FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Dupa cat timp se poate pune din nou piercing-ul?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Crina

Data inscrierii: 05/Feb/2013

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2013 9:41 pm    Titlul subiectului: Dupa cat timp se poate pune din nou piercing-ul? Raspunde cu citat (quote)

Buna! Am o nelamurire in legatura cu piercing'ul in buric. In luna septembrie am fost la un salon in strainatate unde mi l-am pus; dupa care mi-a dat o foaie cu tot ce trebuie sa fac pt vindecarea lui. In primele saptamani nu am avut nici o problema cu el. Imi dadeam zilnic cu solutia recomandata (Betadine- tinctura de iod). Cam pe la sfarsitul lunii octombrie a inceput sa mi se infecteze din cauza ca mi-a agatat de bluza care l-a zmacit. Orificiile imi erau rosii si in fiecare dimineata ma trezeam cu scoarta in zona lor. Am inceput sa-mi dau cu crema si apa oxigenata (recomandata de aproape toata lumea); vazand ca apa dezinfecteaza imi dadeam dimineata, cand veneam de la scoala si seara. Uneori si mai des. Dupa 2 saptamani aproximativ nu doar orificiile imi erau rosii, ci toata pielea de la un orificiu la altul. Am continuat sa imi dau cu apa oxigenata.. insa pielea a inceput sa scada si devenea tot mai mica. Prostia e ca din momentul in care a inceput sa se infecteze mi-l scoteam de aproape de fiecare daca cand faceam dus pt ca aveam impresia ca in acest fel il curat si mai bine. Cu timpul pielea s-a tot subtiat pana s-a deschis de tot iar cercelul a cazut. Din decembrie nu mai am nimic, insa mi-a ramas o cicatrice, ca dupa operatie..pielea de pe cicatrice are o culoare rosiatica.
Acum, intrebarea mea este daca pot sa mi-l pun inapoi in acelasi loc sau ar putea aparea ceva complicatii daca l-as pune?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community