FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Cum o sa fie!?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
PQR

Data inscrierii: 19/Sep/2005

MesajTrimis: Lun Sep 19, 2005 2:31 pm    Titlul subiectului: Cum o sa fie!? Raspunde cu citat (quote)

Salutare!! Ma puteti ajuta si pe mine, ash dori sa-mi fac un dragon mare pe spate, destul de colorat, imi puteti spune si mie cu aproximatie cam cate sedinte trebuie sa fac si dak merita efortul, iar cu durerea, cred ca o sa fie ingrozitor, insa......mi-ar place foate mult si de asta ash dorii sa mai vad nishte pareri......deci voi ce ziceti merita!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Slyer

Data inscrierii: 07/Sep/2005

MesajTrimis: Mar Sep 20, 2005 5:52 am    Titlul subiectului: Re: Cum o sa fie!? Raspunde cu citat (quote)

Durerea........o sa doara ceva, dar... depinde ce inseamna la tine durere, la inceput va fi mai putin insa avnd in vedere ca in functie de marimea si complexitatea tatuajului vor fi mai multe sau mai putine sedinte, cred ca spre finalul lor va durea mai tare pentru ca deja va exista o rana, partea tatuajului facuta in sedintele anterioare, deci va durea din ce in ce mai tare, insa nu cred ca va fi insuportabil, pana la urma nu esti primul care face asa ceva si n-am auzit pe nimeni sa fi pus problema ca l-a durut prea rau si n-a mai suportat. Oricum ca si in cazul piercingului conteaza numai finalul, ceea ce e inainte face parte din proces si trebuie trecut peste.
Multa bafta si sper sa nu ai probleme si sa fii multumit de el in final.
Maiky13
Vizitator

MesajTrimis: Mie Sep 21, 2005 8:18 am    Titlul subiectului: Re: Cum o sa fie!? Raspunde cu citat (quote)

Adevarul este ca pentru acest tatuaj iti trebuie mult rabdare si multi bani, cred ca o sa il faci in destul de multe sedinte, bineinteles acum nu stiu sigur cat de mare este, in eu am facut unul pe spate de 15pe20cm si mi-au trebuit 4 sedinte pentru a-l termina insa al meu este destul de complicat, este un peisaj si artistul a trebuie sa acopere toate portiunea si mai presus a folosit foarte multe culori, deci ma gandesc ca si in cazul tau va fi nevoi de ceva sedinte, iar in legatura durerea eu zis ca nu va fi de insuportat, adevarul e ca spre sfarsitul sedintelor o sa fie putin mai mare...oricum eu zic ca merita un tatuaj orice,oriunde si oricat ar fi
Gandeste-te bine si ...bafta sa iasa bine si sa fi multumit de el.
Papa
Sus
Abs
Vizitator

MesajTrimis: Sam Sep 24, 2005 9:23 am    Titlul subiectului: Re: Cum o sa fie!? Raspunde cu citat (quote)

Frate nu te mai ingrijora de detalii, priveste in asamblu o sa ai un dragon beton pe spate, de-o sa moara lumea ce mai conteaza daca doare sau nu...sau alte chestii care nu-si au rost.
Sus
Bigguy

Data inscrierii: 07/Sep/2005

MesajTrimis: Lun Sep 26, 2005 7:51 am    Titlul subiectului: Re: Cum o sa fie!? Raspunde cu citat (quote)

Creca o sa fie tare de tot cand o sa fie gata
Nickster

Data inscrierii: 15/Aug/2006

MesajTrimis: Mar Aug 15, 2006 10:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu zic sa te mai gandesti ceva timp la treaba asta . ... mai bine iti faci mai multe ... simbolice ...

NU prea conteaza ce zic eu ... gandestete ca o sa il ai foarte mult timp si daca il ai mare nu il poti acoperi ca sa iti faci altceva ....si ca sa il scotii trebe sa o duci bine de tot cu banii ...!!!!

Daca vrei cu siguranta ala sa iti faci nu mai sta pe gand si fa tot ce iti place la nebunie ... durerea e chestie care poate la un momendat sa te obisnuiesti cu ea si sa nu o mai simti absolut deloc cu toate ca un tatuaj nu doare foarte tare ....

Bafta si Gandestete bine !!!!
Triple X TaToo xXx

Data inscrierii: 12/Iul/2007

MesajTrimis: Lun Iul 16, 2007 10:32 am    Titlul subiectului: Re: Cum o sa fie!? Raspunde cu citat (quote)

sa ti-l faci:PRazz Wink Arrow
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ovidiutudoran

Data inscrierii: 20/Mar/2006

MesajTrimis: Lun Dec 03, 2007 5:15 am    Titlul subiectului: Tattoo Art -Petrosani Raspunde cu citat (quote)

PQR a scris:
Salutare!! Ma puteti ajuta si pe mine, ash dori sa-mi fac un dragon mare pe spate, destul de colorat, imi puteti spune si mie cu aproximatie cam cate sedinte trebuie sa fac si dak merita efortul, iar cu durerea, cred ca o sa fie ingrozitor, insa......mi-ar place foate mult si de asta ash dorii sa mai vad nishte pareri......deci voi ce ziceti merita!!

Este normal ca merita, daca iti doresti si iti place. Durerea este suportabila, iar dupa cateva minute locul amorteste. Putem face si anestezie locala. Numarul de sedinte se poate stabili dupa alegerea modelului, asta insemnand sa alegi un salon respectiv, un model. Daca poti sa vi si vrei o oferta e putin probabil sa gasesti raspunsul real online. Pentru discutii mai amanuntine ne poti contacta in pagina de contact a site-ului nostru www.tattooart.ro
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community