FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
sangerare.ce pot face?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in nas si sept
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Aislinn

Data inscrierii: 30/Aug/2006

MesajTrimis: Mar Iul 07, 2009 9:37 pm    Titlul subiectului: sangerare.ce pot face? Raspunde cu citat (quote)

Buna. Am mai trecut pe aici acum ceva mai mult timp. Acum, in schimb am o alta problema. Mi-am facut un pierce in nas in la salon in Mall duminica si am schimbat azi bijuteria cu una de-aia subtire cu bumb in capat. Beleaua e ca de cand am facut asta sangereaza ca dracu. Am scos-o si am dat cu apa oxigenata si pe afara si inauntru. Acum nu stiu ce sa fac pentru ca ma cam doare (putin cam tare). Sa ma ingrijorez de o infectie sau nu?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Pufi_Letal

Data inscrierii: 04/Iun/2009

MesajTrimis: Mie Iul 08, 2009 7:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca ai fortat gaura si pielea abea formata si a sangerat....foloseste si apa cu sare si curata cu atentie...nu mai scoate cercelul
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Aislinn

Data inscrierii: 30/Aug/2006

MesajTrimis: Mie Iul 08, 2009 3:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pana la urma l-am scos. Era gaura initialoa mult mai mare decat noua mea bijuterie si era si data de 3 zile. O sa ma duc undeva unde sa nu vina cu pistolul ala afurisit la mine si sa-mi faca gaura. Sunt curioasa unde ca la 3 saloane diferite, acelasi mod de a da gaura. cat despre bijuterii, numai de-alea cu bumb in capat si de argint.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
getwildro

Data inscrierii: 26/Aug/2009

MesajTrimis: Mie Aug 26, 2009 8:25 pm    Titlul subiectului: Re: sangerare.ce pot face? Raspunde cu citat (quote)

Orice infectie e periculoasa dar procedura pentru body piercing ar trebui sa reduca riscul, oricum ai grija cand scoti cercelul sa nu-l murdaresti, risti astfel sa maresti infectia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in nas si sept Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community