FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
as dorii sa imi fac primul meu tatuaj.....doare??

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Experiente tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vizitator

MesajTrimis: Dum Iul 23, 2006 11:16 am    Titlul subiectului: as dorii sa imi fac primul meu tatuaj.....doare?? Raspunde cu citat (quote)

as dorii sa imi fac primul meu tatuaj.....imi e un pic teama.....doare??
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Iul 25, 2006 2:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

stai linistit, nu doare rau, cam ca la o operatie pe viu fara anestezie
Sus
mascia/cj

Data inscrierii: 21/Iul/2006

MesajTrimis: Mar Iul 25, 2006 9:30 pm    Titlul subiectului: nu doare Raspunde cu citat (quote)

si mie imi era frica ..dar nu a durut ,curaj Very Happy (frica a fost mai mare,cel putin in cazul meu)
Succes

Ultima modificare efectuata de catre mascia/cj la Mar Iul 25, 2006 9:35 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mascia/cj

Data inscrierii: 21/Iul/2006

MesajTrimis: Mar Iul 25, 2006 9:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Anonymous a scris:
stai linistit, nu doare rau, cam ca la o operatie pe viu fara anestezie

Mi se pare ca exagerezi..eu daca as fi sa compar ..ar fi ceva de genul : tatuaj =epilat sau tatuaj = jumate din durerea pe care o simti la o injectie(cred ca ii deja mult cand spun jumatate)
Sus
Nickster

Data inscrierii: 15/Aug/2006

MesajTrimis: Mar Aug 15, 2006 9:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Doare ... dar durerea depinde de la om la om ... fiecare care cum suporta durerea ... nu e o durere fixa ....cel mai bine e sa fii relaxat si sa te gandesti la altceva dar numai la tatuaj ca te doare sa nu te gandesti ....

Sa nu faci prostia care am facuto eu .... la ora 6 era gata tatuajul si pe la 8-9 am dat pansamentul ala jos ... si seara am fost la baut cu tovarasi( a fost ziua mea ) m-am imbatat tare tare si m-am lovit de foarte multe ori la tatuaj ... si ma doare si acum dupa 2-3 zile .... dar mai am unu si de ala am avut grija si nu a durut nici cand l-am facut nici dupa pt am avut grija de el ....

asa ca nu doare ... nu te mai speria ... si sa ai grija de el pana e vindecat complet ...
drace

Data inscrierii: 08/Sep/2006

MesajTrimis: Vin Sep 08, 2006 4:37 pm    Titlul subiectului: Re: as dorii sa imi fac primul meu tatuaj.....doare?? Raspunde cu citat (quote)

Anonymous a scris:

ideea ii ca depinde unde il faci sincer...eu tocmai imi fac unu pe coloana...si doare ca draq de tare...dar am noroc ca stie lucra tipul... Very Happy
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Sep 19, 2006 1:21 pm    Titlul subiectului: Re: as dorii sa imi fac primul meu tatuaj.....doare?? Raspunde cu citat (quote)

drace a scris:
Anonymous a scris:

ideea ii ca depinde unde il faci sincer...eu tocmai imi fac unu pe coloana...si doare ca draq de tare...dar am noroc ca stie lucra tipul... Very Happy

drace cine iti face tatuajul ?
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Joi Oct 19, 2006 11:01 am    Titlul subiectului: Re: as dorii sa imi fac primul meu tatuaj.....doare?? Raspunde cu citat (quote)

cred ca toate dor, dar de zona depinde cat de tare doare....orice costa...
Sus
tatua102388

Data inscrierii: 30/Ian/2007

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 9:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu doare ... cam ca atunci cand te epilezi... bine... doare un picutz la inceput, dupa aia amorteste locul de la sine... te obisnuiesti...
Sus
dondesign

Data inscrierii: 13/Feb/2007

MesajTrimis: Mar Feb 13, 2007 9:13 am    Titlul subiectului: Buna Raspunde cu citat (quote)

As dori se scrie cu un i, si durerea este relative...depinde daca :
1. ai pielea acida, normala sau grasa
2. tatuajul il aplici intr-o zona mai sensibila, cu terminatii nervoase mai multe, sau o zona obisnuita cu "senzatiile"
3. Esti o persoana cu sensibilitatea pielii mai ridicata sau nu
4. Te temi sau nu (teama accentueaza toate simturile, inclusiv sensibilitatea pielii)
5. faci tatuajul la un profesionist cu experienta, care lucreaza intraderm, sau un amator care, poate, iti va face o lucrare subcutanata
.....s.a.m.d
none

Data inscrierii: 20/Apr/2007

MesajTrimis: Vin Apr 20, 2007 5:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

doare doar daca vrei sa te doara .. este suportabila..si baiatu care face tatuaj pe coloana ori nu iti bate bine ori ejti tu slab de inger da pe coloana nu prea doare Wink
carmen

Data inscrierii: 23/Mai/2007

MesajTrimis: Mie Mai 23, 2007 5:34 pm    Titlul subiectului: Re: as dorii sa imi fac primul meu tatuaj.....doare?? Raspunde cu citat (quote)

Anonymous a scris:

nu pe bune?
doare sau nu?
eu vreau un tatuaj (tribal) la spate
Sus
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Joi Mai 24, 2007 9:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DA ! doare ,un tatuaj doare!este o procedura care nu te ucide,dar o simtzi!
alexoac

Data inscrierii: 20/Feb/2006

MesajTrimis: Sam Mai 26, 2007 10:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e normal sa doara. dar nu mori ! parca sunteti niste fufe . fa-ti dalea de la guma daca vrei sa nu doara....
Daya

Data inscrierii: 16/Aug/2009

MesajTrimis: Joi Aug 20, 2009 3:33 pm    Titlul subiectului: Re: as dorii sa imi fac primul meu tatuaj.....doare?? Raspunde cu citat (quote)

iti dai seama ca doare putin....e un ac care iti intra de mii de ori in piele.....dar daca ti'l doresti cu adevarat o sa uiti de durere.....
eu nu am avut nici o treaba....Razz ..... prima line e putin dureroasa....:-j ...dupaia simti o vibratie....atat :p.....daca il vrei cu adevarat nu tre sa te opreasca teama .... Wink ...
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Experiente tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community