FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Se poate ascunde?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in spranceana
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Mikey

Data inscrierii: 13/Mai/2006

MesajTrimis: Sam Mai 13, 2006 9:52 am    Titlul subiectului: Se poate ascunde? Raspunde cu citat (quote)

Vreau sa-mi fac si eu un piercing in spranceana, mi se pare super tare....insa ma si eu o intrebare, mai ciudata sa zic, se poate totusi ascunde, adik e destul de vizibil si pe unii iar deranja(ink sunt in liceu si....), si as vrea sa il ascund cumva, din cate am inteles eu, nu prea il pot da jos, mai ales in perioada de vindecare...exista totusi vreo metoda?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tattoo sfinx

Data inscrierii: 28/Feb/2006

MesajTrimis: Mar Mai 16, 2006 6:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Metode de ascundere a bijuteriei din spranceana sunt doua:
- se poate pune bandaj peste piercing
- daca ai parul mare poti sa-l acoperi cu parul
Alte modaliati nu exista si nu te-as sfatui sa-l scoti pana nu e vindecat total 6-8luni.
Underground

Data inscrierii: 13/Mai/2006

MesajTrimis: Joi Mai 18, 2006 11:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa spunem ca sunt cam in aceeasi situatie...dar parerea mea este ca nu ar trebui sa iti pese...adica, piercing-ul in spranceanu nu iti influenteaza IQ-ul sau capacitatea intelectuala...whatever Very Happy
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mie Mai 24, 2006 6:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bijuteriile in genereal,inclusiv si spranceana nu se pot scoate,deoarece canalul in jurul tijei fiind inca neformat se inchid foarte repede,unele aproape chiar instantaneu(limba,buza..etc).parearea mea ii ca daca tu nu prea ai conditii pt o bijuterie de genu,atunci mai bine sa astepti cu ea,deoarece bijuteriile nu sunt pantofi,sosete ca sa fie scoase si ascunse zilnic.Bijuteria se pune si se lasa ,mai ales in prima luna dupa introducere......scuze iar de scrisul incorect....zii buna sa aveti(icon-bizzarttattoo)
Sus
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Mie Mai 24, 2006 7:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TRUE !!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Cedrik

Data inscrierii: 21/Ian/2006

MesajTrimis: Mar Iun 13, 2006 11:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce ai putea sa faci satzi montezi un piercing de 1,2 cu bilutze mici ca nu bate la oki foarte tare dak chiar tzi mortzish sa`tzi pui
Sus
i.mperfect

Data inscrierii: 02/Mar/2007

MesajTrimis: Vin Mar 02, 2007 11:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eu am piercing in spranceana... si profesori crizati. Dak vrei sa iti ascunzi piercingul si sa nu bata la ochi ditamai bandaju cu leucoplast poti sa ii scoti bilele/ tzepii si sa bagi la loc in spranceana doar tija. Pe urma tai 2 bucatele mici de leucoplast si pui una sus si una jos doar cat sa iti acopere capatul iesit. Eu mai aveam un pic si ma exmatriculau de la cercel da cand am pus asa s a uitat directoarea la spranceana si... "bv, l ai dat jos". Trebuia sa pastrez tija k il am de 2-3 luni si se inchidea gaura dak stateam 6 ore pe zi fara el (la scoala).
Sus
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 4:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

....da toate astea is adevarate, si mai sunt bijuterii transparente ca de sticla, dar sunt din material plastic, care sa zic de la o distantza de vreo 1 metru deja ii putzin vizibil.....
a da ! si noi avem din astea de vanzare. asta pe post de reclama!
Sus
DJ gabizu

Data inscrierii: 14/Mai/2008

MesajTrimis: Mie Mai 14, 2008 8:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

[quote="Underground"]Sa spunem ca sunt cam in aceeasi situatie...dar parerea mea este ca nu ar trebui sa iti pese...adica, piercing-ul in spranceanu nu iti influenteaza IQ-ul sau capacitatea intelectuala...whatever Very Happy[/quote]

AS DORI SA JTYU JI IO QM POT SA-MI FAC PIERCINGU SINGUR .D C INSTRUMENT AM NEVOIE.JI PIERSU IL POT LUA D LA ORICE BIJUTERYE? AST RASP.mersyyy!!!
DJ gabizu

Data inscrierii: 14/Mai/2008

MesajTrimis: Vin Mai 16, 2008 8:57 am    Titlul subiectului: Re: Se poate ascunde? Raspunde cu citat (quote)

cn imi rassp.ji mie dak pot sa mil fac singurel acas?vreau sa jtyu ji io k doresc sa ma invat sa nu mai fie nevoie sa ma duc p la jtyu eu unde... Twisted Evil Confused
Semolina

Data inscrierii: 28/Iul/2008

MesajTrimis: Dum Aug 03, 2008 5:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In primul rand nu e sanatos,si poate fi si periculos sa ti-l faci singur...chiar ti-e mila de 300 de mii...decat sa ti se infecteze si dupa umblii prin spitale,acolo n-o sa te mai deranjeze ca mergi "p la jtyu eu unde",nu? Ai grija,mai bine mergi la un salon.Daca totusi tii mortis sa ti-l faci singur,ia un ac,prinde-ti spranceana,si da-i o gaura,ce mare filozofie?(asigura-te ca acul e dezinfectat).Am un prieten care si-a facut singur de 3 ori in acelasi loc,nu l-au lasat sa-l poarte la scoala,si i s-a astupat de 2 ori Smile) Oricum succes.
Sus
Carabas

Data inscrierii: 09/Sep/2008

MesajTrimis: Mar Sep 09, 2008 2:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tattoo sfinx a scris:
Metode de ascundere a bijuteriei din spranceana sunt doua:
- se poate pune bandaj peste piercing
- daca ai parul mare poti sa-l acoperi cu parul
Alte modaliati nu exista si nu te-as sfatui sa-l scoti pana nu e vindecat total 6-8luni.

Mi'am pus pierce de aproximativ o luna....Imi poti spune cand il pot scoate pt. a'l curata? Multumesc Smile
Sus
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Vin Sep 12, 2008 2:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

lol Smile) scoate-l ma si curata-l k nu are nimic Very Happy
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in spranceana Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community