FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
hmmm...

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Experiente piercing
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dark_sonya

Data inscrierii: 26/Feb/2006

MesajTrimis: Dum Feb 26, 2006 6:43 pm    Titlul subiectului: hmmm... Raspunde cu citat (quote)

Sunt o persoana careia ii plac foarte mult piercingurile. Am inceput acum 5 ani cu unul in buric, si am tot continuat pana am ajuns la un total de 6. Ultimul mi l-am facut acum un an si jumatate. Vroiam de multa vreme sa-mi pun un cercel in zona aceea mica si cartilaginoasa din exteriorul urechii. Pana la urma mi-am luat inima in dinti si m-am dus la un salon. Tipul de acolo m-a intrebat ce vreau, i-am explicat, si am trecut la fapte. M-a anesteziat local, marcat locul exact, mi-a cerut parerea, dupa care a inceput sa introduca acul. Mai bine zis, sa incerce sa-l introduca. Si il vedeam cum se chinuie, cum impunge cu toate puterile (mi-era usor teama sa nu-i scape naibii acul unde nu trebuie) si in cele din urma a reusit. A pus si cercelul, m-a lasat sa ma duc la oglinda, si, dupa ce i-am platit, mi-a zis: Stii, ma mir ca ai stat asa de cuminte (eu nu am zis nimic pe tot parcursul actiunii) ca anestezia actioneaza doar la nivelul pielii. Si tu ai mai avut si cartilagiul foarte tare. Morala este: mai bine nu va ganditi ca o sa va doara, duceti-va ca si cum va asteapta cel mai placut lucru din lume. Si chiar n-o sa simtiti nimic!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cosmix
Vizitator

MesajTrimis: Mie Mai 03, 2006 4:01 pm    Titlul subiectului: Re: hmmm... Raspunde cu citat (quote)

cosmiX a scris:
si eu mi-am facut pierce in cartilajul de la ureche, am repectat tot ce mi s-a spus, mentionez ca piercul l-am facut la un salon autorizat... degeaba. majoritatea celor care si-au facut au avut probleme. dupa un an, recunosc ca nu mai am nici o treaba cu el, dar pana acuma... in plus, nici nu prea se vede.
Sus
vreau

Data inscrierii: 29/Aug/2007

MesajTrimis: Mie Aug 29, 2007 3:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu vroiam sa-mi fac in cartilaj; sa-mi bag o tija de-aia. dar tipul de la salonul unde am fost eu a reusit sa ma sperie intr-un hal Neutral de-mi venea sa fug de acolo. si pe urma nici nu mi l-a mai facut. eram prea mica.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Joi Aug 30, 2007 5:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

.....hmnn, cateva observatzii: anestezicul nu are nici un efect pe piele numai pe mucoase(spary lidocaina, restul fiind interzise....), asha ca, pe ureche tzi-a pus doar ca tu sa stii ca ai anestezic si sa te linishtesti, ca a trecut greu- se mai intampla, ca se vindeca greu asta ii zuper adevarat, si mie mi s-a vindecat numa in juma de an, este la cine si mai mult, dar depinde de om, piele, faza lunii, deci ii stiintza nasa....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Experiente piercing Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community