FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Stie cineva, ceva despre Roxy Tattoo?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Fengda

Data inscrierii: 09/Feb/2009

MesajTrimis: Lun Feb 09, 2009 9:43 pm    Titlul subiectului: Stie cineva, ceva despre Roxy Tattoo? Raspunde cu citat (quote)

Hey. Mi-am facut o programare pentru un tatuaj, la salonul Roxy Tattoo din Bucuresti. Nu prea stiu multe despre ei dar din poze mi se pare ok locul si cum sunt unele tatuaje lucrate.
Nu este foarte complicat ceea ce vreau eu sa-mi fac si am si desenul facut pe o foaie.
Imi poate zice cineva daca este ok salonul si daca baietii de acolo lucreaza bine?
Merci mult si apreciez efortul celor ce imi vor raspunde. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Dum Feb 15, 2009 9:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sunt super ok. am o prietena care si-a tatuat ceva la ei. Smile du-te cu incredere
Sus
alin23

Data inscrierii: 26/Apr/2009

MesajTrimis: Dum Apr 26, 2009 3:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sascha a scris:
sunt super ok. am o prietena care si-a tatuat ceva la ei. Smile du-te cu incredere

Am vrut sa-mi fac eu tatuaj la roxy. Vreau sa spun ca au niste preturi foarte piperate. Mai bine te duci la Mall Vitan, Fashion Tattoo sau Costi. Macar stii o treaba chiar daca platesti la fel ca la roxy.
Sus
Roxytattoo

Data inscrierii: 16/Noi/2008

MesajTrimis: Vin Mai 29, 2009 7:05 pm    Titlul subiectului: Roxy Tattoo design Bucuresti preturi Raspunde cu citat (quote)

Sant seful de la Roxy -Bogdan iliescu . Am scris pe blogul nostru modul de calcul al unui tatuaj astfel incat oricine vrea sa-si calculeze pretul sa o faca .Pretul se face dupa centimetrii patrati si dupa timpul de executie . Daca centimetrii patrati dau un pret mare atunci calculam dupa timpul de excutie pentru ca clientului sa-i fie bine .Daca timpul de lucru este foarte mare si da un pret mare iar modelul este mic in centimetrii patrati dar foarte complicat de executat , am facut calculul intermediar intre timpul de lucru si centimetrii patrati .
La Roxy ora este 180 de ron , iar cmp de 3,5 ron , lucru scris pe site . In rest comentariile stupide ca este un pret mare sau mic nu-si au rostul . Multi clienti vin , la noi la salon si li se explica cu fir a par cata costa tatuajul , care sant elementele care au dus la pretul acestui tatuaj adica timpul de executie si centimetrii patrati . Calitatea tatuajului depinde de seriozitatea clientului care vine si vorbeste cu noi si in implicarea lui in a cere cat mai multe detalii. Santem fericiti cand clientii pun intrebari .
logul nostru este interactiv si vorbim cu foarte multa lume , cu ziare , publicatii si oameni din televiziune si redactii.
Este usor sa faci antireclama si sa dai cu noroi in loc sa vii si sa vorbesti clar si raspicat ceea ce vrei si sa vii sa ceri detalii de la noi . Am stat cu oameni care aveau covere mari de facut si zile intregi sa le alegem modele si sa le desenam si au fost multumiti de pret .
Cand mai azvarliti gogosi cu preturile lui Roxy sau Mall Vitan incercati sa va duceti la ei sa vedeti preturile lor si la fel si calitatea lucrarilor lor si dupa aceea sa comentam .
Roxy stie foarte bine ca toate joburile din aceasta tara au fost afectate de criza si recesiune si din acest caz fiecare client este tratat cu respect si atunci cand clientul nu -si poate permite tatuajul gasim solutii .
Salonul Roxy este construit prin seriozitate si respect fata de arta tatuajelor si clientii sai ci nu pentru a se transforma intr-un caine jigarit si flamand .
Sus
Sus
tiberiuenache

Data inscrierii: 09/Sep/2009

MesajTrimis: Mie Sep 09, 2009 4:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu prea sunt artisti...mai au multe de invatat baietii...
Sus
Pissy

Data inscrierii: 01/Apr/2007

MesajTrimis: Joi Dec 03, 2009 6:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu te sfatuiesc sa nu te duci. Nu vreau sa fac reclama negativa si nici NU vreau sa fiu rea .....dar eu initial mi-am facut 2 tatuaje la ei. Primul a fost semipermanent dar in ciuda faptului ca era doar un 'scris' a iesit ok (se ia ff repede tusul). Multumita de rezultat m-am dus sa-mi fac altu ...dar mult mai complicat. Sincer ceea ce mi-a iesit a fost un dezastru iar pe moment n-am realizat asta. De abea cand am scos bandajul si am studiat detaliile (subliniez ca aveam multe umbre de shadow in schita + multe altele) am observat ca defapt iesise mai mult un tatuaj animat decat ceva realistic. Voi regreta toata viata tatuajul si lipsa de neprofesionalism din partea lor.

Daca va hotarati sa mergeti sa va faceti un tatuaj va rog rugati-l sa va faca mai intai inca odata schita pentru a va asigura ca a inteles-o si daca e in stare !!!! GANDITI-VA de 2 ori inainte .
Sus
Roxytattoo

Data inscrierii: 16/Noi/2008

MesajTrimis: Mar Mar 02, 2010 5:12 pm    Titlul subiectului: Roxy Tattoo design bucuresti Raspunde cu citat (quote)

Tatuajul semipermanent se face cu tus semipermanent care se foloseste la conturul de buze de ochi si de pleoape.
Acest tus tine intre 3 si 5 ani .
Cine vrea sa isi faca un tatuaj si vrea ceva complicat trebuie sa apeleze la tatuaj permanent sci nu semipermanent .
Tusul semipermanent iti limiteaza jumatate din optiunile pe care le faci.
In general tatuajul semipermanent , asa cum scrie pe sitela noi l-am introdus pentru tatuaje mici simboluri sau litere chinezesti.
sant clienti care insista cu aceste tatuaje semipermanent dorind sa li se execute lucruri complicate .
Li se explica ca nu se poate realiza , si ca se pierd foarte multe detalii , dar insista pentru a lise face aceste tatuaje in detrimentul pierderii detaliilor.
De aceea lipsa de maturitate si experienta a clientului si persuasiunea in a i se face acest tatuaj fara a asculta de sfaturile noastre au astfel de manifestari .
In general un om care-si doreste un tatuaj si apreciaza arta tatuajelor nu isi doreste un tatuaj semipermanent .
Mai bine isi face unul temporar si nu cauta saloanele de tatuaje profesioniste .
avem multi clienti de acest fel care fac turul saloanelor , vor ceva , apoi nici ei nu mai stiu ce mai vor , vin cu o idee de la unul la altul , vorbesc urat despre un salon de fata cu altul (fara respect nestiind ca ne cunoastem inre noi) si la final nici ei nu mai stiu ce mai vor si ce vor sa-si faca .
Cand veniti , stati inainte de vorba cu artistul de la Roxy fiti siguri ceea ce vreti , ascultati optiunile pe care vi le dam din experienta noastra si dupa aceea alegeti in liniste modelul far graba .

Cu stima

Administrator Roxy Tattoo Design Bucuresti Bogdan iliescu
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community