FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Pierce infectat ?!

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in ureche
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mad182

Data inscrierii: 25/Mai/2010

MesajTrimis: Mar Mai 25, 2010 2:24 pm    Titlul subiectului: Pierce infectat ?! Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua

Mi-am dat acum aprox. 1 luna gaura in zona superioara a cartilajului, cu o branula dezinfectat. Nu am avut nicio problema timp de 1 luna, la un moment dat am inceput sa dau cu Baneocin pentru a evita eventualele infectii. Am dat timp de o sapt. dupa care am plecat intr-o excursie 3 zile, timp in care nu am mai folosit baneocinul. Dupa ce m-am intors, a 2-a zi mi-a aparut o umflatura alba in jurul urechii. Am tratat cu indiferenta atunci, crezand ca este piele moarta. Au trecut insa 10 zile si acea umflatura s-a marit putin si acum ma doare cand ating acea zona.
Ce s-a intamplat ? Mi s-a infectat ? Cum ar trebui sa procedez ?
As prefera sa nu dau pierceul jos, sa incerc sa tratez acea infectie fara a-l da jos.

Am fost la farmacie si mi-au zis sa folosesc baneocinul. Il folosesc de 3 ori pe zi, de vreo 4-5 zile insa nu vad vreo schimbare.

Va multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Pufi_Letal

Data inscrierii: 04/Iun/2009

MesajTrimis: Vin Mai 28, 2010 8:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

apa cu sare si zdrobeste jumatate de aspirina si amesteca cu apa pana formeaza o pasta.....o aplici pe galma si se va usca, si eu am la helixurile mele asa ceva si nu o mai pot trata ca a fost prea tarziu da la industrial am scapat
Sus
mad182

Data inscrierii: 25/Mai/2010

MesajTrimis: Vin Mai 28, 2010 10:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O singura data o aplic ?
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in ureche Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community