FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Cursuri de tatuaj? In Romania? Ha,ha,ha...

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ovidiutudoran

Data inscrierii: 20/Mar/2006

MesajTrimis: Vin Apr 14, 2006 12:31 pm    Titlul subiectului: Cursuri de tatuaj? In Romania? Ha,ha,ha... Raspunde cu citat (quote)

Pentru toti "artistii" aia meseriashi care fac cursuri on-line de 5-7 zile...vreau sa va spun ca in Romania nu se fac cursuri de tatuator si nici de piercingar-asta pentru ca nu sunt introduse ca specializari pentru cursuri de formare profesionala. Asa ca...mai interesati-va.Se fac doar cursuri de lucrator pe corpul uman, deci nu puteti elibera diploma baietzi...
Ha,ha,ha...toata Romania face cursuri de "artist tatuator".... Laughing Idea Very Happy
[img][/img][img][/img]

Data inscrierii: 28/Feb/2006

MesajTrimis: Sam Apr 15, 2006 8:04 pm    Titlul subiectului: In ce an esti si de unde vii? Raspunde cu citat (quote)

Pentru cunostinta ta generala diplome se elibereaza doar in sistemul de invatamant. Atestatele se pot elibera sub alte forme de invatamant; invatamantul la locul de munca: teorie si practica. Esti total paralel vorbesti de niste lucruri de care nu ai habar. Oi fi bun la altceva ca la legislatie esti la pamant.
D.F.
ovidiutudoran

MesajTrimis: Mie Apr 19, 2006 9:52 am    Titlul subiectului: Intr-adevar Raspunde cu citat (quote)

Da, aveti dreptate.Voi puteti elibera numai certificate de calificare.Dar diploma trebuie acreditata de A.J.O.F., ca sa fie recunoscuta pe plan national. Laughing

MesajTrimis: Mie Apr 19, 2006 10:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai baiatule, in primul rand ti-am spus ca esti total paralel in ce priveste legislatia Romaniei. In al doilea rand nu mai intra in discutii care te depasesc. In al treilea rand nu mi-ai raspuns la intrebarile pe cale ti le-am pus. Hai sa-ti mai explic o data ca esti tare de cap: diplomele in romania se elibereaza in urma unor cursuri teoretice si practice pe o durata de min. 2 ani de Ministerul Invatamantului. Atestatele se elibereaza de alte ministere in urma unor cursuri teoretice si practice pe o durata de min. .....raspunde-mi tu daca ai cunostinte in ale legislatiei. Si poate imi explici si mie ce inseamna A.J.O.F. ca eu nu imi dau seama. Atat diplomele cat si atestatele sunt recunoscute pe plan national daca acestea sunt acreditate de autoritatile in drept. Nu se pot face cursuri de initiere (cuvant furat de la altii) ...stii la ce ma refer, de catre o organizatie non-guvernamentala care a hotarat prin adunarea generala a membrilor. Asociatia aceasta a voastra nu era infiintata cand Tattoo Sfinx preda deja de un an cursuri. Nici nu se visa infiintarea Asociatiei can Tatto Sfinx a introdus activitatea de tatuaj si montaj bijuterie pe corp in codul CAEN, precum si meseriile de tatuator si montator bijuterie pe corp in codul COR. Lucruri care pot sa ti le dovedesc cu acte, asa ca nu mai veni tu cu tampenii nascocite de tine. Ti-am mai spus intereseaza-te inainte de a da drumul la prostii. Tattooo Sfinx a fost primul salon deschis legal din tara cu aticitate clara de tatuaj si body piercing. Daca tot ai mult timp liber, catuta in revistele CAPITAL (revista de afaceri si cele mai bune societati comerciale) revista pe anul 2005 si vezi ce salon de tatuaj are o pagina intreaga in aceasta revista si atunci mai stam de vorba. Sau poate ca nu stii ce este revista CAPITAL. Apropo' de 101% steril, scote tampenia aia ca te faci de tot ********. Sterilizarae este de pana la 98% max. in orice domeniu. Vezi ca sunt oameni care stiu ce e aia legislatie si stiu ce inseamna igiena. Ce ai facut tu sau conducerea Asociatiei voastre pentru activitatea si meseria de tatuaj. iti spun eu: NIMIC, doar gura e de voi. Stai dracu' un banca ta nu mai debita tampenii. Vreau sa te vad pana la sfarsitul anului viitor daca vei mai avea salonul, potrivit noii legislatii introduse de Ministerul sanatatii si Munciii. Si pentru cunostinta ta vezi ca aceasta noua legislatie care va aparea 60% din documentatie este predata catre aceste ministere de mine. Pot sa-ti fac dovada. Hai ca am obosit sa-ti tot explic.
D.F.
tattoo sfinx

