FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
help!!!

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in spranceana
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vizitator

MesajTrimis: Sam Oct 14, 2006 6:42 am    Titlul subiectului: help!!! Raspunde cu citat (quote)

mi-am pus pierce in spranceana acum 2 luni,,,n-am prea avut probleme cu el pana cand am fost nevoita sa mi-l scot pt cateva ore dupa care l-am pus din nou ...totul parea ok dar dupa 2 zile a inceput sa se inroseasca si sa se umfle...presupun ca sunt semnele unei infectii ...mi-am pus comprese reci..m-am dat cu o crema luata de la farmacie ...s-a mai dezumflat..dar infectia nu a trecut de tot ...mai e putin rosu si are puroi ..intrebarea mea ..imi pot scoate pierce-ul sau nu ? Confused ce imi recomandati?
Sus
Skorpyon

Data inscrierii: 24/Noi/2006

MesajTrimis: Sam Noi 25, 2006 4:54 am    Titlul subiectului: Re: help!!! Raspunde cu citat (quote)

mah pirciu sa nu til scoti chestia asta cu umflatura si puroiul nu e o chestie sa te alarmezi si nu trebuia sa pui compresa rece trebuie calda ca sa scoata puroiul afara fa asha zilnic pana trece si e ok Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
tatua102388

Data inscrierii: 30/Ian/2007

MesajTrimis: Sam Feb 03, 2007 11:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deci... infectia nu cred ca e ceva normal dupa 2 luni... si asa aproape de ochi.. nu e bine...

Probabil ori nu te-ai spalat pe maini/fatza inainte sa-ti pui la loc pierce`ul... ori n-ai spalat pierce`ul (poate avea resturi de piele/sange...)... ori a fost gaura data un pic stramb si te-ai chinuit un pic pana ai bagat cercelu` la loc...
Comprese cu apa calda, corect... si data viitoare be more carefull...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in spranceana Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community