FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
O sa sangerez?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale piercing
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Babygirl

Data inscrierii: 07/Sep/2005

MesajTrimis: Sam Sep 24, 2005 8:18 am    Titlul subiectului: O sa sangerez? Raspunde cu citat (quote)

Daca imi fac piercing o sa sangerez? Urasc sangele Surprised
Vizitator

MesajTrimis: Lun Sep 26, 2005 9:01 am    Titlul subiectului: Re: O sa sangerez? Raspunde cu citat (quote)

Orice ruptura in piele sangereaza, asta inseamna ca si unele piercinguri.Majoritatea piercingurilor nu sangereza deloc sau sangereaza foarte putin.Exista zone mai vascularizate unde tendinta de a sangera este mai mare, insa tot acestea sutn primele care se vindeca, deoarece in aceste zone corpul poate aduce substante nutritive si le poate prelua pe cele degradate prin intermediul sangelui astfel vindecarea este mai rapida.Alte zone cum este limba( care este destul de vascularizata si se vindeca repede) nu sangereaza deobicei, dar are tendinta de a se umfla, o parte normala a procesului de vindecare.Exista deasemenea zone care nu vor sangera deloc la inceput, insa mai tarziu da. Nu trebuie sa va alarmati, apasati cateva minute pe rana cu un servetel curat sau folositi comprese foarte reci.Piercingurile care sangereaza sau se umfla tind sa se vindece foarte repede insa incercati sa nu le face sa sangerea din nou dupa cicatrizare.
Sus
AlexQ

Data inscrierii: 15/Sep/2005

MesajTrimis: Mie Sep 28, 2005 12:36 pm    Titlul subiectului: Re: O sa sangerez? Raspunde cu citat (quote)

Nu-ti face probleme, oricum nu o sa vezi u sangele, decat dupa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Babygirl

Data inscrierii: 07/Sep/2005

MesajTrimis: Vin Sep 30, 2005 11:41 am    Titlul subiectului: Re: O sa sangerez? Raspunde cu citat (quote)

10x 4 helping me
andrutza_cute_girl

Data inscrierii: 24/Feb/2006

MesajTrimis: Vin Feb 24, 2006 10:06 pm    Titlul subiectului: offffff Raspunde cu citat (quote)

vreau un pierce in buric neaparat acum la inceputul lunii martie.. am auzit ca nu ai voie sa-l expui la soare timp de 2 sapt sau cam asa ceva.. ca e dureros nush ce sa zic .. mi e tare frica dar il vreau neaparat Very Happy care ma lamureste si pe mine ?Sad
Sus
tattoo sfinx

Data inscrierii: 28/Feb/2006

MesajTrimis: Mar Feb 28, 2006 11:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A! am uitat, e preferabil sa cumperi bijuteria din salonul care face si montajul deoarece acesta isi asuma responsabilitatea pentru amandoua(bijuterie si montaj). In ce zona acorpului vrei sa-ti faci pircing-ul?
Ancutza:*

Data inscrierii: 25/Iun/2006

MesajTrimis: Dum Iun 25, 2006 11:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cand mi-am facut piercingul in spranceana mi`a spart arcada dar nu am patzit nimik...si e adevarat k trebuie sa vad piericngul cu coada ochilui sa se vada dak e facuta bine gauura?
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Sam Noi 18, 2006 10:16 pm    Titlul subiectului: SANGE Raspunde cu citat (quote)

miam pus si yo un pirci in limba de 2 saptamani in prima nu mia sangerat deloc dar in a 2 a a inceput serios sa curga fro 4 zile cam de 5 ori pe zi in ultimile 2 zile o data asta de cand mam lasat de fumat.e de bine sau de rau sangerarile astea??? Sad
Sus
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Dum Noi 19, 2006 10:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu, nu este bine deloc! in acest timp 2 sap.tu trebuia sa ai limba vindecata,nu sangeranda! Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Skorpyon
Vizitator

MesajTrimis: Lun Noi 20, 2006 3:47 am    Titlul subiectului: ? Raspunde cu citat (quote)

dar io sangerez numai dimineatza cand ma trezesc.Poate o fi si din cauza ca intr-o zi din a 2a saptamana miam scos pirceu de 4x, pe net zice cai de bine ca face parte din procesu de vindecare sau poate o fi din cauza ca am pirceu mic nush..,azi nu mia curs sper sa numi mai curga
Sus
JohnnyX81

Data inscrierii: 15/Iun/2007

MesajTrimis: Mie Ian 30, 2008 1:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

---
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
GratZiela

Data inscrierii: 08/Mai/2009

MesajTrimis: Vin Mai 08, 2009 6:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

JohnnyX81 a scris:
---

Daca tZi`ai scoS piErcingu` sa sti ca ai faCut binE..zProbabil ca atunCi cand tZi l`a faCut a foSt la catZiva milimEtri de vrEo vEna cEva...Si cand tE jucAi cu el..AtingEa vEna...Nu stiU niCi eu de cE..Am si eu piErcing in limba si Nu am nIMIC!!!... Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale piercing Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community