MesajTrimis: Mie Apr 19, 2006 10:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Apropo' ai fost avertizat de mai multe ori sa ai grija ce faci si ce scrii pe acest site. Micsoreaza-ti spatiu de reclama, daca vrei sa mai postezi pe site-ul asta sau plateste-ti reclama care o postezi de fiecare data cand scrii ceva sau folosesti doar emoticons.
ovidiu
Vizitator

MesajTrimis: Joi Apr 20, 2006 2:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu mai vreau sa mai postez nimic pe acest forum cu astfel de oameni. Deci nu mai raspund la provocari...ca sa nu imi mai fac reclama,cum ziceti voi. De azi inainte puteti sa ziceti ce vreti.Eu nu ma mai "cobor" la nivelul vostru. Ce sa mai zic?Cuvintele sunt de prisos...Am constatat.Numai unul si unul.Scoateti-va ochii voi intre voi! Oricum niste oameni asa inteligenti, cum va pretindeti voi, nu ajung la astfel de discutii, fara sa stie ce si cu cine vorbesc.Bafta in continuare! Si sa vedem cine imi va inchide mie salonul, ca sunt chiar curios...Nu mai pot de nerabdare... Laughing Laughing Laughing Wink
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Joi Apr 20, 2006 10:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ba fraiere astia de sus cam au dreptate din cate am vazut eu i-ai cam muscat de cur fara sa te roage ei. Eram curios cand i-ai muscat, inainte sau dupa ce au fost la wc? Tu chiar esti prost. Mai bine plimba-te in A4 si agata gagici, ca in rest esti !!!!!!!! eu unu' asteptam o cunfruntare intre voi sa vad care are dreptate dar cat te priveste pe tine ai cam ramas Question

Cosmin
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Lun Mai 01, 2006 9:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tattoo sfinx a scris:
Mai baiatule, in primul rand ti-am spus ca esti total paralel in ce priveste legislatia Romaniei. In al doilea rand nu mai intra in discutii care te depasesc. In al treilea rand nu mi-ai raspuns la intrebarile pe cale ti le-am pus. Hai sa-ti mai explic o data ca esti tare de cap: diplomele in romania se elibereaza in urma unor cursuri teoretice si practice pe o durata de min. 2 ani de Ministerul Invatamantului. Atestatele se elibereaza de alte ministere in urma unor cursuri teoretice si practice pe o durata de min. .....raspunde-mi tu daca ai cunostinte in ale legislatiei. Si poate imi explici si mie ce inseamna A.J.O.F. ca eu nu imi dau seama. Atat diplomele cat si atestatele sunt recunoscute pe plan national daca acestea sunt acreditate de autoritatile in drept. Nu se pot face cursuri de initiere (cuvant furat de la altii) ...stii la ce ma refer, de catre o organizatie non-guvernamentala care a hotarat prin adunarea generala a membrilor. Asociatia aceasta a voastra nu era infiintata cand Tattoo Sfinx preda deja de un an cursuri. Nici nu se visa infiintarea Asociatiei can Tatto Sfinx a introdus activitatea de tatuaj si montaj bijuterie pe corp in codul CAEN, precum si meseriile de tatuator si montator bijuterie pe corp in codul COR. Lucruri care pot sa ti le dovedesc cu acte, asa ca nu mai veni tu cu tampenii nascocite de tine. Ti-am mai spus intereseaza-te inainte de a da drumul la prostii. Tattooo Sfinx a fost primul salon deschis legal din tara cu aticitate clara de tatuaj si body piercing. Daca tot ai mult timp liber, catuta in revistele CAPITAL (revista de afaceri si cele mai bune societati comerciale) revista pe anul 2005 si vezi ce salon de tatuaj are o pagina intreaga in aceasta revista si atunci mai stam de vorba. Sau poate ca nu stii ce este revista CAPITAL. Apropo' de 101% steril, scote tampenia aia ca te faci de tot ********. Sterilizarae este de pana la 98% max. in orice domeniu. Vezi ca sunt oameni care stiu ce e aia legislatie si stiu ce inseamna igiena. Ce ai facut tu sau conducerea Asociatiei voastre pentru activitatea si meseria de tatuaj. iti spun eu: NIMIC, doar gura e de voi. Stai dracu' un banca ta nu mai debita tampenii. Vreau sa te vad pana la sfarsitul anului viitor daca vei mai avea salonul, potrivit noii legislatii introduse de Ministerul sanatatii si Munciii. Si pentru cunostinta ta vezi ca aceasta noua legislatie care va aparea 60% din documentatie este predata catre aceste ministere de mine. Pot sa-ti fac dovada. Hai ca am obosit sa-ti tot explic.
D.F.

