FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Cam cat costa!?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Gool

Data inscrierii: 23/Sep/2005

MesajTrimis: Vin Sep 23, 2005 10:42 am    Titlul subiectului: Cam cat costa!? Raspunde cu citat (quote)

Stie cineva cam cat cost un tatuaj, la un salon bun bineinteles...!

Ultima modificare efectuata de catre Gool la Joi Oct 06, 2005 1:34 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bigguy

Data inscrierii: 07/Sep/2005

MesajTrimis: Sam Sep 24, 2005 6:35 am    Titlul subiectului: Re: CAm cat costa!? Raspunde cu citat (quote)

Imi pare rau nu situ un pret sigur...insa oricum el variaza in functit de marime, complexitatea tatuajului si deasemena in functie de salon la care se face tatuajul
Missy

MesajTrimis: Mie Sep 28, 2005 6:36 am    Titlul subiectului: Re: Cam cat costa!? Raspunde cu citat (quote)

Cel mai indicat ar fi sa te interesezi la un salon
Sus
Mua

MesajTrimis: Mie Sep 28, 2005 1:47 pm    Titlul subiectului: Re: Cam cat costa!? Raspunde cu citat (quote)

Chiar nu situ intereseazata la un salon, da tine cont de un lucru, tatuajul nu este unul din lucrurile la care sa faci econimie de bani, cu cat mai scump cu atat mai bun, deci nu te zgarci s-ar putea sa regreti dupa
Sus
Stiffler
Vizitator

MesajTrimis: Joi Sep 29, 2005 6:40 am    Titlul subiectului: Re: Cam cat costa!? Raspunde cu citat (quote)

Cand iti faci tatuaj mai conteaza pretu...
Sus
Gool

MesajTrimis: Vin Sep 30, 2005 8:01 am    Titlul subiectului: Re: Cam cat costa!? Raspunde cu citat (quote)

10x all, oricum aveam de gand sa intreb la un alon, dar ma gandeam ca poate stie cineva un pret estimativ
Sus
athommuska

Data inscrierii: 01/Oct/2005

MesajTrimis: Lun Oct 03, 2005 1:16 pm    Titlul subiectului: Cam cat costa? Raspunde cu citat (quote)

On topic: preturile difera de la un tattooist la altul, chit ca se lucreaza sau nu sub acelasi acoperis.Totusi, ar trebui sa se stie ca in general la saloanele de tatuaje se plateste mai mult gresia, faianta, decorurile si sculele si nu neaparat calitatea tatuajului.Si aici fac o trimitere catre cei care se imbulzesc la saloane si se trezesc cu nu stiu ce minunatii...Trebuie retinut si faptul ca meseria de tattooist est una destul de banoasa si nu de putine ori gasim la saloane <<artisti>> cu 2-3 luni experienta angajati printr-o cunostinta sau alta.Deci atentie!!!
bodyart
Vizitator

MesajTrimis: Mie Ian 18, 2006 8:53 am    Titlul subiectului: !!! Raspunde cu citat (quote)

nu este recomandat tatuatul in apartamente ...cu cateva exceptii ...site-ul acesta vrea sa sa descurajeze "underground-ul" si sa-i educe pe cei ce vor un tatuaj sau un piercing si sa-i indrepte spre un loc avizat (gresia, aparatura profesionala, sterilizatoarele - sunt din pacate NECESARE nu sunt pt a lua ochii clientilor)
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Dum Iul 30, 2006 8:57 pm    Titlul subiectului: Re: !!! Raspunde cu citat (quote)

bodyart a scris:
nu este recomandat tatuatul in apartamente ...cu cateva exceptii ...site-ul acesta vrea sa sa descurajeze "underground-ul" si sa-i educe pe cei ce vor un tatuaj sau un piercing si sa-i indrepte spre un loc avizat (gresia, aparatura profesionala, sterilizatoarele - sunt din pacate NECESARE nu sunt pt a lua ochii clientilor)

din pacate exceptziile alea sunt destul de multe......sunt artisti "de apartament" nescolitzi shi fara diplome care lucreaza la un nivel artistic muuult mai ridicat decat majoritatea care au saloane sau sunt angajatzi la un salon "profesionist"....
Sus
Triple X TaToo xXx

