FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
piercing sub limba

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
xuntiltedx

Data inscrierii: 04/Dec/2008

MesajTrimis: Joi Dec 04, 2008 3:27 pm    Titlul subiectului: piercing sub limba Raspunde cu citat (quote)

am de gand sa imi fac un pierce sub limba..in pielita aia care tine lipita limba...Confused ce fel de tija am nevoie?!Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DeeaDeea

Data inscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Lun Dec 08, 2008 8:56 pm    Titlul subiectului: . Raspunde cu citat (quote)

din cate stiu eu,tija mica.
Sus
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Dum Ian 04, 2009 5:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tija de spranceana/buric de 1.2 sau 1.6 mm; poti purta si un inel mic inchis cu bila Smile
Sus
imature

Data inscrierii: 14/Feb/2009

MesajTrimis: Sam Feb 14, 2009 8:23 pm    Titlul subiectului: :D Raspunde cu citat (quote)

eu am web tongue piercing.si am pierce de spranceana.de obicei trebuie un pierce mai subtire pt ca pielita e destul de fragila si se poate rupe.in orice caz.poti folosi si un pierce potcoava.dar dupa ce se vindeca:D.
Sus
rocktheusa

Data inscrierii: 14/Aug/2009

MesajTrimis: Vin Aug 14, 2009 11:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am o intrebare ce se poate intampla daca se rupe pielita aceea pt ca am avut dar mi lam scos pt ca nu imi iera prinsa bine bila si mio picat am avut cu tija mica si aproape ca nu ma durut deloc si as vrea samifac din nou dar cu am avut o data gaura imi este frica sa nu patesc ceva Very Happy
Sus
sascha

MesajTrimis: Vin Aug 14, 2009 11:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da... o sa ti se invineteasca limba si o sa iti pice un picior. nothing to worry about!
Sus
rocktheusa

Data inscrierii: 14/Aug/2009

MesajTrimis: Sam Aug 15, 2009 8:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deci daca mi se rupe ata limbi nu patesk nik Question Very Happy
Sus
simmo

Data inscrierii: 25/Oct/2009

MesajTrimis: Vin Oct 30, 2009 8:47 am    Titlul subiectului: sal Raspunde cu citat (quote)

sal..eu mi am pus pierce acuma 5 zile...si s a mai dezumflat limba...la inceput nu simteam deloc gustul dulce..acuma da. dar problema e ca parca nu simt gusturile la fel de ''tari''ca inainte..asa mi se pare...nu stiu ,e normal? o sa treaca?
si am limba alba si s a format o gaura acolo langa biluta de sus...se va face roz inapoi limba si gaura aia o sa dispara...???
va rog raspunde ti mi...ca nu stiu ce sa fac..sa l scot...sa nu...
Sus
sascha

MesajTrimis: Vin Oct 30, 2009 9:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

gaura aia nu e nimic. si nici albeata limbii. e complet normal. limba se vindeca intr-o luna complet. ai rabdare.
Sus
simmo

Data inscrierii: 25/Oct/2009

MesajTrimis: Vin Oct 30, 2009 2:21 pm    Titlul subiectului: ms Raspunde cu citat (quote)

merci pentru raspuns... Very Happy ..astept ,astept. Very Happy dar..in privinta gusturilor ce sa fac..?ca uneori am impresia ca nu le simt bine Confused Question Very Happy
Sus
sascha

MesajTrimis: Vin Oct 30, 2009 6:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca ti se pare. nu am auzit pe nimeni si nu am citit nicaieri ca ti-ai putea pierde gustul sau s-ar putea diminua senzatia respectiva. ai rabdare cu vindecarea si totul va fi ok.

mai multe informatii despre piercing in limba (si despre body-modification in general) gasesti aici: http://wiki.bmezine.com/index.php/Tongue_Piercing
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community