FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Linii urate

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
angel wing

Data inscrierii: 10/Oct/2010

MesajTrimis: Vin Oct 15, 2010 8:02 am    Titlul subiectului: Linii urate Raspunde cu citat (quote)

Salut!
Am inceput de curand sa exersez trasarea liniilor pe piele practica dar ma tot lovesc de o problema: liniile (in special cele trasate cu 5RL sau 7RL), privite de aproape se vad ca fiind formate din alte 3-4 liniute mai subtiri; inteleg ca acest lucru provine de la acele ce compun round liner-ul dar este normal? Am un manual si la o sectiune cu probleme imi insira cateva dar prin eliminare se pare ca nu este nici una.
Si inca o intrebare: cand trasez linia cum pot regla adancimea acului, lucrand cu marginea varfului? Am reglat ca din varf sa iasa cam 2-2,5 mm din ac.
Astept un raspuns daca este cineva binevoitor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
flo_318

Data inscrierii: 17/Dec/2010

MesajTrimis: Sam Dec 18, 2010 7:39 am    Titlul subiectului: Re: Linii urate Raspunde cu citat (quote)

angel wing a scris:
Salut!
Am inceput de curand sa exersez trasarea liniilor pe piele practica dar ma tot lovesc de o problema: liniile (in special cele trasate cu 5RL sau 7RL), privite de aproape se vad ca fiind formate din alte 3-4 liniute mai subtiri; inteleg ca acest lucru provine de la acele ce compun round liner-ul dar este normal? Am un manual si la o sectiune cu probleme imi insira cateva dar prin eliminare se pare ca nu este nici una.
Si inca o intrebare: cand trasez linia cum pot regla adancimea acului, lucrand cu marginea varfului? Am reglat ca din varf sa iasa cam 2-2,5 mm din ac.
Astept un raspuns daca este cineva binevoitor.

cand ai sa faci pe piele umana ai sa iti dai seama ca este o mare diferenta. cat despre a 2a intrebare eu nu ma ajut cu marginea varfului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
angel wing

Data inscrierii: 10/Oct/2010

MesajTrimis: Sam Dec 18, 2010 10:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mersi. este intr-adevar o diferenta! Am facut deja cateva tatuaje dupa ce mi-am chinuit nervii cu pielea artificiala si pielea de porc. Intai am lucrat pe mine la un tatuaj simplu (semnul AUM) dupa care mi-am facut unul mai mare pe care am invatat sa fac si umbre, comtratele, diferite tonuri etc. Eu zic ca a iesit binisor avand in vedere ca a fost pt sacricficiu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
flo_318

Data inscrierii: 17/Dec/2010

MesajTrimis: Sam Dec 18, 2010 5:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

angel wing a scris:
Mersi. este intr-adevar o diferenta! Am facut deja cateva tatuaje dupa ce mi-am chinuit nervii cu pielea artificiala si pielea de porc. Intai am lucrat pe mine la un tatuaj simplu (semnul AUM) dupa care mi-am facut unul mai mare pe care am invatat sa fac si umbre, comtratele, diferite tonuri etc. Eu zic ca a iesit binisor avand in vedere ca a fost pt sacricficiu.

tine-o tot asa
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community