FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Eternal?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
angel wing

Data inscrierii: 10/Oct/2010

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 7:46 am    Titlul subiectului: Eternal? Raspunde cu citat (quote)

As dori sa stiu si eu ce parere aveti despre culorile de la Eternal. Ma intereseaza in special eternal lining black si triple tribal black. Nu ma deranjeaza nici opiniile in legatura cu celelate culori eternal, daca este cineva care le-a folosit.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
flo_318

Data inscrierii: 17/Dec/2010

MesajTrimis: Sam Dec 18, 2010 7:43 am    Titlul subiectului: Re: Eternal? Raspunde cu citat (quote)

angel wing a scris:
As dori sa stiu si eu ce parere aveti despre culorile de la Eternal. Ma intereseaza in special eternal lining black si triple tribal black. Nu ma deranjeaza nici opiniile in legatura cu celelate culori eternal, daca este cineva care le-a folosit.

sunt bune cele de la eternal
angel wing

Data inscrierii: 10/Oct/2010

MesajTrimis: Sam Dec 18, 2010 10:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A trecut ceva vreme de cand am postat acest mesaj si de atunci nu am mai asteptat sa imi tot raspunda cineva. Se pare ca in Romania este cam greu sa primesti o parere cand vine vorba de tatuaje. Ma bucur totusi ca cineva mai scrie. Prin afara oamenii sunt mai deschisi si chiar te ajuta cu ce ai nevoie. Sunt intr-adevar bune. Eu lucram cu Kuro sumi lining pt trasare si talens black drawing pt umplere si umbre. Acum am eternal lining black si triple tribal black eternal. Sunt bune dar trecerea a fost foarte socanta deoarece talensul este foarte lichid iar triple tribal black-ul este mai vascos si cu cat lucram mai mult (dupa 2-3 ore) devenea si mai vascos. Aici ar fi o problema pt care as vrea un sfat. Oricum, vreau sa incerc si Intenze deoarece nu am auzit decat vb bune.
In ceea ce privesc dilutiile de la intenze ce imi poti spune. Ma refer la light grey si dark grey dar am vazut ca mai este o gama mai simpatica: silverback ink. Eu pana acum diluam tusul cu un amestec de apa distilata farmaceutica si glicerina si merge foarte bine dar vreau sa experimentez si celelalte tusuri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
flo_318

Data inscrierii: 17/Dec/2010

MesajTrimis: Sam Dec 18, 2010 5:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

angel wing a scris:
A trecut ceva vreme de cand am postat acest mesaj si de atunci nu am mai asteptat sa imi tot raspunda cineva. Se pare ca in Romania este cam greu sa primesti o parere cand vine vorba de tatuaje. Ma bucur totusi ca cineva mai scrie. Prin afara oamenii sunt mai deschisi si chiar te ajuta cu ce ai nevoie. Sunt intr-adevar bune. Eu lucram cu Kuro sumi lining pt trasare si talens black drawing pt umplere si umbre. Acum am eternal lining black si triple tribal black eternal. Sunt bune dar trecerea a fost foarte socanta deoarece talensul este foarte lichid iar triple tribal black-ul este mai vascos si cu cat lucram mai mult (dupa 2-3 ore) devenea si mai vascos. Aici ar fi o problema pt care as vrea un sfat. Oricum, vreau sa incerc si Intenze deoarece nu am auzit decat vb bune.
In ceea ce privesc dilutiile de la intenze ce imi poti spune. Ma refer la light grey si dark grey dar am vazut ca mai este o gama mai simpatica: silverback ink. Eu pana acum diluam tusul cu un amestec de apa distilata farmaceutica si glicerina si merge foarte bine dar vreau sa experimentez si celelalte tusuri.

sunt bune si cele de la intenze. incearca si zuper black-u tot de la intenze. intra repede in piele.
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community