FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
De ce nu se anesteziaza zona?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale piercing
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alinuta

Data inscrierii: 07/Sep/2005

MesajTrimis: Sam Sep 24, 2005 7:52 am    Titlul subiectului: De ce nu se anesteziaza zona? Raspunde cu citat (quote)

De ce nu se anesteziaza zona unde urmeaza sa se faca piercingul?
Coolguy

Data inscrierii: 23/Sep/2005

MesajTrimis: Lun Sep 26, 2005 10:17 am    Titlul subiectului: Re: De ce nu se anesteziaza zona? Raspunde cu citat (quote)

Cu ajutorul anesteziei locale nu se poate fac nimic, iar cea totala va va crea mai mult disconfort decat piercingul in sine. Tesutul injectat se intareste, iar astfel va fi impozibil de nimerit locul perfect.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Papi

Data inscrierii: 23/Sep/2005

MesajTrimis: Mie Sep 28, 2005 5:45 am    Titlul subiectului: Re: De ce nu se anesteziaza zona? Raspunde cu citat (quote)

Nu doare atat de rau incat sa trebuiasca sa se fac anestezie...
Sus
rocsy_babygirl

Data inscrierii: 13/Iun/2006

MesajTrimis: Mar Iun 13, 2006 5:42 pm    Titlul subiectului: Re: De ce nu se anesteziaza zona? Raspunde cu citat (quote)

Acest lucru am intrebat si eu cand am intrat m-am intins pe patul ala iar cand a facut gaura in buric si dupa ce a montat cercelul mi-am dat seama singura de raspuns : nu doare ! Normal, simti o intepatura, dar ma asteptam sa ma doara mult mai tare.
Sus
Chazz_Cata

Data inscrierii: 30/Mai/2006

MesajTrimis: Joi Oct 19, 2006 1:58 pm    Titlul subiectului: Unde ar mai fi placerea? Raspunde cu citat (quote)

Pai daca te anesteziaza?Unde ar mai fi placerea?Piercing-urile reprezinta durere si placere la un loc.Plus eu mi-am facut odata piercing la un doctor chirurg,mi-a facut o gaura in buza...si mi-a facut anestezie...ca i-am spus eu(pe atunci eram mai mic) si a fost ok.Daca te duci la un doctor(la o clinica privata) sigur iti va face anestezie...dc vrei
Sus
DrVet

Data inscrierii: 08/Iun/2007

MesajTrimis: Vin Iun 08, 2007 4:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Faza e in felul urmator:
acum ca tot suntem in UE....la orice operatie "chirurgicala" (cum poate fi considerat si piercing-ul) daca vrei anestezie , aceasta trebuie facuta de persoane specializate( medic/anestezist). La saloanele de piercing nu este permis decat folosirea de anestezice tip spary-anestezic usor, pt ca nu au cadre medicale care sa aiba voie sa manipuleze anestezice tip xilina, marcaina, etc.
Sus
ovidiutudoran

Data inscrierii: 20/Mar/2006

MesajTrimis: Mie Mai 14, 2008 8:47 pm    Titlul subiectului: Re: De ce nu se anesteziaza zona? Raspunde cu citat (quote)

Alinuta a scris:
De ce nu se anesteziaza zona unde urmeaza sa se faca piercingul?

La Tattoo Art se face anestezie la cerere, in 3 moduri. Scapa de durerile killerilor. Spune pa durerii!

Data inscrierii: 14/Mai/2008

MesajTrimis: Sam Mai 17, 2008 2:19 pm    Titlul subiectului: De ce nu se anesteziaza zona? Raspunde cu citat (quote)

eu la toate pierc-urile pe care le-am pus altora am folosit anestezie, pt ca mi s-a cerut... desi, teoretic nu am voie sa administrez anesteziant, pt ca nu sunt inca doctor(deocamdagta student la medica) nu e deloc mare filozofie. xilina 2%(care se gaseste in orice farmacie si nu-ti trebuie reteta s-o cumperi) si seringa de insulina de 1 ml Wink ...
Sus
ovidiutudoran

Data inscrierii: 20/Mar/2006

MesajTrimis: Sam Mai 17, 2008 4:47 pm    Titlul subiectului: Re: De ce nu se anesteziaza zona? Raspunde cu citat (quote)

Brasus a scris:
eu la toate pierc-urile pe care le-am pus altora am folosit anestezie, pt ca mi s-a cerut... desi, teoretic nu am voie sa administrez anesteziant, pt ca nu sunt inca doctor(deocamdagta student la medica) nu e deloc mare filozofie. xilina 2%(care se gaseste in orice farmacie si nu-ti trebuie reteta s-o cumperi) si seringa de insulina de 1 ml Wink ...

E foarte bine, dar de obicei e bine sa eviti anestezia pe cale injectabila, daca nu ii faci si test inainte de a o executa. Poate fi alergic si atunci e foarte grav. Poate cauza chiar moartea. Cred ca sti deja asta, daca esti la medicina. Foloseste spray cu freon, e cea mai buna varianta. Bafta in continuare!

Data inscrierii: 14/Mai/2008

MesajTrimis: Sam Mai 17, 2008 6:52 pm    Titlul subiectului: Re: De ce nu se anesteziaza zona? Raspunde cu citat (quote)

da, stiu. pana acum inca nu am avut probleme de gen... oricum, mc de sfat...
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale piercing Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community