mda... se pare ca te pricepi la acte legislatie.. contabilitate si ce mai e pe acolo .. si tot te lauzi ca firma ta este aprobata de nu stiu cine si ca esti primul si singurul care face pe draq in 14....... dar poti sa ai aprobare si de la basescu !! ca tatuajele pe care le faceti tot praf sunt....
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Mai 02, 2006 7:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma Ova tu chiar esti batut in cap ocupa-te dracu de alte treburi ca pe unii de aici chiar ii cunosc si stiu ce le poate capul. In legatura cu cei din Craiova....il cunosc pe patron si i-am vazut acu 3-4 ani lucrarile. Nu stiu daca mai tatueaza sau a expus lucrarile lui, cum ii cunosc si pe cei din Bucuresti, Cluj, Timisoara, etc. Tu mai bine ai incerca sa fii prieten cu ei, macar ai avea ceva de invatat, decat sa lovesti in toti, nu ajungi nici macar la degetul mic al lor.
Sus
cosmin

Data inscrierii: 16/Apr/2006

MesajTrimis: Mar Mai 02, 2006 7:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scuze, am uitat sa ma loghez, am fost la toate saloanele ca sa-mi repare "arta" executata de tine. Te frig cand ti-o fi lumea mai draga.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ironicul

Data inscrierii: 13/Iul/2006

MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 8:26 pm    Titlul subiectului: Re: In ce an esti si de unde vii? Raspunde cu citat (quote)

tattoo sfinx a scris:
Pentru cunostinta ta generala diplome se elibereaza doar in sistemul de invatamant. Atestatele se pot elibera sub alte forme de invatamant; invatamantul la locul de munca: teorie si practica. Esti total paralel vorbesti de niste lucruri de care nu ai habar. Oi fi bun la altceva ca la legislatie esti la pamant.
D.F.

ESTI SIGUR?! ATUNCI DE CE NU SUNT RECUNOSCUTE LA ANGAJARE??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ovidiutudoran

MesajTrimis: Mar Mai 27, 2008 9:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Faceti cursul la Costi Tattoo...daca vreti sa patiti si voi ca mine Smile) Prima data va ia banii, apoi va sapa pe la spate Laughing

Am revenit cu cateva fragmente din procesul verbal de la OPC:

Deci prima poza arata cine a fost reclamantul, iar a doua, ca reclamatia a fost NEINTEMEIATA...Deci...faceti cursuri la Costi Tattoo, ca sunt si la pret de USA!!! Wink
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Saloane tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community