FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Fricaaa
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Experiente piercing
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
nagabonyi

Data inscrierii: 08/Oct/2005

MesajTrimis: Mar Dec 19, 2006 7:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Renuntati la ideea "fara sa vada parintii", tot or sa-l vada pana la urma Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vreau

Data inscrierii: 29/Aug/2007

MesajTrimis: Mie Aug 29, 2007 2:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pe usa salonului la care am incercat eu sa-mi dau gauri in cartilaj scria "18+" pe usa, dar acolo mi-a zis ca mi-ar face si la 16 ani. that's weird Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Joi Aug 30, 2007 5:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...dragul meu nu e wierd! cu mine ai vorbit, si semnul acela de +18 se refera la mai multe lucruri, momentan legile mult iubitei noastre tzari itzi permit sa itzi faci piercing de la 16 ani in sus, daca vrei atunci sa imi zici cine esti cand vii si tzie itzi punem atunci numa dupa ce ai implinit 18 ani! sa fii mai bucuros asha.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Dum Noi 04, 2007 5:01 pm    Titlul subiectului: Re: Fricaaa Raspunde cu citat (quote)

ellizabeth a scris:
eu as vrea piercing dupa ceafa dar imi eputin cam frica ca doare, voi ce ziceti, sincer?
d durut cred k doare mai tare decat unul obisnuit numai k e o problema....trebuie facut cu un cercel special si exista riscul f ridicat sal respinga organismul si sa ramai cu o cicatrice urata rau Sad eu am avut pierce in stern intre sani si nu stiam mare branza despre astea si l-am facut cu o tija dreapta de limba [trebe o tija curbata astfel incat bilele sa nu atinga rana] urmarea: nu s-a vindecat si organismul il respingea(migra spre suprafata pielii) acum l-am scos si am doar 2 cicatrici mici in locurile unde au fost gaurile da vreau sal dau din nou Very Happy de data asta cu mai multa grija =)
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Dum Noi 04, 2007 5:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu numai ca trebuie sa fie forma de care zici tu, adica in forma de U, dar si de preferabil din PTF sau altfel zis teflon! tija cel putzin, ca restul ii tot otzel chirurgical! si asha ai sanse de migrare/respingere, dar adevarat ca mult mult mai putzine!
Sus
sascha

MesajTrimis: Dum Noi 04, 2007 7:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

rahat in ploaie si cum draq se baga tijele astea ? Sad(( m-am dus la un salon si i-am intrebat si mi-au zis k ei nu dau surface pt k se infecteaza *frustrated* da cred k strang bani si ma duc sii bat la cap Very Happy
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Dum Noi 04, 2007 7:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tijele alea se baga super ushor, is flexibile ca plasticul dintre acele de croshetat.....heheh
Sus
sascha

MesajTrimis: Dum Noi 04, 2007 8:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

uh.cool! abia astept.. tu ai salon d pierce si tattoo in cluj? Very Happy hmmm...da dak tija e asa flexibila bilele no sa atinga gaura? *confused*
Sus
sascha

MesajTrimis: Dum Noi 04, 2007 8:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

holly crap and fucking shit!! c opere d arta p siteul tau!! incredibil genial!!!! *hypnotised* imi fac si eu un tattoo saptamana asta ...e primul si sunt cam noob in privinta lor *worried*...any advice from a pro? :> Wink
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Dum Noi 04, 2007 10:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multzumesc de aprecieri! da, avem un studio aici in cj, un sfat pt tattoo : o idee buna si marime pe masura zonei in care o faci! in legetura cu piercingul tija fiind flexibila, se poate "aranja" cum e comod placut, deobicei oricum se pune ceva mai lung (ca la piercingurile de limba) iar dupa cateva luni se taie la marimea potrivita (alt avantaj, adika nu schimbi piercingul de tot, ci o modifici! heheh, nice, nu?!), si recitind ce ai postat ultima data, inca un sfat, cum zi croitorii: "masoara de 3 ori, taie o data" adika gandeshte-te foarte bine la ce , unde, si dece, asta ca sa nu zici peste ani ca a fost facut la impulsul momentului, si ca ii un tatuaj "piratat" ca am avut un prieten "bun" care le avea, etc....in principiu nu te fugaresc tatarii.....
Sus
sascha

MesajTrimis: Lun Noi 05, 2007 1:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da..inteleg c zici modelul oricum mi l-am facut singura e cva care ma reprezinta in momentul asta si as vrea cand oi fi adulta sau baba sa mi aduc aminte d cum eram la 17 ani Very Happy in legatura cu tipul care o sa mil faca http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do;jsessionid=awBNvLc08DVc?albumId=38942652&ownerId=62606597 check this out si zi mi c parere ai Smile
Sus
sascha

MesajTrimis: Mar Noi 06, 2007 2:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

oook..........u managed to freak the shit out of me cred k raman pierce-freak :-ss mah..totusi sa stii k nu cred tot c ai zis tu pt k asa dak ma duc la un salon d pierce si i zic k as vrea sami dau un pierce la un prieten ala ma ia cu sa nu faci de astea k poate til da stramb n-are experienta dak nu sterilizeaza acul si alte kkturi d-astea ......o sa vb cu tipul si sa ma duc p la el sa vad carei treaba oricum..stiu si eu d faza cu bolile luate si k sunt grave numai k n sunt iresponsabila si o sa ma asigur intai k e totul in ordine dak nu il dau draq d tattoo Very Happy
Sus
JohnnyX81

Data inscrierii: 15/Iun/2007

MesajTrimis: Sam Feb 02, 2008 6:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

---
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Experiente piercing Ora este GMT
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community