FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Intrebari!

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale piercing
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
girl
Vizitator

MesajTrimis: Lun Mar 13, 2006 5:05 pm    Titlul subiectului: Intrebari! Raspunde cu citat (quote)

Buna am si eu cateva intrebari pt voi ..cateva mai multe!!! Very Happy

1. Daca am 14 ani pot sa mi fac piercing in limba fara acordul parintilor? Dar daca vine o ruda care are 18 ani cu mine?
2. se poate face piercing cu anestezie?
3.Ce salon mi-ati recomanda?
4.Parintii o sa observe (daca este in limba)???
5.Care sunt sansele sa fac infectie?
Apropo sunt din Bucuresti! Rolling Eyes Wink

p.s- vreau mult piercingul asta!!!!!!! Crying or Very sad Very Happy
Sus
tattoo sfinx

Data inscrierii: 28/Feb/2006

MesajTrimis: Lun Mar 13, 2006 8:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna ....girl,
In primul rand: nu poti sa-ti faci un piercing intr-un salon autorizat pentru ca ai sub 16 ani, chiar daca esti insotita de o ruda.
- toate piercing-urile se fac cu anestezie,
- saloanele din Bucuresti (Mall si Fashion Tattoo),
- depinde de tine,
- nu poti sa faci infectie la limba (daca te duci intr-un salon specializat).
Cu respect,
Dan F.
girl
Vizitator

MesajTrimis: Lun Mar 13, 2006 8:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar la mall si a facut o prietena in buric si avea 13 ani si era cu tatal ei!!!
Eu am 14 credeti ca nu o sa pot?
Sus
tattoo sfinx

Data inscrierii: 28/Feb/2006

MesajTrimis: Mar Mar 14, 2006 8:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna,
Daca esti din Bucuresti nu e greu sa te duci pana la mall sa vorbesti cu baietii de acolo. Ei te vor lamuri.
Cu respect,
Dan F.
Sweetyy
Vizitator

MesajTrimis: Mie Mai 31, 2006 7:49 pm    Titlul subiectului: as dori, dar doare ??? Raspunde cu citat (quote)

buna ... as dori sa-mi pun un pirce in buric , ca am vazut la altele si ii foarte sexy, mai ales cand ai un abdomen superb. Deci as vrea sa stiu de daore ??? ,...... am citit in forum, ca nu in timp ce mi-l face dar dupa ????? ..... Am auzit de la altii ca dupa ce acesta se afla in buric doare ....... chair e adevarat ???? :-S :-S .. mai e faza cu parintii dar deja am 16 asa ca nu ma prea intereseaza parerea lor ...... va rog careva sami raspunda pe emailul de sweet_joker_girl@yahoo.com
Sus
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Dum Iun 04, 2006 10:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

.....draga mea Sweetyy cel mai suparator din ce ai scris este ca nu te intereseaza de opinia parintzilor tai! inseamna ca esti lipsita de respect, si daca nu respectzi faptul ca te-au crescut, macar sa respectzi faptul ca itzi dau bani pt fanteziile tale! in fine! raspunsul la intrebarile tale este: piercingul de buric doare in momentul in care il montezi (aproximativ 1 min!) si in mod normal nu mai doare dupa! ce in schimb nu ai intrebat este cum trebuie ingrijit, si cat de important este cum il ingrijesti, dar astea oricum tzi se explica! daca nu respectzi instructziunile, "abdomenul sexy" o sa se transforme in cu totul altceva....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
JohnnyX81

Data inscrierii: 15/Iun/2007

MesajTrimis: Sam Feb 02, 2008 2:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

---
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale piercing Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community