Data inscrierii: 12/Iul/2007

MesajTrimis: Lun Iul 16, 2007 10:39 am    Titlul subiectului: Re: Cam cat costa!? Raspunde cu citat (quote)

Akm depinde de cati bani dispui si u Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ovidiutudoran

Data inscrierii: 20/Mar/2006

MesajTrimis: Joi Noi 22, 2007 11:24 pm    Titlul subiectului: Buna...Am revenit...:)) Raspunde cu citat (quote)

Si noi pe-aici...
www.tattooart.ro
Daca vrei preturi-privat me TattooArtStyle@yahoo.com
La revedere!

Ultima modificare efectuata de catre ovidiutudoran la Mie Iun 04, 2008 11:46 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
anti_cna2002

Data inscrierii: 20/Ian/2008

MesajTrimis: Dum Ian 20, 2008 9:27 pm    Titlul subiectului: am vazut k se tot face reclama la saloanele autorizate,dar.. Raspunde cu citat (quote)

salut si yo am 3 tatuaje dak e o sa pun si poze unul dintre ele fiind nasol,si sper sa-l acopar da tre sa imi gasesc un model mai plin, facut de cineva fara experientza tot asa la un prieten aksa cu "aparat de puskrie" si ink 2 facute tot aksa de alt baiat dar cu aparat profesional si cu fff mult talent.sincer sunt fff multumit si tot la el ma voi tatua.nu conteza calitatea tatuajului dak e sau nu facut la salon doar k acolo se presupune k nu iei boli dar am aflat de curand k cei de la Mall Vitan au vreo 5 procese intentate de oameni kre au luat hepatita,sida si alte boli de genu deci...ce sa zic mai bine iti fierbi u acu ala vreo ora la foc mic dekt sa risti sa fie sterilizat de cei de la salon,plus k au niste preturi de iti cade fatza si din kte stiam tatuajul ti-l faci sa para kt mai real.un tatuaj reusit in opinia mea arata park ar avea viata,si din ce am vazut pe acest site pe cei cu saloane nu se ridik la standardele multora kre iti fac tatuaje in cartiere marginase k au invat ei pe nush unde...acum yo mi-am zis parerea voi procedati cum credeti k e mai bine k sa fiti multumiti de tatuajele pe kre vi le faceti k totusi le ai pe viata si k sa le scoti,mai greu...bafta P.S. nu intotdeauna ce e mai sucmp e si mai bun "MUA"
Sus
otto

Data inscrierii: 23/Mai/2006

MesajTrimis: Mie Ian 23, 2008 7:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de obicei cei care ,,ataca,, saloanele de tatuaj sant cei care lucreaza acasa.
dar fiti siguri ca acasa nu se pot respecta unele norme de igiena,cum ar fi contractul cu o firma care asigura verificarea si buna functionare a aparaturii de sterilizare! cati dintre cei care fac acasa daca au un autoclav,au si dovada ca functioneaza in parametrii normali,fara a pune in pericol siguranta celui tatuat? cati dintre cei care fac acasa au un contract cu o firma care le neutralizeza deseurile infectioase(servetele cu sange si cerneala de ex),cati dintre cei care fac acasa isi testeaza aparatura de sterilizare(daca o detin)?
si eu am lucrat acasa multa vreme si tocmai din aceste motive am renuntat si mi am deschis un studio,deci hai sa nu fim penibili si sa nu mai vorbim de gresie si de faptul ca la un salon de tatuat platesti gresia si faianta mai mult decat tatuajul!!
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community