FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Permanent, chiar e permanent?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Angel00

Data inscrierii: 09/Mar/2006

MesajTrimis: Joi Mar 09, 2006 8:41 am    Titlul subiectului: Permanent, chiar e permanent? Raspunde cu citat (quote)

Salut, am si eu o problema... Sad. Mi-am facut un tatuaj pe spate, destul de maricel si e permanent. Acum stiu ce inseamna permanent, dar am auzit ca se poate scoate, cu laser ... ceva? nush cum se face, ma poate ajuta si pe mine cineva cu detalii? gen, cum cat costa, doare, pericole ,chestii dinastea, multumesc mult.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tattoo sfinx

Data inscrierii: 28/Feb/2006

MesajTrimis: Joi Mar 09, 2006 8:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna ....Angel00,
Nu stiu unde ai facut tatuajul dar daca l-ai facut intr-un salon specializat inseamna ca s-au folosit pigmenti speciali de tatuaj si nu cred ca tatuajul nu e frumos. In general toate saloanele lucreaza bine. Daca l-ai facut la o persoana particulara e posibil sa nu se fi folosit pigmentii de tatuaj. Scoaterea cu laser este o problema in romania. exista o singura clinica in Romania unde exista un asfel de aparat dar care se foloseste la chirurgie plastica. Se foloseste si la indepatarea tatuajelor: pret/cmp = 5-7 euro de sedinta. Daca tatuajul tau este cu pigment special sedintele vor fi mai putine (se indeparteaza mai repede); daca este efectuat cu alte vopsele (dubioase) sedintele vor fi mai multe. Daca mai ai intrebari....contacteaza-ma.
Cu respect,
Dan F.
Vizitator

MesajTrimis: Joi Mar 09, 2006 10:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.tattoo-sfinx.ro - Dan F. - Salon Profesional de Tatuaj si Body Piercing. Cursuri de tatuaj si body piercing.

...ai lasat mesaje la toate subiectele, mai putin la cel cu conventia, sau nu ai timp de intreceri stupide? daca esti profesionist implica-te
Sus
runin

Data inscrierii: 17/Ian/2006

MesajTrimis: Vin Mar 10, 2006 12:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt mai multe clinici de chirurgie plastica unde scot tatuaje cu ajutorul laserului sau a chirurgiei. Cred ca in aproape orice orash mare din Romania exista asa ceva. Asteapta-te la un proces lent si dureros. Culoarea neagra sau culorile inchise, in general sunt scoase mai ushor decat roshu, galben, verde. Eu lucrez de acasa, sunt unul dintre acei tatuatori care nu isi permit sau nu sunt angajatzi la un salon profesional, dar lucrez cam cu ceea ce lucreaza si un salon, poate chestii chiar mai bune Smile
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
tattoo sfinx

MesajTrimis: Vin Mar 10, 2006 8:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pentru "vizitator": Nu cred ca am jignit pe cineva cu raspunsurile date catre cei interesati de anumite subiecte. Eu cred ca acest site este unul deschis in special pentru persoanele care isi doresc sa isi faca un tatuaj, un piercing sau cei care au probleme. Obligatia noastra ca "profesionisti" este aceea de a le da indicatii corecte. Nu cred ca formam o imagine buna despre noi certandu-ne sau denigrandu-ne unii fata de altii. Sunt oameni care asteapta raspunsuri si nu sunt interesati de egoismul si invidia dintre noi. In legatura cu mini-conventia....nu ma intereseaza, nu am nimic de demonstrat nimanui. Am mai participat la ceva asemanator, in Tg. Mures de unde am plecat cu un gust amar, ma asteptam sa fie cu totul altceva, o relatie mai apropiata intre noi, pentru ca era pentru prima data cand avea loc o intalnire a saloanelor din Romania. La acea intrunire si "expozitie concurs" s-au facut separatisme Nu as dori ca prin aceasta nimi-conventie sa se ajunga la aceeasi situatie. Eu, personal, nu ma consider un profesionist; ca salonul e profesional este cu totul altceva. Nu cred ca am avut ceva de comentat la adresa vre-unui salon sau artist, ba mai mult am recomandat acelor persoane sa apeleze la unul din saloanele exstente in orasul lor. Imi cer scuze ....daca am jignit pe cineva (dar nu cred).
TUTANKAMON
Vizitator

MesajTrimis: Mar Mar 14, 2006 5:42 pm    Titlul subiectului: SFINX TATTOO Raspunde cu citat (quote)

pot sa fac si eu o remarca rautacioasa?
pe logoul(emblema) salonului Sfinx Tattoo e masca lui Tutankamon, nu sfinxul; dar e tot aia Twisted Evil
Sus
tattoo sfinx

MesajTrimis: Mar Mar 14, 2006 7:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cata istorie a Egiptului cunosti? Sau esti aici doar perntru remarci rautacioase? Documenteaza-te si apoi fa remarci rautacioase. In ce an, dupa care infatisare si ce faraon a ordonat realizarea sfinxului? Pentru lectii de istorie antica putem sta de vorba ....daca nu pentru ce este realizat acest site.
Angel00

