FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
am o problema

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in ureche
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cipry16

Data inscrierii: 14/Feb/2008

MesajTrimis: Joi Feb 14, 2008 8:13 pm    Titlul subiectului: am o problema Raspunde cu citat (quote)

salut! mi-am facut si eu 2 pierce-uri in lobul urechii stangi. Cerceii medicinali mi s-a spus sa nu-i dau jos din ureche in urmatoarele 3 saptamani. In a 6-a zi observ ca unul dintre cercei o intrat putzin mai adanc in ureche si aveam putin puroi . am zis k nu e nimic. A 7a zi cand ma trezesc vad ca cercelu o intrat periculos de adanc si urechea putin umflata. N-am avut ce face si l-am dat jos. Acu a trecut mai bine de o saptamana si din pierce-ul care mi-a mai ramas a inceput sa-mi curga putin puroi si sange si urechea putin umflata. Nu ma doare DELOC desi am avut puroi. Ce sa fac? Il las sau il dau jos?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pitbull_tss

Data inscrierii: 16/Noi/2007

MesajTrimis: Joi Feb 21, 2008 11:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da-l jos si nul mai pune...trebuia sa ingrijesti gaurile ca dak nu le ingrijesti in prima sapt poate o sa ai surpriza ssa faci o ditamai infectia
Enti

Data inscrierii: 16/Aug/2008

MesajTrimis: Mar Aug 19, 2008 7:33 am    Titlul subiectului: Re: am o problema Raspunde cu citat (quote)

cipry16 a scris:
salut! mi-am facut si eu 2 pierce-uri in lobul urechii stangi. Cerceii medicinali mi s-a spus sa nu-i dau jos din ureche in urmatoarele 3 saptamani. In a 6-a zi observ ca unul dintre cercei o intrat putzin mai adanc in ureche si aveam putin puroi . am zis k nu e nimic. A 7a zi cand ma trezesc vad ca cercelu o intrat periculos de adanc si urechea putin umflata. N-am avut ce face si l-am dat jos. Acu a trecut mai bine de o saptamana si din pierce-ul care mi-a mai ramas a inceput sa-mi curga putin puroi si sange si urechea putin umflata. Nu ma doare DELOC desi am avut puroi. Ce sa fac? Il las sau il dau jos?

scoatel curatati urechea cu putin spirt lasal drq de medicinal iati unu de argint si punel acolo Smile si vezi ce se intampla
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Sam Aug 23, 2008 7:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

/Smile are u fucking crazy? Smile) cum naiba sa puna cercel de argint in gaura nevindecata? argintul oxideaza in rana si face infectie....
dude, du-te la o bijuterie ia-ti un pierce din otel chirurgical/titaniu si pune-l; cel mai bine e sa alegi unul in forma de inel cu bila sau de potcoava cu 2 bilute...se vindeca in maxim o saptamana in felul asta Smile bafta!
Sus
Enti

Data inscrierii: 16/Aug/2008

MesajTrimis: Mar Aug 26, 2008 8:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sascha a scris:
/Smile are u fucking crazy? Smile) cum naiba sa puna cercel de argint in gaura nevindecata? argintul oxideaza in rana si face infectie....
dude, du-te la o bijuterie ia-ti un pierce din otel chirurgical/titaniu si pune-l; cel mai bine e sa alegi unul in forma de inel cu bila sau de potcoava cu 2 bilute...se vindeca in maxim o saptamana in felul asta Smile bafta!

fiecare gaura care mi-am facuto in ureche mi-am pus argint din prima si s-a vindecat in 4 zile maxiiimm si nu am absolut nimic in ureche argintul nu infecteaza Smile ... tabla da
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Joi Aug 28, 2008 10:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hahahahahaha si crezi ca toti sunt la fel ca tine? Smile)) unii nu suporta nici titaniul..tu esti o exceptie
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in ureche Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community