FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Big problem !!! Need Help !!!

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Jewel

Data inscrierii: 10/Iul/2006

MesajTrimis: Lun Iul 10, 2006 11:17 pm    Titlul subiectului: Big problem !!! Need Help !!! Raspunde cu citat (quote)

M-am tatuat ! Acum 1 saptamana, greseala mea probabil ca nu cunosteam persoana, cu toata ca e unul dintre saloanele cunoscute din Buc sau asa zic eu, Oricum, tatuajul este cea ce am vrut eu, problema este ca liniile sunt strambe , problema care nu poate fi reparata etc, postez si o poza daca imi spuneti cum,
DE CE am nevoie de ajutor? Pai nu pot ramane cu un tatuaj stramb care nu imi face placere sa-l vad pe bratul drept, indiferent ca-s femeie sau barbat. Va rog din suflet , recomandati-mi si mie pe cineva in Bucuresti care imi poate face altceva peste, nu stiu ce , asta discut cu pers care il face pt ca tatuajul meu este pe negru, linii simple, etc. Plllssss Help. Initial vroiam un tatuaj cu chipul fetitei mele dar mi s-a spus ca ce eu sunt eminem Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Mar Iul 11, 2006 7:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

......pai probabil nu esti eminem, dar un portret este putzin mai greu de realizat (daca vrei sa si semene), si posibil de asta ai fost refuzat/a, tatuajul pe care il ai probabil se poate corecta, cu conditzia sa fie bine amplasat, indeferent ca are linii strambe sau altceva, dar asta oricum numai dupa vreo 1-2 luni...pt ca pielea trebuie sa se regenereze in totalitate. Concluzia pe care ai tras-o este evident buna! nu trebuie sa cunosti omul care te tatueaza (nu potzi cunoaste un om in zeci de ani...), dar trebuia sa-tzi dea de gandit replica cu eminem, si poate ar fi bine ca oamenii sa ceara portofoliul tatuatorului unde vor sa se tatueze, asha ar prevenii multe multe sentimente negative in legatura cu tatuajele, in acel portofoliu potzi sa vezi daca trage linii strambe, daca nu-tzi place cum face degradeuri etc. .....imi pare sincer rau.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Jewel

Data inscrierii: 10/Iul/2006

MesajTrimis: Mar Iul 11, 2006 7:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eminem nu sunt , asta e clar ! Laughing
vina imi apartine in totalitate mie indiferent cum privesti problema,
cel putin din punctul meu de vedere.
Doar ca trebuie sa rezolv problema, daca tatuajul a iesit asa cum
a iesit nu stiu cum ar putea tot acea persoana sa mi-l repare,
Nici nu as mai avea incredere.
Deci trebuie sa astept cam 2 luni sa se vindece in totalitate si
apoi sa incerc ceva ?! DAR UNDE? La Cine?
Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar tare as vrea un tatuaj reusit
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Mar Iul 11, 2006 1:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...cel mai simplu lucru: intrii intr-un studio, le ceri portofoliul (pozele cu tatuaje facute de ei) si daca itzi place ce vezi tzi-ai gasit locul! daca nu mai cautzi.....potzi si pe net, multe studiouri au pagini de web, chiar si aici la sectziunea firme gasesti......bafta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Nickster

Data inscrierii: 15/Aug/2006

MesajTrimis: Mar Aug 15, 2006 10:03 am    Titlul subiectului: Re: Big problem !!! Need Help !!! Raspunde cu citat (quote)

Jewel a scris:
M-am tatuat ! Acum 1 saptamana, greseala mea probabil ca nu cunosteam persoana, cu toata ca e unul dintre saloanele cunoscute din Buc sau asa zic eu, Oricum, tatuajul este cea ce am vrut eu, problema este ca liniile sunt strambe , problema care nu poate fi reparata etc, postez si o poza daca imi spuneti cum,
DE CE am nevoie de ajutor? Pai nu pot ramane cu un tatuaj stramb care nu imi face placere sa-l vad pe bratul drept, indiferent ca-s femeie sau barbat. Va rog din suflet , recomandati-mi si mie pe cineva in Bucuresti care imi poate face altceva peste, nu stiu ce , asta discut cu pers care il face pt ca tatuajul meu este pe negru, linii simple, etc. Plllssss Help. Initial vroiam un tatuaj cu chipul fetitei mele dar mi s-a spus ca ce eu sunt eminem Shocked

e un salon in romana in piata romana il gasestiii .... banuiesc ca nu am voie sa dau date ce si cum se situeaza exact ... dar e unul in Piata Romana .... omu lucreaza super ... e studio .... Eu mi-am facut 2 tatuaje la el ... si vreau sa spun ca are mana de aur ... dute si vrb acolo ... bafta
athommuska

Data inscrierii: 01/Oct/2005

MesajTrimis: Mar Sep 05, 2006 5:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-adevar, un portret e mai dificil de realizat fata de alte modele care pot fi mai simple...Insa, pentru a se realiza un portret tatuat iti trebuie in primul rand un flash (model) foarte bine realizat.Ori desenul cu pricina trebuie sa fie si tatuabil...Parerea mea e ca te-ai cam grabit.Mai intai trebuia sa cauti un desenator/pictor/grafician/ inainte de a ajunge la tatuator/salon, pt. ca el s-ar putea sa nu aiba timp destul ca sa creeze un flash/model special, asa cum e-n cazul tau!
Consider ca exista mai multe tipuri de tatuatori in Romania:
1. tatuatorul complet: este cel care este capabil sa creeze modelul si sa ti-l tatueze ca atare; (se gaseste foarte rar).
2.tatuatorul tehnician: cel care nu e capabil sa-ti creeze un flash/model, insa e capabil sa ti-l imprime/lucreze in piele intr-un mod decent. ( sunt de gasit).
3.tatuatorul idealist: iti poate crea flash/model, insa nu-l poate tatua 100% la nivelul desenului. (sunt majoritari in Romania)
4.tatuatorul de weekend: este cel care si-a facut un hobby din tattoo insa rareori e capabil sa-si duca treaba pana la sfarsit in mod decent.
5.tatuatorul oportunist: este acela care, desi este un antitalent in tot ce reprezinta arta, isi transforma subit clientul in victima doar pt. a-i rupe buzunarele de bani! (ii putem gasi la tot pasul si din pacate ii putem gasi si la saloane uneori, acolo unde in general trebuie sa ne simtim in siguranta).
ETC.
Eh!parerea mea e ca ar fi trebuit sa renunti la idee imediat odata ce ti-a sugerat destul de clar ca,...era de inteles ca nu-l tine!
Totusi ca sa fiu on-topic, iti recomand pe Merski ori Costi (random) pt. eventualul cover...
Succes!
Triple X TaToo xXx

Data inscrierii: 12/Iul/2007

MesajTrimis: Lun Iul 16, 2007 10:34 am    Titlul subiectului: Re: Big problem !!! Need Help !!! Raspunde cu citat (quote)

Sorry ptr ce ti sa intamplat Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community