FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Doaree?
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in nas si sept
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Dum Mar 02, 2008 6:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...exagerez un pic doar sa intzelegi ideea: data viitoare sa ii ceri unui doctori sa itzi explice cum sa te operezi..... bafta! sincer nu va intzeleg vii mila de banii aia? in defavoarea sanatatzii voastre????...in fine....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Semolina

Data inscrierii: 28/Iul/2008

MesajTrimis: Lun Iul 28, 2008 11:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna..doresc si eu sa-mi fac un pierce in nas...aici in oras nu avem salon de genul...e un oras foarte mic...:-s prietenele mele si-au facut singure pierceuri-le.Un prieten de-al meu care si-a pus in spranceana, a avut pile la spital si acolo si l-a facut.Daca nu cunosti pe nimeni acolo ,nu-ti "gaureste" nimeni nasul.O sa apelez la o prietena sa mi-l faca.Intrebarea mea este: e neaparat mai intai sa port unul medicinal?Si am auzit ca argintul este cel mai prost material, e adevarat?...Neutral.Unul medicinal pot gasi la si bijuterie?...mentionez ca in ureche suport orice...am cercei din plastic,badoage,argint,aur...orice...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
imature

Data inscrierii: 14/Feb/2009

MesajTrimis: Sam Feb 14, 2009 8:15 pm    Titlul subiectului: bla Raspunde cu citat (quote)

hm.ieri miam facut pierce in septum.singura.fara anestezic sau altceva.in niste conditii nu prea bune.dar lam facut.si lam facut bine avand in vedere ca nu am mai folosit vreodata cateterul.a fost extrem de simplu.miau dat lacrimile cand am bagat acul dar nu pot spune ca a durut.nici acum nu doare atat de tare.a curs putin sange.+ ca se poate ascunde.eu una sunt extrem de mandra de el si de mine de altfel:)).a fost usor Embarassed .si deasemenea au fost multe emotii Very Happy
Sus
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Dum Feb 15, 2009 10:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eo mi am facut singura in sept Very Happy tu il ai chiar in cartilaj sau in pielea aia? eu il am in cartilaj si nu a durut asa rau, s-a vindecat f repede si nici nu pute Very Happy
Sus
imature

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2009 12:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hm.eu miam facut in piele.a fost super usor..gen..cand am bagat acul nici nu imi venea sa cred ca asta a fost tot:)).plus ca nu doare absolut deloc.oricum..iti dai seama ca rana se curata de cateva ori pe zi:)).si..nu stiu daca e un detaliu semnificativ.dar nici al meu nu pute:))
Sus
imature

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2009 12:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hm.eu miam facut in piele.a fost super usor..gen..cand am bagat acul nici nu imi venea sa cred ca asta a fost tot:)).plus ca nu doare absolut deloc.oricum..iti dai seama ca rana se curata de cateva ori pe zi:)).si..nu stiu daca e un detaliu semnificativ.dar nici al meu nu pute:))
Sus
carnivalchords

Data inscrierii: 12/Iun/2010

MesajTrimis: Dum Iun 13, 2010 12:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hai ca in nas,chiar nu doare.si parca nici nu e vorba de durere daca stai sa te gandesti.normal ca nu ti-e bine cand l faci,ca bagi un ac in tine dar pana la urma totul e bine.de facut,pentru mada46,e simplu: te duci la farmacie si cumperi un cateter roz,vata,spirt si un pierce (de preferat drept pentru ca alea spiralate sunt mai complicat de pus la inceput).pui pierceul in spirt,dai cu putina vata cu spirt pe nas,unde va fi gaura si pur si simplu iti faci gaura cu ajutorul cateterului.il scoti si pui pierceul.Crede-ma,te vei concentra pe cum il faci atat de mult incat nici nu vei simti durerea.multa bafta
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in nas si sept Ora este GMT
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community