FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
!!!pierce in limba...

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
azazel

Data inscrierii: 14/Aug/2008

MesajTrimis: Vin Aug 15, 2008 10:18 am    Titlul subiectului: Re: !!!pierce in limba... Raspunde cu citat (quote)

am uitat sa zic, am pierce'u de marti...si l'am facut la un salon; totu steril ,etc:-@
Enti

Data inscrierii: 16/Aug/2008

MesajTrimis: Sam Aug 16, 2008 10:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

okei pai cred ca e pe aproape de o vena si cand il atingi lovesti vena si sangereaza ... eu iau cefalexin nu stiam ca e buna sarea daca nuti cuge un fel de materie nu cred ca e vreo problema Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
azazel

MesajTrimis: Dum Aug 17, 2008 3:36 pm    Titlul subiectului: Re: !!!pierce in limba... Raspunde cu citat (quote)

noutate Neutral
langa pierce, in partea superioara, langa bila in fatza e ceva alb, si nu pot sa'l indepartez usor si nici in totalitate; mi`e frica sa nu fie puroi...legat de asta, azi am mancat o inghetzata k nu m'am putut abtine :"> azi e a5a zi

un sfat ceva...? sa nu`mi spunetzi sa`l scot Crying or Very sad
Enti

Data inscrierii: 16/Aug/2008

MesajTrimis: Mar Aug 19, 2008 7:15 am    Titlul subiectului: Re: !!!pierce in limba... Raspunde cu citat (quote)

azazel a scris:
noutate Neutral
langa pierce, in partea superioara, langa bila in fatza e ceva alb, si nu pot sa'l indepartez usor si nici in totalitate; mi`e frica sa nu fie puroi...legat de asta, azi am mancat o inghetzata k nu m'am putut abtine :"> azi e a5a zi

un sfat ceva...? sa nu`mi spunetzi sa`l scot Crying or Very sad

ce daca ai mancat o inghetata eu am mancat mancare din a 3a zi sandvis Smile ideea e sa te speli pe dinti cat de des poti si sa te clatesti cu apa de gura diluata cu apa ... revenind Smile
pai in principiu daca nu e galma concreta nu are cum sa fie puroi ... puroi la limba n-am auzit de asa ceva ... dar o sa vezi daca este eliminat prin gaura unde a fost dat ceva de culoare verzulie sau galbuie parca ...atunci inseamna ca e materie Smile ... si atunci s-ar putea sa trebuiasca sa il dai jos sau sa te duci la un cabinet specializat ... daca nu te doare momentan e okei mai asteapta oricum pe la sfarsitu saptamanii in mod normal ar trebui sa se desumfle substantial Smile si atunci ai sa vezi ce e
foloseste antibiotice pentru curatare si nurofen dela rosu moale pentru antiimflamatie si mai suge si tu un cub de gheata din cand in cand Smile
ai grija de tine
si in legatura cu bautul apei ca am citit pe sus pai da cam asa e la inceput poti sa incerci sa nu mai bei cu paiu ca te doare de la absortie asa ma durea si pe mine dar forteaza sa bei apa si sa mananci cat de cat normal ca sa se obisnuiasca limba nu ai ce sa patesti dar mesteca cu grija trebuie sa te obisnuiesti cu bilele alea Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
azazel

MesajTrimis: Mar Aug 19, 2008 1:02 pm    Titlul subiectului: Re: !!!pierce in limba... Raspunde cu citat (quote)

la mine cauza problemei cu mancatu e tija, care e f lunga, d'abia ashtept sa treaca cele 2 sapt ca s'o schimb. Very Happy
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Sam Aug 23, 2008 7:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

la pierceul in limba trebuie sa :
1. mananci chestii reci ca sa se dezumfle ( inghetata e super)
2. te speli pe dinti in prima zi de fiecare data cand mananci ceva; dupa aia normal
3.mananci normal din prima zi ca sa te obisnuiesti cu pierceul
4.nu mananci lactate (lapte,branza,smantana etc) in prima saptamana
5.nu te saruti.. poti lua f usor o infectie care se duce in sange din cauza ranii deschise; valabil si la pierce in buza
chestia aia alba nu e motiv de ingrijorare este doar tesut "dizlocat" din gaura si o sa se duca cu timpul
intr-o saptamana maxim ar trebui sa nu te mai doara si sa te poti juca cu el Smile bafta!
ps. am pierce in limba de aproape 2 ani si in curand imi mai dau inca 2 pe lateralele limbii Very Happy can`t wait Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community