FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Piercing Monroe

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Experiente piercing
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ScarTissue

Data inscrierii: 26/Dec/2006

MesajTrimis: Sam Iun 09, 2007 3:20 pm    Titlul subiectului: Piercing Monroe Raspunde cu citat (quote)

Mi-am facut in cele din urma inca un piercing. Mai am un piercing in limba, unul in buza de jos (care s-a inchis) si unul in zona intima. Am optat de data aceasta pentru un "monroe", un piercing care imita alunitza lui Marilyn Monroe. Citisem inainte ba ca doare, ba ca nu doare, ba ca se umfla... tot din astea... In sfarsit, am mers la salon, am explicat ce imi doresc si m-am asezat pe scaun. M-a intrebat daca am intolerantza la anestezic si, spre norocul meu, nu aveam deci mi-a amortit buza. A durut foarte putin, cand a bagat tija bijuteriei, o durere de moment. Deocamdata am o bijuterie cu tija mai lunga, pentru a permite pielii a se umfla.
Per total, eu sunt foarte multumita de piercingul meu, de "alunitza" mea metalica si astept cu mult interes sa se dezumfle si sa se vindece.
Cu riscul de a deveni plictisitoare va repet, daca vreti un piercing, mergetzi la un salon autorizat. Doar asa poti fi sigur ca totul e steril, ca persoana in mana careia se afla acul o sa stie exact ce e de facut si ca o sa primesti sfaturi si instructiuni pentru a evita toate neplacerile care pot sa apara.
Dovlecel

Data inscrierii: 31/Aug/2007

MesajTrimis: Vin Aug 31, 2007 6:25 am    Titlul subiectului: Salut Raspunde cu citat (quote)

Si eu imi doresc tot un piercing Monroe sau Madonna (cum se mai numeste),dar am o nedumerire,tu ai spus ca ti-a fost facuta anestezie...locala banuiesc,dar eu stiam ca nu e nevoie de asa ceva sau ca oamenii aceia care lucreaza la saloanele de piercings and tattoos nu au specializarea pt a face asa ceva.
Am mai citit pe alte siteuri ca ar fi indicat sa ti se faca cu acul si nu cu aparatul acela pe care il au ei(gen "capsator" Embarassed ),tie cu ce ti-au facut?
Si o alta curiozitate pe care o am ar fi aceea a pretului.Cat te-a costat gaura propriu-zisa si cat cercelul?
Eu planuiesc sa ma duc saptamana viitoare pt gaura,dar am fost deja la salon si am cerut niste informatii si mi-au spus ca pt gaura ma costa 500.000 de lei,iar cercelul mai e si el inca 250.000 lei.Mi se pare un pic cam piperat Rolling Eyes mentionez ca eu locuiesc in Ploiesti Smile
Life is but a dream.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Sam Noi 03, 2007 4:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hey si eu am un monroe =) nu doare aproape deloc fara anestezie ..anestezia in saloane se face cu un spray care contine lidocaina si este numai pentru mucoase (limba,buze) in afara d faptul k iti amorteste toata gura opreste sangerarea si nu simti nimic astea sunt preturile p la saloane si mie personal mi s pare aiurea k sunt asa d mari...eu mi-am dat in limba cu 600 d mii si aveam cercel .dak n-as fi avut era 1 milion Neutral ma rog era primul si mia fost frica..acum am 13 pierceuri dintre care doar 2 facute d "profesionisti" Smile) Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Experiente piercing Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community