FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Va rog ajutatzima!!!!!!
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alexandra

Data inscrierii: 04/Noi/2007

MesajTrimis: Dum Noi 04, 2007 4:43 pm    Titlul subiectului: help pls Raspunde cu citat (quote)

mi-am facut pirce-ul in 11 septembrie 2007...de ceav timp am avut acolo puroi sau nush ce era .....am fost al medic si mi-a zis sa-l dau jos k sigur e infectie dar afara sa se uite la el,am fost de la medicul din sc care m-a mai ajutat kt de kt si mi-a rasp al niste intrebari.....mi-a spus sa ma curat in continuare cu apa oxigenata si sa ma curati si cu betadina...ok...mi-am luat si betadina...ma curat de 2 ori pe zi...a trecut...dupa un timp a reaparut...a trecut si at fara sa iau atibiotice k prima data...azi a reaparut acea scurgere...ce sa mai fac?nua rata rau deloc..nu e umflat ,nu e rosu ...atat tot k iasa acea substanta alb-galbuie din partea de jos...va rog ajutati-ma .Mi-am dorit mult pirce-ul si nu vreau sa-l scot dar imi e frik si de o complicatie sau alta minune..pls help[/b]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
JohnnyX81

Data inscrierii: 15/Iun/2007

MesajTrimis: Vin Feb 15, 2008 11:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

---
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
JohnnyX81

Data inscrierii: 15/Iun/2007

MesajTrimis: Mar Feb 19, 2008 10:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

---
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Loryka_86

Data inscrierii: 13/Mar/2009

MesajTrimis: Vin Mar 13, 2009 7:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

attila- bizzzart tattoo a scris:
...offf voi fetele! sa incepem cu inceputul ! nu te stresa! piercingul de buric se vindeca de la 3 luni la 1 an jumate..... datorita faptului ca Evil or Very Mad (dracul) te-a pus sa il schimbi dupa 2 luni, si asha sa julesti canalul fragil in curs de formare! deci , substantza alb/galbuie e limfa, care apare atunci cand ai lasat-o mai moale cu intretzinerea sau cand ai iritat-o (cum ai facut tu!). in concluzie nu esti pe patul de moarte, dar piercingurile nu sunt ciorapi sau chilotzei sa-i schimb fregvent, trebuie pus si lasat! continua sa ingrijesti cu apa oxigenata si baneocin cam de 3 ori pe zi, nu exagera nici cu astea ca nu ajuta (..ba chiar strica...). daca mai sunt probleme intreaba! ....
numai bine!

Buna...am si eu o problema asemanatoare....am piercing de 3 luni...a fost totul ok...s-a vindecat repede....nu am incercat sa-l schimb...nu am facut nimik...si totushi de doua zile ma doare...locul este inflamat, roshu...si imi puroi(cred)...ce sa fac?...oare este din cauza ca am inceput sa fac sport(abdomene)?...mi-am tinut comprese reci cu ceai de musetel pt ca stiu ca este bun in caz de infectii...am fost la farmacie si mi-au dat antibiotic...si este la fel...sunt f ingrijorata...pls astept un sfat
Sus
arienne

Data inscrierii: 06/Mai/2009

MesajTrimis: Mie Mai 06, 2009 4:35 pm    Titlul subiectului: Help me pls!!! Raspunde cu citat (quote)

In primul rand, Buna tuturor, fiindca sunt noua aici!!!
Acum 2 luni mi-am dat gaura in buric cu un pistol si mi s-a pus un cercel medicinal insa eu dupa vreo 5 zile l-am scos si am pus unul mai maricel (bineinteles ca a durut foarte tare deoarece tija cercelului medicinal era mai subtire decat cerceluilui pe care il cumparasem eu), dar acum, observ ca s-a subtiat pielea foarte mult si ma tem sa nu mi se rupa de tot:(...am vreo sansa sa nu se rupa sau va trebui sa astept cat timp pentru a imi face alta gaura?Sad...
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric Ora este GMT
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community