FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
batae de joc !!!!!!!!!!!
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Mie Iul 26, 2006 4:46 pm    Titlul subiectului: salut ''ratoi'' Raspunde cu citat (quote)

Laughing Total gresit ai inteles tu!
Beso

Data inscrierii: 10/Dec/2006

MesajTrimis: Dum Dec 10, 2006 2:00 pm    Titlul subiectului: imi pare rau Raspunde cu citat (quote)

Salutare... Tocmai mi-am facut si eu primul tatuaj si am ajuns pe forumul acesta din dorinta de a afla mai multe despre bijuteria ce-mi acopera corpul... Este unul din putinele locuri unde poti afla mai multe despre acest domeniu al tatuajelor, si mai mult, poti sa pui intrebari profesionistilor sau sa raspunzi novicilor prin forum.
Din pacate am dat si peste topicul acesta. Eu chiar nu va inteleg mai oameni buni. De ce va certati atat, de ce atata invidie intre voi??? Aveti aceasta super meserie, o foarta complexa meserie... Sunteti sau puteti fii si artisti si doctori si tehnicieni. Lucrati cu arta, executati microchirurgie, folositi aparate tehnice, confectionati ace si sterilizati echipamente... Este extraordinar si va apreciez pentru asta. Interdisciplinaritatea si transdisciplinaritatea sunt viitorul, este de necontestat. Dar cand am vazut aceste posturi rautacioase care, in loc sa raspundeti incepatorilor si celor care vor sa intre in lumea tatuajelor, nu ca executanti ci ca clienti, in loc sa ii ajutati in diferitele probleme care inevitabil apar, sau sa-i sfatuiti pe baza experientei voastre... voi sunteti prea preocupati sa va laudati si sa-i ingopati pe cei din concurenta. Nu ma intelegeti gresit. Sunteti multi cei bineintentionati dar sunt si aceeia care strica tot. Sunt multi si aceeia care vor sa denigreze un salon, din varii motive. Va spun sincer. Imi voi face si al doilea (si al treilea etc..) tatuaj, dar in nici intr-un caz nu va fii la sfinx sau la adi... Ce-i doi care au atata de mult venin in gura. Imaginea ce mi-au lasat-o, este una demodata, sunt niste oportunisti plini de tatuaje de puscariasi care vor sa faca si ei un ban si prefera sa-si atranga clientii de la concurenta prin orice mijloace. Chiar orice. Sa ameninti prin modificarea legislatiei mi se pare o idiotenie. Sa contesti calitatea lucrarilor celorlalti inseamna subiectivism si rautate de pura sorginte, sa ameninti cu moartea... hmmm... chiar orice mijloace... Trist!!! Va spun sincer ca nu am ales salonul unde sa-mi fac tatuajul pe motivul pozelor din portofoliile pozelor de pe site. Nu stiu daca e bine sau rau. Dar eu stiu ca un artist nu picteaza orice la fel de bine... Unora le plac peisajele, altora insectele sau portrete, tribale etc. Unora le iasa bine doar in negru, altora le place colorul. Fiecare are rezultatul si in functie de cat suflet pune in acel desen. Nu conteaza doar mana cat si inima. Asta daca esti un artist, desigur. Si conteaza si modelul dupa care lucrezi. Vor fii multi care-mi vor contesta felul de a privii lucrurile. Dar stiu si ca totusi imi dati si dreptate, intr-un fel...
Va sfatuiesc sa va canalizati atentia asupra clientului, pe el trebuie sa-l castigati, nu trebuie sa va anihilati concurenta. Clientul va fii pana la urma cel ce decide. Pe forum se pot castiga clientii prin raspunsuri cat mai obiective, cat mai complete si aratati ce si cat stiti prin raspunsurile care le dati acestora. Nu prin remarci si jigniri adresate colegilor de breasla... Cred ca am zis clar asta.
Si rog moderatorii acestui forum sa stearga posturile gen "paris hilton sex tape" si toate ce nu tin strict de subiectul acestui forum. Sunt alte forumuri pentru asa ceva. Putina curatenie nu ar strica Wink .
Sper ca postul meu sa fie luat ca unul constructiv, de imbunatatire a imaginii de ansamblu, si nu ca o jignire la adresa celor care m-au facut sa-l scriu.
Toate cele bune... respectele mele tuturor...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
JuStMe

Data inscrierii: 23/Noi/2005

MesajTrimis: Mie Ian 24, 2007 4:45 pm    Titlul subiectului: o intrebare Raspunde cu citat (quote)

