FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Pentru runnin

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ovidiutudoran

Data inscrierii: 20/Mar/2006

MesajTrimis: Vin Apr 14, 2006 1:02 pm    Titlul subiectului: Pentru runnin Raspunde cu citat (quote)

Runnin,sa sti ca si eu consider tatuajul o arta, dar practic nu exista nici o documentatie cum ca s-ar in cadra in categoria "arta". Daca gasesti tu ceva argumente sa imi transmiti si mie. Arta nu e ceea ce simti tu ca iti face bine tie. Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil

Data inscrierii: 17/Ian/2006

MesajTrimis: Vin Apr 14, 2006 5:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai plec de la definitzia artei cand zic ca tatuajul e o arta: arta= Activitate a omului care are drept scop producerea unor valori estetice ši care folosešte mijloace de exprimare cu caracter specific.
Si poate si in opinia ta e aceeasi chestie.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FashionTattoo

Data inscrierii: 03/Ian/2006

MesajTrimis: Vin Apr 14, 2006 9:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am o observatie... cei ce nu au nimik de aratat se leaga de multe alte detalii inutile; se considera artisti, dar nu expresivitatea, plasticitatea sau ralizarea cat mai fidela a unui model, a unui tatuaj este scopul lor principal... este mai important ca "X" ar fi facut modelul in 2 ore si "Y" in 4 ore, ca "X" nu are salonul in ATFR, ca degeaba are autoclav, sterilizator cu quartz si foloseste sterilizarea chimica - ca mai exista 9 tipuri de sterilizare pe care nu le foloseste, ca un tautaj cu matrita este inferior unuia executat freehand (ma indoiesc), ca "X" nu stie sa demonteze si sa monteze aparatul sau ca-i scoate scantei albastre, ca nu a lucrat cu 7 aparate diferite fiecare reglat pentru alta culoare, ca asculta manele, ca are doar 7 ani experienta deci e mai profesionist ala care are 11 ani, ca nu stie in termeni medicali ce inseamna H6TSR P9BG Q8W si H2YVB etc..

~FashionTattoo Bucharest~
www.fashion-tattoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
FashionTattoo

Data inscrierii: 03/Ian/2006

MesajTrimis: Vin Apr 14, 2006 9:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am o observatie... cei ce nu au nimik de aratat se leaga de multe alte detalii inutile; se considera artisti, dar nu expresivitatea, plasticitatea sau ralizarea cat mai fidela a unui model, a unui tatuaj este scopul lor principal... este mai important ca "X" ar fi facut modelul in 2 ore si "Y" in 4 ore, ca "X" nu are salonul in ATFR, ca degeaba are autoclav, sterilizator cu quartz si foloseste sterilizarea chimica - ca mai exista 9 tipuri de sterilizare pe care nu le foloseste, ca un tautaj cu matrita este inferior unuia executat freehand (ma indoiesc), ca "X" nu stie sa demonteze si sa monteze aparatul sau ca-i scoate scantei albastre, ca nu a lucrat cu 7 aparate diferite fiecare reglat pentru alta culoare, ca asculta manele, ca are doar 7 ani experienta deci e mai profesionist ala care are 11 ani, ca nu stie in termeni medicali ce inseamna H6TSR P9BG Q8W si H2YVB etc..

~FashionTattoo Bucharest~
www.fashion-tattoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vizitator

MesajTrimis: Vin Iul 21, 2006 8:19 am    Titlul subiectului: Re: am uitat sa dau paste la link.... Raspunde cu citat (quote)

vacutso a scris:
http://www.anilgupta.com/

vacutso.... vorbesti aiurea rau... vezi-ti de marijuana ta:)))
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Iul 25, 2006 6:53 am    Titlul subiectului: Re: am uitat sa dau paste la link.... Raspunde cu citat (quote)

Anonymous a scris:
vacutso a scris:

aiurea rau.....macar ai intrat pe site la gupta? el e un artist in adevaratul sens al cuvantului.....
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Aug 01, 2006 2:50 pm    Titlul subiectului: Re: am uitat sa dau paste la link.... Raspunde cu citat (quote)

Anonymous a scris:
Anonymous a scris:
vacutso a scris:

aiurea rau.....macar ai intrat pe site la gupta? el e un artist in adevaratul sens al cuvantului.....

lool .. am intrat.. stiu ca e tare..Smile eu glumeam Smile nu te supara . bafta
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community