FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Va rog ajutati-ma!

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alexandra

Data inscrierii: 04/Noi/2007

MesajTrimis: Mie Noi 07, 2007 5:56 pm    Titlul subiectului: Va rog ajutati-ma! Raspunde cu citat (quote)

mi-am facut pirce in buric in 11 sept 2007.am avut problem,e cu el dar an luat antibiotice si m-am curatat de 2 mori pe zi cu apa oxigenata si betadina...dupa cateva zile de antibiotice mi-a trecut si infectia asta...dar nu a durat pt mult timp...dupa mun timp am facut din nou puroi la el si mi-a trecut fara sa iau antibiotice,curatandu-l doar cu apa oxigenata si cu betadina.Acum am iar probleme,nu stiu ce sa mai fac pt k nu vreau nici sa-l scot de tot...il scot doar k sa ma curat acolo si atunci curat si tija pt k asa mi-a spus doctorita.umflat nu e..e doar putin rosu in partea de sus...VA ROG AJUTATI-MA K NUSH CE SA MAI FAC
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Joi Noi 08, 2007 5:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salut! incep prin a te intreba unde si cine tzi-a facut piercingul!? si daca nu tzi-a explicat cumva cat ii perioada de vindecare la piercingurile de buric!? ei bine ii intre 3 luni si un an jumate, daca tzi l-ai pus in 11 septembrie (cand s-a mai intamplat si o alta tragedie acuma catziva ani...) atunci cred ca inaca te incadrezi in timpul de vindecare mai sus mentzionat! cea mai proasta idee e sa mergi la un doctor cu piercingul cu probleme (asta numai la noi in romania), ma mir ca nu tzi l-au extirpat pe loc si nu tzi-au zis ca o sa mori in chinuri groaznice, ca nici nu sufera dragii nostrii doctori de prejudecatzi in legatura cu piercingurile si tatuajele! trebuia sa mergi la un salon sa intrebi! acuma fiind ca ai intrebat te-ash sfatuii sa folosesti apa oxig(3-4-5 ori pe zi). si Bepanthen, nu esti pe moarte , se rezolva, dar nu te ashtepta sa se vindece in 2 luni...... bafta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Alexandra

MesajTrimis: Joi Noi 08, 2007 10:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pircingul l-am facut la un salon pe centru in Sibiu,arata bn salonul...dak il scot knd il curat este vreo problema?adik cel putin o data pe zi sau la 2 zile?si ce e cu "intamplarea aia tragica"?si tipul de la salon nu mi-a spus in kt timp se vindeca...mi-a spus doar sa ma curat acolo cu apa oxigenata si dupa 3 zile sa incep sa misc la el,si dupa 2 sapt asa am voie sa ma ud acolo...eu zic k am avut grija de el k nu l-am neglijat k tot timpul l-am curatat...sper sa fie bn...acum e putin de tot rosu sus Sad si in jurul gaurii,knd il misc,(nush cum sa explicse ridica putin piele si e mai inchisa la culoare(nu stiu exact sa explic...cva de genu)cu aia ce as putea face?sau e asa pt k ink nu e vindecat?oricum nu se vede dar na....sa nu fie cva...si cu betadian de cate ori sa ma curat?
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Vin Noi 09, 2007 7:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

.......am zis BEPANTHEN si nu betadina, in legatura cu "intamplarea tragica" nu-i nimik, iar in legatura cu mishcatul si cu scosul nu este voie! cand il misti si s-a uscat un pic pe ea substantza aia galbuie (limfa) , rupi rana care incearca sa se vindece, iar cu scosul cam la fel, piercingul are filet, adika nu aluneca tocmai ushor, deci il cam zgarii/iritzi...partea aia mai maronie/rosie, dispare in timp....
Sus
Alexandra

MesajTrimis: Lun Noi 12, 2007 10:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am incercat sa nu-l mics f mult knd il curat,dar si knd il misc de jos inca mai curge si ma doare putin.l-am scos o data pt k era foarte fixat acolo de piele,este bn?crezi k ar trebui sa iau iar antibiotice?am o senzatie de mancarime in jurul tijel...semn k se vindeca...dar nush dc mai curge ink.ar trebui sa mai fac cva?chiar nush ce sa-i mai fac
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Lun Noi 12, 2007 1:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

acuma stii ce faci? te agitzi ca pepsi (sau dupa preferintza Cola), este normal ca curge si o sa o mai faca, ai rabdare si ingrijeshte-l o sa se vindece incet incet....
Sus
Alexandra

MesajTrimis: Mar Ian 22, 2008 7:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

acum e mai bine...nu mai am probleme,din cand in cand mai curge limfa dar in rest e ok..
mai vreau sa stiu cu ce fel de pirce pot sa-l inlocuiesc....nu acum...la vara...ink il mai las pe aSta k sa fiu sigura k nu mi se infecteaza,ma gandesc k pana la vara va fi si mai bn....deci... care sunt cele mai buna?
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Mar Ian 22, 2008 9:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...nu cele voluminoase si nici cele din aur, in rest ce vrei tu, ai grija la manipulare sa nu ranesti canalul, ca atunci incepi totul de la zero....
Sus
Alexandra

MesajTrimis: Sam Ian 26, 2008 2:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

uff Sad ...
oare dc mi s-s inrosit pielea desupra exact pe unde ii tija?posibil sa ma fi lovit sau ceva?dar de lovit nu aveam cum...k doar am avut grija...at knd il misc ma doare putin...sper k nu o iau de la inceput Confused
si atata timp kt imi mai curge limfa e bn sa-l schimb?
Sus
JohnnyX81

Data inscrierii: 15/Iun/2007

MesajTrimis: Joi Feb 07, 2008 4:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

---
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community