FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Pierce in limba infectat

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
pnkye

Data inscrierii: 06/Feb/2009

MesajTrimis: Vin Feb 06, 2009 10:15 am    Titlul subiectului: Pierce in limba infectat Raspunde cu citat (quote)

Am nevoie de ajutor, poate pe unii ii va ajuta exp mea destul de nefericita. Totul a inceput in vara lui 2008 cand mi-am facut un pierce in limba in tren venind de la mare, totul bine ziua respectiva , trecand peste dureri am incercat sa mananc...dar dupa o sapt-> puroi si limba amortita, m-am speriat l-am scos. In urma cu 10 zile am incercat iar sa imi gauresc limba dar de data aceasta la un salon autorizat, problema e alta, primele zile nu am mai avut dureri asa ca la primul pierce, vorbesc foarte bine, problema e ca am baut alcool de 2 ori si de 2 zile nu mai ating numai apa si supa, sunt slabit si pierce-ul meu nu inceteaza sa faca puroi (care a aparut inca din prima zis dar l-am tot curatat) tin sa mentionez ca am folosit pana acum 1 tub jumate de pasta de dinti si is la a4a sticla de apa de gura, deci e foarte ingrijit.Dar totusi in dimineata asta m-am trezit cu limba amortita in partea din fata, adica nu recuonsc gusturile asa usor, iar gaura mea (care se largise intre timp) s-a cicatrizat deasupra doar ca peste s-a asezat un strat de lichid galben vascos, e puroi pentru ca are momente in care erupe si se intinde pe toata limba si nu mai simt nimic doar un gust ciudat. V-as ruga sa imi spuneti ce pot face , am mai avut o prietena care a zis ca i s-a infectat urat limba in primele 3 sapt, iar acu il are de 4 ani si totul e in regula; nu as vrea sa il dau jos pentru ca am trecut prin chinuri de 2 ori si mi-ar parea foarte rau. As vrea sa incerc sa il tratez ca imi place, dar totusi imi e frica si sa mananc si partea superioara din fata o simt amortita.
Va rog daca puteti sa ma ajutati cat mai repede mi-ar fi de mare folos!
add me pnkye pe mess.
P.S. tin sa mentionez ca vorbesc foarte bine, iar limba o misc foarte usor.Si nici nu am dureri numai cand chiar o fortez
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
salonta

Data inscrierii: 01/Iul/2008

MesajTrimis: Vin Apr 24, 2009 8:53 pm    Titlul subiectului: Re: Pierce in limba infectat Raspunde cu citat (quote)

parerea mea... ar fi bine sa renunti la el....sa il scoti pana se vindeca...cred k aproximativ 1 -2 luni ... sa fie perfect vindecata limba iar apoi sa iti faci dinou....incearca sa iti faci cu alt fel de piercing pentru ca poate organismul nu iti suporta acel metal...ai mare grija..nu e de joaca Smile Si eu am avut probleme cand mi-am facut piercingul.,,dureri ingrozitoare si d`astea....dupa 1 saptamana mi-a trecut...asa k ... u stii ce faci...eu tziam zis parerea:)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
pnkye

Data inscrierii: 06/Feb/2009

MesajTrimis: Sam Apr 25, 2009 1:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Salonta, au trecut 3 luni si am primul raspuns acu sunt beat/spart, dar sa sti mi s-a vindecat ok nu am niici un stres a fost greu la inceput dar dupa o sapt de antibiotice si cacaturi a inceput sa isi revina, probl era ca fumasem si bausem prea mult, acu no stress arata boine si il folosesc bne sfatul pe care l-ai dat l-am urmat acu 10 luni cand am venit n vama, datr acu parerea mea e 100% vindecat si totul e ok, beaumananc tot ce vreau, deci e ok. sal.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community