Data inscrierii: 09/Mar/2006

MesajTrimis: Vin Mar 17, 2006 7:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ati cam deviat voi putin de la subiect, dar oricum, mersi pt raspunsuri.
Sus
Triple X TaToo xXx

Data inscrierii: 12/Iul/2007

MesajTrimis: Lun Iul 16, 2007 10:43 am    Titlul subiectului: Re: Permanent, chiar e permanent? Raspunde cu citat (quote)

Dc ti la-i facut man dak vrei sa ti-l scoti akm Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ovidiutudoran

Data inscrierii: 20/Mar/2006

MesajTrimis: Joi Dec 06, 2007 1:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tattoo sfinx a scris:
pentru "vizitator": Nu cred ca am jignit pe cineva cu raspunsurile date catre cei interesati de anumite subiecte. Eu cred ca acest site este unul deschis in special pentru persoanele care isi doresc sa isi faca un tatuaj, un piercing sau cei care au probleme. Obligatia noastra ca "profesionisti" este aceea de a le da indicatii corecte. Nu cred ca formam o imagine buna despre noi certandu-ne sau denigrandu-ne unii fata de altii. Sunt oameni care asteapta raspunsuri si nu sunt interesati de egoismul si invidia dintre noi. In legatura cu mini-conventia....nu ma intereseaza, nu am nimic de demonstrat nimanui. Am mai participat la ceva asemanator, in Tg. Mures de unde am plecat cu un gust amar, ma asteptam sa fie cu totul altceva, o relatie mai apropiata intre noi, pentru ca era pentru prima data cand avea loc o intalnire a saloanelor din Romania. La acea intrunire si "expozitie concurs" s-au facut separatisme Nu as dori ca prin aceasta nimi-conventie sa se ajunga la aceeasi situatie. Eu, personal, nu ma consider un profesionist; ca salonul e profesional este cu totul altceva. Nu cred ca am avut ceva de comentat la adresa vre-unui salon sau artist, ba mai mult am recomandat acelor persoane sa apeleze la unul din saloanele exstente in orasul lor. Imi cer scuze ....daca am jignit pe cineva (dar nu cred).

Salut Dane! Ai dreptate, nu stiu de ce atata mancatorie. Si eu am incercat sa las de la mine, dar unii nu suporta chiar pe nimeni, cred ca nici chiar pe ei insisi. De aceea nu am mai postat demult pe forum, am crezut ca eu sunt problema, dar se pare ca m-am inselat... Laughing Poate scrii si pe forumul meu. Incerc sa il fac mai pasnic si nu cu oricine.

Data inscrierii: 23/Aug/2008

MesajTrimis: Sam Aug 23, 2008 5:37 pm    Titlul subiectului: Cateva intrebari despre procesul de vindecare Raspunde cu citat (quote)

Buna!Ma numesc Maria, am 16 ani si de curand am fost in Turcia.Acolo m-am interesat in leg cu cel mai bun salon de tatuaje si l-am gasit.Mi-am facut un tatuaj permanent pe spate ce curpinde zona dintre ultima vertebra si noada...totul a fost perfect.Acum nu stiu daca e doar paranoia mea...sau e altceva.tatuajul a iesit minunat,doar ca astazi sunt 3 zile, sau 4 de cand mi l-am facut si a inceput sa se aspreasca si sa faca o cojita...eu ma dau de 8 ori pe zi cu o crema pantenol, sau ceva de genu, si mereu il las sa fie straluictor...Este adevarat ca am facut o baie in piscina, dar doar odata...acum sper sa nu am motive de ingrijorare....m-ati ajuta foarte mult...Va multumesc:)
Sus
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Sam Aug 23, 2008 8:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu trebuia sa te duci la piscina pana nu e vindecat :-s
nu rupe cojita aia;
continua sa il speli usor si sa il dai cu crema pana se duce coaja aia de la sine;
sa speram ca nu ai vreo infectie de la apa din piscina sau ceva Smile
multa bafta!
Sus
London

MesajTrimis: Lun Aug 25, 2008 5:36 pm    Titlul subiectului: cojita Raspunde cu citat (quote)

acum cred ca s-au implinit vreo 4-5 zile de cand mi l-am facut...cojita se duce singura...si ma mananca de simt ca mor...cojita se duce singura asa pe fasii dar eu nu am rupt nimic...sper ca este un semn de vindecare...merci mult pentru ajutor
Sus
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Mar Aug 26, 2008 1:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

abtine-te cat poti sa te scarpini Very Happy gandeste-te la episodul ala din dexter cand avea varsat de vant si se transforma in gaina daca se scarpina Very Happy hehe
Sus
London

MesajTrimis: Mar Aug 26, 2008 4:27 pm    Titlul subiectului: ma abtin Raspunde cu citat (quote)

pai m-am abtinut...si coaja sa cam dus....la spalat...sau cand ma dadeam cu crema....Acum problema e ca nu e culoarea perfecta..adica a adevarat ca inca nu sa vindecat complet ca inca simt o inconfortabilitate...dar culoarea pare asa spalacita..mie imi e sa nu fie nevoie sa mil mai bat odata....poate inca nu sa definit culoarea...Cum ar trebui sa fie???Merci mult
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community