FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Nelamurire

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Reaver_xplor

Data inscrierii: 18/Feb/2010

MesajTrimis: Joi Feb 18, 2010 11:50 pm    Titlul subiectului: Nelamurire Raspunde cu citat (quote)

salutare.
Mi-am facut de 3 zile un tatuaj si tipa la care mi l-am facut mi-a zis sa nu il ud timp de 15 zile cam cat se vindeca...si mi-a zis ca e ok sa faca coaja...

In schimb un tovaras care are tauaj de mult timp mi-a zis ca trebuie sa il curat cu apa in fiecare zi si cica nu e bine sa aiba coaja...

Puteti sa ma ajutati cei care aveti tatuaj de mai mult timp? Astept pareri. Ms mult !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ovidiutudoran

Data inscrierii: 20/Mar/2006

MesajTrimis: Sam Apr 10, 2010 1:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Coaja are oricum. Ca la orice rana. Insa conteaza ca acea crusta sa fie foarte subtire. E bine sa il speli. Si trebuia protejat cu folie de nylon chiar dupa ce a fost finalizat tatuajul. Acea folia face ca excesul de limfa sa nu se usuce. Acea limfa formeaza apoi crusta. Dar daca nu se ususca, intre timp porii se inchid, se spala suprafata si va ramane o crusta fina. In caz contrar - daca crusta e groasa va crapa in mai multe locuri si va supura. Odata cu supurarea se va elimina si o parte din pigmentul din piele. Bafta!
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community