FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Doaree?
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in nas si sept
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Mikutza
Vizitator

MesajTrimis: Vin Sep 30, 2005 11:55 am    Titlul subiectului: Doaree? Raspunde cu citat (quote)

Piercingul in nas doare...... Shocked Shocked
Sus
Hope

Data inscrierii: 07/Sep/2005

MesajTrimis: Vin Sep 30, 2005 12:01 pm    Titlul subiectului: Re: Doaree? Raspunde cu citat (quote)

Stai linistita Mikutzo nu e mare lucru, atunci cand face gaura doar putin ca o intepatura, dupa nu mai ai probleme, piercingul asta e destul de sigur si putin dureros
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aztek

Data inscrierii: 06/Feb/2006

MesajTrimis: Lun Feb 06, 2006 11:38 am    Titlul subiectului: nasul...meu..... Raspunde cu citat (quote)

...e floare la urche.....dak te-ai intepat vreo dat in deget q un ac....ai vaz kat de tare doare piercingul in nas.....dar trebuie sa ai putin grija de el dupa.....shi nu baga din prima argint......otel chirurgical...cel mai indikat Laughing
rain-drop
Vizitator

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2006 8:02 pm    Titlul subiectului: :) Raspunde cu citat (quote)

eu mi-am facut singura gaura in nas...shi nu a durut asha cum credeam.Cel mai tare doare atunci cand iese pe partea cealalta....dar exact cum se mai spune..este ca o intzepatura..nu e mare lucruEu il am de trei ani cred de acum...shi este ok... Smile
Sus
CocaineGirl

Data inscrierii: 28/Mar/2006

MesajTrimis: Mar Mar 28, 2006 6:41 pm    Titlul subiectului: nu prea doare Raspunde cu citat (quote)

shi eu mi-am facut singura gaura...asa cu nervi...shi nu m-a durut decat cand a iesit pe partea cealalta sau cand imi bagam in nas pierceuri cu bilutze la ambele capete..dinalea speciale de nas bineinteles...in rest nu am treaba...e super simplu de ingrijit...
Sus
death_girl
Vizitator

MesajTrimis: Joi Apr 13, 2006 2:19 pm    Titlul subiectului: mda.. Raspunde cu citat (quote)

Si eu miam facut piercing in nas singura..sincer e o durere ...dar e suportabila..cine zice ca doare ca o intepatura minte...doar se da mare..sincer chiar doare...dar nu e nimik insuportabil shi daca chiar vrei sa il ai rezishti...bafta Twisted Evil
Sus
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Sam Iun 17, 2006 7:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

.... sa incepem cu inceputul! la intrebarea ta daca "doare" am un raspuns clar DA, dar intrebarea e cat de tare?! asta nu o mai pune nimeni! nush la ce va asteptatzi de la un piercer sa faca treaba unui vrajitor si sa va "vrajeasca" piercingul in nas (sau oriunde altundeva...) in legatura cu
CocaineGirl piercingul acela "special de nas" de care vorbesti ala este chiar cel mai nashpa model (ca si forma si material) care se gaseste pe piatza autohtona! iar pt Death_girl experientza ta ca si piercer ma uimeste, chit ca eu am zilnic cate 2-3 fete la studio cu cate o problema "mica",."... ca mi-a facut piercingul o prietena" si adevarul e ca cea mai fericita ocazie e atunci cand e prost pus, dar mai sunt si alte aspecte, in fine.... iar intensitatea durerii cred ca depinde foarte mult de materialele pe care le folosesti (cred ca nu e tot una daca folosesti acul de crosetat a lu' buna' sau o branula de unica folosintza)+ ca cred ca depinde (chiar daca doar o mica masura) de experientza pe care o are cel care face operatzia respectiva.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
irina
Vizitator

MesajTrimis: Sam Iun 17, 2006 8:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mi-am facut si eu acu 3 zile pierce in nas....acu nu simt nik...atunci intr`adevar doare..(nu f mult , doar o intepatura) da nu e nik ce nu poti indura...si daca tu chiar iti dorejti...se merita 100% ! e cool..
Sus
valentina
Vizitator

MesajTrimis: Joi Iul 06, 2006 12:02 pm    Titlul subiectului: ercel in nas Raspunde cu citat (quote)

irina a scris:
mi-am facut si eu acu 3 zile pierce in nas....acu nu simt nik...atunci intr`adevar doare..(nu f mult , doar o intepatura) da nu e nik ce nu poti indura...si daca tu chiar iti dorejti...se merita 100% ! e cool..
.....................buna irina,vreau si yo sa-mi fac cercel in nas dr nu stiu unde,,,,,e adevar ca iti ramne semn?te-a durut?
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Vin Iul 07, 2006 1:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

VALENTINA...eu l-am facut la fashion tatoo...nu a durut..deloc! Decat f putin ..dar eu mai trecusem prin asta si a fost super ok! Semn..acum depinde..inca nu lam dat jos dat am vazut k ramane un semn foarte discret si cred k se rezolva cu fond de ten..se merita...sa ma anunti dupa ce il faci..! pupic
Sus
mascia/cj
Vizitator

MesajTrimis: Vin Iul 21, 2006 2:33 pm    Titlul subiectului: depinde Raspunde cu citat (quote)

nu pot spune ca doare ..cel putin in cazul meu ...dar pe urma a fost chin,din cauza frigului ..apropo il rog pe attila- bizzzart tattoo,sa imi spuna unde pot merge pentru a imi acoperi un tatuaj ..mersi (sau un msg pe messenger ar fi bine venit la adna_cj )
Sus
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Vin Iul 21, 2006 4:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

.....mai, in cj sunt mai multe studiouri, sa mergi acolo unde te-au convins portofoliile celor care lucreaza in salonul respectiv, daca te intere unde lucram noi, ai o adresa la sectziunea "firme"...... numai bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Vizitator

MesajTrimis: Mar Oct 17, 2006 2:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mi am facut azi pierce in nas,cu cercelulu direct,aveam nasul inghetzat asa ca nu a durut deloc,doar la inc putin de tooott.sper sa fie ok..il am de juma de ora Smile)
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Oct 17, 2006 2:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mi am facut azi pierce in nas,cu cercelulu direct,aveam nasul inghetzat asa ca nu a durut deloc,doar la inc putin de tooott.sper sa fie ok..il am de juma de ora Smile)
Sus
mada46

Data inscrierii: 02/Mar/2008

MesajTrimis: Dum Mar 02, 2008 10:41 am    Titlul subiectului: cum sa il fac? Raspunde cu citat (quote)

ma poate ajuta cineva.....as vrea sa imi fac gaura in nas singurik aksa....si nu stiu cum...mie frica.....va roggg Crying or Very sad

[/b]
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in nas si sept Ora este GMT
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community