FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Un sfat

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in ureche
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Kaya

Data inscrierii: 04/Mai/2009

MesajTrimis: Lun Mai 04, 2009 5:07 pm    Titlul subiectului: Un sfat Raspunde cu citat (quote)

Mi-am dat singura aproximativ 20 de pierce-uri, dar am pastrat doar 3, toate in urechi. Am avut grija sa le fac in conditii sterile. Dar am o problema. De multe ori imi e greu sa trec cercelul prin gaura facuta cu acul. Folosesc ace de seringa cu galben in partea unde s-ar monta seringa, cele mai groase care s egasesc in farmacii, dar cerceii nu intra prin ei, asa ca trebuie sa trec de fiecare data printr-un mic calvar ce consta in indesarea cercelului prin gaura facuta(uneori nu vrea s aintre deloc...ma vindec destul de repede) chit ca tin acul mult timp in ureche, timp in care incerc sa largesc gaura.Apoi nu reusesc sa nimeresc canalul, caci acesta s eastupa foarte repede, si trebuie sa gauresc cu un cercel bont pielea, ce nu e tocmai placut. Folosesc o pila de ungii sterila pt. a gauri mai usor piele pe unde ar vrea sa iasa cercelul. Am facut si altora si pot sa zic ca la alte persoane nu am avut astfel de probleme. Ma gandesc sa caut ace mai groase la faramaciile vetrinare. O idee mai buna?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
imature

Data inscrierii: 14/Feb/2009

MesajTrimis: Lun Iun 01, 2009 3:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

omg.nici daca iti dai pierce in ureche direct cu cercelul nu e asa dureros pe cat suna istorisirea ta:|.sfatul meu.incearca cu un cateter verde.si grabestete in momentul in care trebuie sa pui cercelul in gaura..asa nu vor exista probleme.spor:D
Sus
imature

Data inscrierii: 14/Feb/2009

MesajTrimis: Lun Iun 01, 2009 4:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

omg.nici daca iti dai pierce in ureche direct cu cercelul nu e asa dureros pe cat suna istorisirea ta:|.sfatul meu.incearca cu un cateter verde.si grabestete in momentul in care trebuie sa pui cercelul in gaura..asa nu vor exista probleme.spor:D
Sus
RedheadCorpse

Data inscrierii: 28/Mar/2010

MesajTrimis: Dum Mar 28, 2010 11:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cumpara de la farmacie o branula sau un perfuzor. Sunt mai groase si poti pune chiar si cercei 16G.
Pufi_Letal

Data inscrierii: 04/Iun/2009

MesajTrimis: Mie Mar 31, 2010 8:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

branula verde sau gri, set de perfuzie cu ac albastru sau alb
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in ureche Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community