FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
PIERCING In Limba de 10 luni

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
daneza_d

Data inscrierii: 20/Dec/2008

MesajTrimis: Sam Dec 20, 2008 5:25 pm    Titlul subiectului: PIERCING In Limba de 10 luni Raspunde cu citat (quote)

hmm imi doream unul de vreo 2-3 ani si abia acum 10 luni am reusit sa'mi fac.erau mai multe probleme, parintii, unde sa'l fac adica salonul, posibilele infectii, prietenul din perioada respectiva nu era prea incantat de idee....intr'un final am scapat de prieten, de parinti.Am plecat cu bursa de studii in Atena eram atat de nerabdatoare in a 2 saptamana am gasit un salon in domeniu am intrat doar de curiozitate mai mult sa vad cum se procedeaza cat ma costa una alta. Eram cu o prietena care era mai speriata decat mine Smile))) tipul de la salon a fost f dragut mi'a explicat totul cu bune si rele,cum se procedeaza, mi'a aratat salonul conditiile pe care mi le ofera....aaa si am platit 50€.dar si'a meritat toti banii.
E o durere suportabila, s'a umflat la inceput, probleme mari nu am avut mi'a fost mai greu sa ma obij cu el cand mancam aveam tot timpul senzatia ca mai mai ceva in gura de mestecat Razz.aaa si in ultimul timp am observat ca am putine probleme in a rosti unele cuvinte Very Happy.
Intrebarea mea e urmatoarea:daca il scot in cat timp se inchide gaura?
nu de alta dar parintii mei nu stiu nici acum de el, iar tata nu cred ca ar fi prea incantat de el. in ultimul timp cred ca banuieste el ceva Very Happy
nu vreau sa renunt la piercing dar nici sa'l supar pe tata'meu, is fata lui scumpa si l'as dezamagii daca ar sti de el.:d
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Dum Ian 04, 2009 5:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

depinde de organism
de la cateva ore la cateva luni Smile) puii mei.... poti purta o tija scurta si bile transparente; asa e mai putin vizibil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
salonta

Data inscrierii: 01/Iul/2008

MesajTrimis: Vin Apr 24, 2009 9:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca chiar vrei sa nu tzi se astupe...... de 2 ori pe saptamana bagi piercingul in gaura ca sa nu se infunde
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community