FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Intrebare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in nas si sept
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
sss21

Data inscrierii: 10/Sep/2008

MesajTrimis: Mie Sep 10, 2008 10:56 pm    Titlul subiectului: Intrebare Raspunde cu citat (quote)

Ieri mi:am facut si eu un pierce in nas...la un salon autorizat(Mall Vitan) unde mi l-a facut cu pistolul...nu stiu ce autorizatie au...whatever.Nu stiam ca pistolul nu se foloseste "legal" pentru nas ci doar pentru urechi asa ca e si vina mea ca am stat.Intrebarea mea e : cam cat timp o sa doara? nu ma doare rau,azi mi s-a inrosit putin.La salon mi s-a spus ca trebuie sa il tin 3-4 zile dupa care pot sa il schimb cu alt cercel...eu nu cred ca se vindeca asa repede si o sa il tin mai mult,chiar daca nu imi place asta chirurgical ca e cam mare. si nici nu mi-a zis cum sa il "ingrijesc",a zis doar sa nu pun mana,sa nu il misc si sa pun un plasture pe el cand dorm si cand fac dus ca sa nu il pierd.Eu azi l-am spalat cu protex si apasi l-am miscat ca iesea o secretie pe care am curatat-o si mi-am luat si niste baneocin si am dat f putin cu un betisor dupa ce l-am spalat. e bine ce am facut? sa o tin tot asa?Razz Si ar trebui sa nu il misc cum mi-a zis la salon? eu vreau sa imi pun unul din aur,cam dupa cat timp il pot schimba pe asta ca ma cam si incomodeaza in nas pt ca are tija cam lunga cred eu. ufff...sper ca nu v-am plictisit si poate imi rasp si mie cineva...aaa...si aurul tb sa fie de 18 sau 24K sau pot si de 14K? thx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Blaj

Data inscrierii: 19/Iun/2006

MesajTrimis: Lun Noi 03, 2008 1:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut, sfatul meu e sa nu tii cercelul "medicinal" (cu pistolul nu cred ca ti-a pus piercing din otel chirurgical) ai sa ramai cu cicatrice in zona respectiva plus ca risti si o infectie. Incearca sa cauti un salon de piercing in care sa lucreze cineva care chiar stie ce face sa ti`l schimbe cu un pierce de nas, daca vrei de aur stai cu pierce de nas minim o luna dupa care poti schimba
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in nas si sept Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community