FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Am nevoie de niste ajutor...

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in ureche
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
RadOne

Data inscrierii: 25/Iul/2010

MesajTrimis: Dum Iul 25, 2010 6:54 pm    Titlul subiectului: Am nevoie de niste ajutor... Raspunde cu citat (quote)

Hello!
Acum aprox 3 saptamani miam facut o gaura in ureche la un salon.Faza e ca nu am avut nimic pana acum 2 zile cand am schimbat piercingul cu unul tot din otel medicinal, si a inceput sa ma doara zona cand o ating si sa inrosit un pic.Sfaturi ceva?
P.S: Doua saptamani am dezinfectat cu Diprogenta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
exta

Data inscrierii: 19/Iun/2011

MesajTrimis: Mar Iun 21, 2011 12:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu conteaza ce cercel sau piercing ai in ureche, daca nu l-ai scos 3 saptamani probabil a facut o cojita, si cand l-ai scos s-a desprins.. s-a inflamat umpic si o sa iti treaca. Daca ti-ai facut gaura la salon cu pistolul o sa dureze ceva pana se diminueaza durerea.. la mine 1 saptamana a durat, iar la cealalta gaura a durat 2-3 zile ( data direct cu un cercel ).
Spala-te cu sapun (protex de preferat) si nu te mai da cu unguent, lasa sa se vindece de la sine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in ureche Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community