FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
TEMA: pentru MINI-CONVNENTIE

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
FashionTattoo

Data inscrierii: 03/Ian/2006

MesajTrimis: Lun Mar 06, 2006 11:48 pm    Titlul subiectului: TEMA: pentru MINI-CONVNENTIE Raspunde cu citat (quote)

TEMA - CONVENTIE TATTOO ONLINE

* Intr-un final am reusit sa alegem un model, acesta fiind "Pieta" compozitia intreaga (a fost postata de RUNIN la galerii private) http://www.artchive.com/artchive/m/michelangelo/pieta.jpg
* Dimensiunea e la aprecierea fiecaruia, dar pentru a realiza detaliile trebuie sa aiba cel putin 15 cm inaltime
* Fotografiile din diferitele etape ale lucrarii sunt necesare pentru a evita discutii rautacioase
* Am ales un termen limita rezonabil (3 sapt) - 31 martie 2005 -
* In final nu va exista nici un premiu si nici vre-un clasament, dar comentariile sunt binevenite ...chiar si de la vizitatori

~FashionTattoo Bucharest~
www.fashion-tattoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
adi tattoo

Data inscrierii: 22/Noi/2005

MesajTrimis: Mar Mar 07, 2006 9:42 am    Titlul subiectului: adi tattoo Raspunde cu citat (quote)

nu stiu daca am sa pot sa o fac in acest timp !!!!!!!! am sa trimit foto cu diferite etape ale lucrarii !!!!! am sa incerc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Mar Mar 07, 2006 11:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hmmmm....La fel am sa incerc si eu,nu de alta dar am un program foarte incarcat,sa vedem... Idea
runin

Data inscrierii: 17/Ian/2006

MesajTrimis: Mie Mar 08, 2006 11:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma, chiar nu e nimeni interesat de chestia asta? Hai sa facem altfel, cei care nu pot pana in 31 sa zica o data exacta cand pot, peste o saptamana, 2, o luna? 3 luni? Spunetzi voi si gata, chiar nu cred ca nu putetzi gasi o zi pentru chestia asta. Sau sa punem mana de la mana si sa donam cate un capacel sau un ac? Poate ideea castigului va face sa fitzi mai entuziasmatzi si chiar sa gasiti o zi pentru asta. A, am uitat. Pentru a face tatuaje bune tre sa fi "motivat" asa cum cineva a spus ca si Dali Rau sau altzi tatuatori sunt motivatzi de banii pe care ii castiga ca sa fie talentatzi si buni.
Pana nu demult erau o gramada de tatuatori pe forumul asta care postau tot felul de lucrari, iar acum, cand e vorba de chestia asta, faina si unica in acelasi timp, nu prea mai vad pe nimeni pe aici. Indraznitzi, raspundetzi, spunetzi ca nu suntetzi de acord sau spunetzi ca e o idee superba si ca vretzi si voi sa participatzi. Poate suntetzi unul dintre tatuatorii romani foarte buni dar despre care nu se stie nimic, chiar nu vretzi sa luatzi parte la proiectul asta?...hmmm, nu cred ca nu viziteaza nimeni forumul asta si deci, nu stitzi despre ce e vorba. Oricum daca nu stitzi, voi fi bucuros sa va explic la fiecare in parte despre ce e vorba.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
adi tattoo

MesajTrimis: Mie Mar 08, 2006 11:45 am    Titlul subiectului: adi_tattoo Raspunde cu citat (quote)

daca nu eram interesat nu ma bagam in seama de la inceput!!!! eu nu am zis ca nu am timp ! am tottimpul din lume pt tatuaje !! dar mi-e greu sa-mi gasesc un client pt pieta!!! daca as fii in romania as terminao maine 100%!! sa vad cum ma descurc poate o termin inainte de data limita sau dupa cu o zi cu o saptamana !!!! eu nu vad de ce ar trebui sa te disperi !!!!

