Sus
balla_baby
Vizitator

MesajTrimis: Sam Sep 09, 2006 7:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si e ok dc dupa 3 zile de la punerea piercingului incepe sa ma manance gaura de la pirs?
Sus
Aislinn

Data inscrierii: 30/Aug/2006

MesajTrimis: Sam Sep 09, 2006 8:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

balla_baby a scris:
si e ok dc dupa 3 zile de la punerea piercingului incepe sa ma manance gaura de la pirs?

daaa... si pe mine m-a mancat... dar sa nu te scarpini ca risti sa te infectezi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vizitator

MesajTrimis: Mar Oct 03, 2006 12:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

just_m3 a scris:
Nu doare deloc..eu nici nu am simtzit knd mi-am faqt piercing in buric asta vara...shi nu am avut probleme cu cercelu`..sa ma incomodeze sau ceva....
Sus
letter2malina@yahoo.com
Vizitator

MesajTrimis: Mar Oct 03, 2006 12:20 pm    Titlul subiectului: as vrea Raspunde cu citat (quote)

sa imi pun si eu un pierce cercel in ureche dar nu stiu cat ar costa si unde se pun tot la salon acolo unde se ppun in buric si cu ce ti l pune cu pistolul ca eu am mai avut pus cu pistolul si s a infectat si mi putin frica
Sus
Aislinn

Data inscrierii: 30/Aug/2006

MesajTrimis: Mar Oct 10, 2006 1:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

... in ureche eu mi-am dat cu pistolul...dar cam doare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tatua102388

Data inscrierii: 30/Ian/2007

MesajTrimis: Sam Feb 03, 2007 12:27 pm    Titlul subiectului: Re: de ce migreaza cercelu`?:(( Raspunde cu citat (quote)

ank a scris:
mi`am pus pierce in buric in noiembrie si incet incet s`a subtiat pielea si am fost nevoita sa il scot! oare de ce? am de gand sa incerc sa imi pun din nou, ce ziceti? sa ma risc? prima oara am avut gaura facuta cu pistol, acu vrrau sa merg sa imi fac la un salon cu acu!!! deci nuj dc a migrat cercelu`Confused? poate ca si din cauza ca fac mult sport la sala si transpir mult. si dak am de gand sa imi pun din nou in buric, ce sa fac ca sa nu mai migreze? as putea face ceva ca sa previn? sa folosesc aur? creme ceva? tratamente? sau in timpu orelor de sport sa pun un pansament ceva? I need help......

Piercingurile in general se fac cu ace... din cate stiu. Piercingul in buric e cel mai ne-dureros piercing, nu stiu de ce oamenii au nevoie de anestezie pt asta... Eu nu mi-as face nici un piercing cu anestezie, ind. cat ar putea sa doara. Anyway, sa revin la subiect... cercelu` nu migreaza pt ca faci sport si transpiri, ci pt ca nu ai luat antibiotice (daca te stiai mai sensibila, ar fi trebuit sa iei) sau ai sistemul imunitar ciobit (ia ceva pastile pt imunitate-cele din plante sunt cele mai ok---de la orice farmacie de fitoterapie).... with other words... organismul tau respinge corpul strain , anume cercelul,si incearca sa-l expulzeze. Materialul cel mai safe to use pentru pierce`uri este titaniul (la unele saloane nici nu se pun pierce`uri din altfel de material din motive de sigurantza). A, si... nu alege o bijuterie care atarna... Daca alegi aur, aurul tre` sa fie de 18 k in perioada de vindecare... nici aurul, insa nu e kiar 100% safe daca esti sensibila...
Si daca fumezi... ei bine, n-ar fi rau sa te lasi. Se vindecab mai repede fara nicotina in organism. De alcool nu cred ca-i cazul sa mai amintesc.
Also, tre` sa speli atenta locul cu sapun si apa caldutza... si ai grija ... nu trage de el toata ziua... Am observat chestia asta la o gramada de pers. cu pierce in buric- o tendintza de a se juca cu el tot timpul... cu mainile nespalate, etc. Not good. E, oricum... o zona foarte expusa la factorii mecanici, fizici, chimici... etc. Deci un pierce in buric e in fel de... extra grija ... tre sa ai grija cand te speli, tre sa ai grija cand te imbraci, etc.
Sus
Perfect Stranger

Data inscrierii: 17/Aug/2007

MesajTrimis: Vin Aug 17, 2007 10:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eu mi-am facut acum 2 zile pierce. cu ac, totul steril , si vad ca inca nu se`ntampla nimic.stiu foarte bine ca reactiile apar dupa 4-5 zile insa aplic orice metoda pentru a ma proteja de oarecare alergii si chestii de genul. iau inclusiv zinc pentru a intari imunitatea si folosesc doar o crema cu apa oxigenata. cercelul este mic si nu atarna si sper sa ma bucur mult de el!
DeeaDeea

Data inscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Mar Iul 29, 2008 8:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

yee...
in sfarsit mi'am facut pirs in buric \Very Happy/

tipa de la farmacie mi'a zis sa folosesc betadine..si am si cumparat..si mai am si baneocin..care e mai bun? Very Happy
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric Ora este GMT
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community