Vreau si eu sa imi fac un tatuaj , este destul de mare dar faza e ca nu stiu c-am cat costa pt ca e destul de mare Neutral vreau si eu un sfat sau cei care pot sa fac ( la un pret mai mic ca nu am $$ Very Happy ) id de mess este JuStGby merci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Joi Ian 25, 2007 9:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

un sfat! daca nu ai deajuns $$ atunci mai bine shteapta, ca nu ii valabila faza, cand am mai multzi imi iau alta! iar in legetura cu cat costa du-te si intereseaza-te! .... ma refer la un salon.......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
ironicul

Data inscrierii: 13/Iul/2006

MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 8:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

BINE SPUS... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ironicul

Data inscrierii: 13/Iul/2006

MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 8:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

EU LUCREZ INTR-UN SALON DIN TARGOVISTE, "FASHIONABLE TATTOOS" SI MA MIRA RACA CARE EXISTA INTRE TATUATORII DIN ROMANIA. AM MAI LUCRAT IN ISRAEL LA "YANIV STUDIO TATTOO". MIE NU-MI INCHIDE NIMENI SALONUL SI NICI NU ARE CUM SA-MI IA CLIENTII SI NICI EU ALTORA. MA INTREB CE VA MACINA ATAT? ATI PUTEA COLABORA... SINGURII CARE MI SE PAR CA SUNT INTERESATI DE COLABORARE SUNT OVIDIU DIN PETROSANI SI TIPUL DE ARE SALONUL TATOMIR, L-AM INTALNIT IN COSTINESTI. RESTUL... Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
alexoac

Data inscrierii: 20/Feb/2006

MesajTrimis: Sam Apr 14, 2007 6:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu e nici o raca dar uita-te pe site ul la sfinx si pe urma mai vorbim Smile)
darkangel

Data inscrierii: 26/Apr/2007

MesajTrimis: Joi Apr 26, 2007 7:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hello.. am si eu niste intrebari Smile
1) exista tatuaje temporare? 1,2 ani sau ceva de genul asta?
2) cam ce preturi au? asa , informativ nu neaparat pretul exact
3) trebuie neaparat ales un tatuaj din salon? eu de exemplu am gasit o poza pe net cu un tatuaj micutz si as vrea ceva asemanator sau in acelasi gen ; se poate realiza?
ms anticipat Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Sam Apr 28, 2007 11:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hello.. am si eu niste intrebari
1) exista tatuaje temporare? 1,2 ani sau ceva de genul asta? RASPUNS: NUUUUU
2) cam ce preturi au? asa , informativ nu neaparat pretul exact RASPUNS: scumpe rau, pt ca cei care fac tatuaje "temporare" fraieresc populatzia, si o fac pe bani frumoshi
3) trebuie neaparat ales un tatuaj din salon? eu de exemplu am gasit o poza pe net cu un tatuaj micutz si as vrea ceva asemanator sau in acelasi gen ; se poate realiza? RASPUNS: se poate realiza ce vrea "mushii tai" doar ar fi bine sa ascultzi poate si de cel care tzi-l face, ca poate nu zice tampenii.....
ms anticipat RASPUNS: cu mare placere!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
latze

Data inscrierii: 22/Noi/2006

MesajTrimis: Mar Aug 28, 2007 12:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tattoo sfinx a scris:
Amice, ai scris cumva ceva si eu nu am reusit sa citesc? De ce nu ai curajul sa postezi mesaje cu adevarata ta identitate? Sau vrei sa-ti spun eu cine esti? Pentru cunostinta ta generala...nu confunda saloanele. In site-ul nostru sunt fotografii postate in urma cu 4 ani. Nu le-am mai schimbat (dar asta nu te intereseaza pe tine). In al doilea rand o parte din acele tatuaje sunt executate de unul din cei mai buni tatuatori din Romania. Regretul meu e ca nu mai lucreaza in acest salon. In al treilea rand 80% din saloanele din Romania functioneaza datorita mie. Salonul a fost singurul deschis legal cu domeniu de activitate clar (tatuaj si body piercing) din Romania si singurul salon care s-a impicat in legalizarea acestei activitati si meserii. In ceea ce priveste partea materiala ....nu e problema ta.
Eu nu m-am luat de nimeni cu toate ca vad ca va FREACA foarte mult salonul -tattoo sfinx-, dar daca mai citesc remarci rautacioase de la "anonimi" s-ar putea sa mai adaug ceva la legea statutului saloanelor de tatuaj si body piercing.

Imi pare rau de tine, dar deja esti pe un teren foarte alunecos!!!!!!!
eu zica sa te abtii... nu e frumos, etic si ... cum mai vrei tu sa-i spui. NU IMI PLAC CEI CARE SE CRED BURICUL TATUAJELOR.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje Ora este GMT
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community