FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
piercing il limba....hmmm
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
CocaineGrl
Vizitator

MesajTrimis: Joi Apr 27, 2006 4:49 pm    Titlul subiectului: aah Raspunde cu citat (quote)

am uitat..nu stiu cat costa la salon..eu am auzit de la unu ca e 50 sau 100 de euro???!!!desi nu cred!oricum in resita acuma s'a facut un slon destul de najpa...bine ca nu m'am dus la ala... bye si bafta
Sus
bad_me
Vizitator

MesajTrimis: Joi Apr 27, 2006 5:24 pm    Titlul subiectului: thnx Raspunde cu citat (quote)

hm..am s ma gandesc dakm sa ma duc la salon sau cu perfuzorul oricum thnx 4 the answers... Wink
Sus
anamariadumitru
Vizitator

MesajTrimis: Mar Iul 11, 2006 4:22 pm    Titlul subiectului: Piercing in limba... Raspunde cu citat (quote)

Problema care e ......fetelor shi baietzilor.....eu am avut d trei ori, e adevarat...prima oara m-a prins mama k ma durea ingrozitor shi nu vb deloc k era tija mare shi bilele f mici, a doua oara a dat o vaca cu ac d branula shi akum vreo 2 luni, tot aia l-a dat stramb shi l-am scos... akum imi voi da la prima, e f sigur, e acul meu, e cercelul meu, e limba meaw...shi shtiu k e bine c fac...tipa face chiar fff bine...akum nu intzeleg c perfuzor d la farmacie? k am mai auzit d la cineva.....eu imi dau maine, dupa c imi cumpar ac d la un salon specializat, k la farmacie.....nush...shtie cineva....ajuta la sex oral? k nu vreau sa ma creada ashtia tarfa k mi-l fac...kiss....shi nb......:*:*:*
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Iul 11, 2006 4:23 pm    Titlul subiectului: Re: Piercing in limba... Raspunde cu citat (quote)

anamariadumitru a scris:
Problema care e ......fetelor shi baietzilor.....eu am avut d trei ori, e adevarat...prima oara m-a prins mama k ma durea ingrozitor shi nu vb deloc k era tija mare shi bilele f MARI, a doua oara a dat o vaca cu ac d branula shi akum vreo 2 luni, tot aia l-a dat stramb shi l-am scos... akum imi voi da la prima, e f sigur, e acul meu, e cercelul meu, e limba meaw...shi shtiu k e bine c fac...tipa face chiar fff bine...akum nu intzeleg c perfuzor d la farmacie? k am mai auzit d la cineva.....eu imi dau maine, dupa c imi cumpar ac d la un salon specializat, k la farmacie.....nush...shtie cineva....ajuta la sex oral? k nu vreau sa ma creada ashtia tarfa k mi-l fac...kiss....shi nb......:*:*:*
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Dum Oct 01, 2006 10:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ma si eu asa mi l am acut dar am avut probleme ca a iesit perfuzorul de 2 ori nah si a 3 a a iesit pe o gaura dintre primele,dar in rest e ok,toti isi fac asa m cu perfuzorul si nici nu doare si e steril,acum nush eu dupa 3 gauri....mi e frik sa nu se infecteze Smile)) dar imi fac peste 4 zile din nou,la fel cum ai zis si tu,cocaine girl
Sus
Mitsuki

Data inscrierii: 06/Sep/2006

MesajTrimis: Joi Oct 12, 2006 12:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am facut cu peruzor a iesit bine,drepr,in prima zi nu ma durut deloc si am putut manca,a doua zi s a umflat putin dar astazi ma doare rau..nush sper sa fie oky,am pus un algocalmin pe limba si a trecut,sa vedem maine..!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vip3rgirl

Data inscrierii: 28/Dec/2006

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 10:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

treaba asta ku piercu in limba.. mie mi se pare kiar mijto..si eu am...si la mine kiar numa tatal meu nu stie.. la mama i l`am aratat dupa 3 luni Twisted Evil hihi Razz dar eu am o mika prb.. mi putin stramb.... si imi face o gaura in gingie.. ar trebui sa`mi fak prb?? sau neahh..astept un rsp Very Happy ms mult
Sus
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Vin Dec 29, 2006 12:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ceau! ah ce de mult nu am mai scris p'aici! .....referitor la probleme ta, piercingurile de limba se pun intentzionat stramb (se ocoleste frana limbii), iar faptul ca itzi lasa urma bila, hmnnn, pot sa zic sa cautzi bila mai mika!.....numa bine! si LA MULTZI ANI! la toata lumea...... Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Koma