ia explica-mi mie despre ce este vorba!!!!!!!!! la modu frumos!!!!
Sus
runin

Data inscrierii: 17/Ian/2006

MesajTrimis: Mie Mar 08, 2006 11:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Man, nu ma disper. E un proiect, nu vreau sa fie doar al meu sau al lui Merski, de aceea am discutat si am zis sa participam totzi cu idei. Bun, inteleg ce zici, ca nu poti atunci sau nu sti cand potzi, dar ai dreptul sa vii cu idei. Tu ai zis scurt "nu stiu daca pot in 31" zi atunci cand potzi si ce potzi. Eu de aia am zis, mai bine alegem o tema si in tema aia ne incadram totzi si facem un tatuaj in acelasi stil ca sa poata fi comparate. Totzi tre sa venitzi cu idei, totzi avetzi dreptul sa va expunetzi parerea si din mai multe idei facem una care e ok pentru totzi, aia zic. Eu inteleg ca nu orice om din lumea asta s-ar tatua asa ceva si de aceea am spus si spun inca o data, alegem o tema si facem fiecare ceva din tema aia, dar tre sa fie ceva realist, sa fie o provocare, si sa fie in acelasi stil. Iti spun tzie, si oricui altcuiva, nu vreau sa fiu inteles gresit si nu vreau sa se inteleaga ca as fi vre-un increzut, nu vreau sa fiu nici organizator si nici cel care daca lectzii nimanui. Ok acuma poate e mai clar, si ar trebui sa iti expui si tu si toti cei interesatzi, ideile.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cornel-FashionTattoo

Data inscrierii: 02/Mar/2006

MesajTrimis: Mie Mar 08, 2006 12:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut Runin.Dupa cum ai observat si tu pe acest forum lumea prefera sa se certe inloc sa faca ceva constructiv si sa participe la aceasta "mini conventie" organizata de voi. Pacat. Oricum eu va sfatuiesc sa nu va dati batuti si sa continuati cu "mini conventia" poate in cele din urma se vor alatura mai multi artisti care vor sa si scoata in videnta talentul de tatuator!!!
adi_tattoo
Vizitator

MesajTrimis: Mie Mar 08, 2006 1:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din moment ce am propus o lucrare, inseamna ca sunt deacord sa o fac!!!!!!!!! nu? eu astept intradevar si alti tatuatori care sa nu se alature !!!
deci sunt de acord pana acum totul e perfect astept si eu sa va hotarati ci totii !!!!!!!!! si daca vreau sa ma cert cu cineva nu am sa-mi spal rufele-n public!!!!! deci nu as vrea sa fac vreo impresie proasta !!! pace tuturor!!
Sus
adi tattoo

MesajTrimis: Mie Mar 08, 2006 1:39 pm    Titlul subiectului: adi tattoo Raspunde cu citat (quote)

greseala!!!!!!!! greseala !!!!!!! inainte sa se inteleaga gresit as vrea sa ma corectez ( astept sa NI se alature si alti tatuatori)
Sus
adi tattoo

MesajTrimis: Mie Mar 08, 2006 3:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

va dau un sfat !!!!!!!! ca pieta sa fie frumoasa pe piele cred ca 30 cm ar fi minim altfel detaliile in timp cred ca nu s-ar mai vedea calumea !!!!
parerea mea !!!!
Sus
FashionTattoo

Data inscrierii: 03/Ian/2006

MesajTrimis: Joi Mar 09, 2006 11:01 pm    Titlul subiectului: congratulations!!!!!!!!!!!!!! Raspunde cu citat (quote)

*slabutza activitatea pe subiectul asta; hai sa facem altfel: calculam cine are mai multa experienta + cele mai multe diplome pe perete + cele mai multe posturi pe forum + daca are salonul intr-un oras dintre cele de pe http://www.atpr.ro/ si nu in ultimul rand daca e apreciat de artisti din toata lumea = el ar face cea mai reusita lucrare... avem un castigator!!!
Smile)

P.S.: INTREBARE: e normal ca pe site-ul "asociatiei tatuatorilor profesionisti din ROMANIA" (subliniez ROMANIA) sa scrie:
"intrare" "belepes" "enter" ?????????????????????
-nu astept nici un raspuns ca e un subiect "offtopic"-

~FashionTattoo Bucharest~
www.fashion-tattoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
adi tattoo

MesajTrimis: Vin Mar 10, 2006 12:25 am    Titlul subiectului: :)))))) Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Very Happy Very Happy Very Happy
Sus
adi tattoo

MesajTrimis: Vin Mar 31, 2006 10:16 am    Titlul subiectului: pieta Raspunde cu citat (quote)

salut !!!!! a terminat cineva pieta???!!!!
Sus
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Vin Mar 31, 2006 11:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut,am terminat de desenat la ea de aproximativ 2 sapt. si in tot acest timp nimeni nu vrea respectivul model,nici chiar pe gratis!!!! Crying or Very sad
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community