Data inscrierii: 24/Ian/2007

MesajTrimis: Mie Ian 24, 2007 4:51 pm    Titlul subiectului: o intrebare Raspunde cu citat (quote)

seara buna, am si eu o problema...

acum cateva ore mi s-a facut pierce in limba. eu n`am stat locului, m-am agitat ca o persoana tembela si sub limba, pierce-ul este putin in... stanga (cam 3... 4 mm). deci e putin oblic. este asta o problema? sau nu-i bai?

eu am spus ca nu-i nimic daca e asa... putin stramb. dar tipul care mi l-a facut a spus ca trebuia sa fie exact pe mijloc. deci..? imi da cineva un raspuns clar? Smile va multumesc anticipat
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Mie Ian 24, 2007 5:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

parerile se impart, dar eu asha stiu ca frenumul limbii tot timpul trebuie ocolit, si asta se intapla inserand piercingul in limba nitzel stramb, este cine nu asha face! ei bine nu cred ca o sa ai ceva probleme cu bijuteria ta.... Numai bine!
Sus
Koma

MesajTrimis: Mie Ian 24, 2007 5:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

iti multumesc pentru raspuns. Wink
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Mie Ian 24, 2007 5:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

..... cu placere! Smile
Sus
Koma

MesajTrimis: Lun Ian 29, 2007 11:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tot eu intreb Smile

au trecut deja cateva zile de cand mi`a fost pus pierce`ul. am avut limba umflata rau de tot, mi s`au umflat si amigdalele... acum e mai bine putin. vorbesc mai clar, si nu ma mai doare atat de tare cand mananc.

faza este ca am o gaura mare sus. bila de sus sta in limba. daca o imping, iese, dar daca limba sta in gura e naspa, ca bila aia mare tot intra. mi-a spus cineva sa nu ma ingrijorez, cica e normal sa se intample asa si gaura aia n`o sa mai fie... dar e chiar mare!!! o sa se vindece si n-o sa se mai vada?

multumesc Wink
piercing

Data inscrierii: 09/Feb/2008

MesajTrimis: Sam Feb 09, 2008 7:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hey ya :* imi doresc f mult un piercing in limba chiar de curand acum vreo 4 zile shy'a dat prietena mea shy decat i s'a umflath putzin limba shy nhu a mancat 2 zile acum vb chiar f bn iar piercingu' i l'a dath prietenu' ei kre din cate imi dau seama are ceva experientza pt k shy'a dat singur 3 gauri in buza 4 in limba shy 2 in ceafa...este f belea tipu' shy ash vrea sa apelez shy eu la el pt o gaura dha' imi este f frik...am auzith k doare f mult shy curge mult sange shy trebe sa fie f atent in ce zona da gaura...nush ce sa fac...unde sa ma duc...am un salon in mall (ploiesti) dha' trebe sa ma duc cu mama shy sigur nhu m'ar lasa mai ales tata...imi putetzi recomanda pe cineva sau ceva va roggg... sau dak ash putea avea incredere in acel baiat deoarece prietenei mele nhu i s'a intamplath nimic rau...chetia cu asculsul' nhu este f grea...la prietena mea nhu se vede knd vorbeshte...knd m'am intalnith prima oara cu ea am vb vreo cateva ore shy nhu am observath nimic abia k a scos limba am vazuth shy este f marpha...astept raspunsuri de la cei kre au piercing in limba shy nhu nhumai :*:*
Sus
Bursu

Data inscrierii: 11/Iul/2008

MesajTrimis: Vin Iul 11, 2008 7:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

buna . deci eu mi'am dat un pierce in limba acu` 2 zile. si ma intrebam dak nu sunt niste pastilute care sa imi desumfle limba. are cv daca fumez? de baut alcool nu se pune problema k nu beau. vreau doar sa stiu daca sunt pastilute sau ce o fi k sa imi desumfle limba. thx <3
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba Ora este GMT
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community