FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Ce se intampla.............................................?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Marian

Data inscrierii: 13/Sep/2005

MesajTrimis: Mar Sep 13, 2005 12:31 pm    Titlul subiectului: Ce se intampla.............................................? Raspunde cu citat (quote)

Sunt cam speriat ... ieri a fost a 5a zi de cand am tatuajul shi zona acestuia este f rosie si miau ieshit nishte mici umflaturi in jurul lui....astazi treaba s-a inrautatit, a inceput sa ma shi manance...ce se intampla....ma poate ajuta cineva, imi puteti spune shi mie........e norma??????????? Question Question Question Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
punku

Data inscrierii: 14/Sep/2005

MesajTrimis: Mie Sep 14, 2005 2:02 pm    Titlul subiectului: Re: Ce se intampla.......................................... Raspunde cu citat (quote)

Mi sa intamplat si mie, era foarte rosu, umflat si ma manca ca draq
am folosit multe comprese reci, eu am crezut ca din cauza lotiunii pe care o foloseam mi se facuse asa uart tatuajul
Insa mi-a trecut,parca intr-o saptamana sau cam asa nu mai stiu sigur, nu trebuie sa te ingrijorezi, am inteles ca se intampla foarte des lucru asta
Oricum......bafta la vindecare
Sus
Mircea
Vizitator

MesajTrimis: Joi Sep 15, 2005 6:07 am    Titlul subiectului: Re: Ce se intampla.......................................... Raspunde cu citat (quote)

Stai linistit......e o parte normal a vindecarii tatuajului, mi s-a intamplat si mie, o sa dispara in cateva zile, trebuie sa cureti bine locul si sa aplici comprese reci si gata.
Mult noroc si nu iti face probleme daca ai grija de el nu o sa existe complicatii
Sus
Kasi
Vizitator

MesajTrimis: Sam Sep 24, 2005 8:58 am    Titlul subiectului: Re: Ce se intampla.......................................... Raspunde cu citat (quote)

Nu trebuie sa te sperii e ceva normal intalnit in perioada de vindecare
Sus
Mua

Data inscrierii: 23/Sep/2005

MesajTrimis: Vin Sep 30, 2005 12:21 pm    Titlul subiectului: Re: Ce se intampla.......................................... Raspunde cu citat (quote)

Nu cred ca m-ai are rost sa spun si eu ca e normal, o sa vezi ca o sa-ti treaca in ceva timp, nu mai stiu exact, trebuie doar sa ai putina rabdare si sa un-ti faci probleme
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Joi Ian 05, 2006 11:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fara comprese, fara apa!!! da cu Bepanthen unguent
Sus
SCOTT

Data inscrierii: 14/Ian/2006

MesajTrimis: Sam Ian 14, 2006 11:11 am    Titlul subiectului: A Raspunde cu citat (quote)

FRA APA CU SIGURANTZA SHI FARA ANTIBIOTICE
Sus
runin

Data inscrierii: 17/Ian/2006

MesajTrimis: Mar Ian 17, 2006 11:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In general cam dupa 5 zile un tatuaj ar trebui sa inceapa sa se vindece. Mancarimea e in general un semn al faptului ca pielea se regenereaza. Nu trebuie sa te scarpini. Trebuie sa ai grija sa nu intri in apa fierbinte, cel mai bine ar fi sa evitzi baile si sa faci doar dush, sa nu exagerezi cu crema pe care o aplici. Daca aplici prea multa crema, efectul este invers vindecarii si poate duce chiar la infectarea tatuajului. Acuma depinde si cum si de cine a fost facut tatuajul, daca ai pune o poza cu tatuajul, as putea sa itzi zic mai clar daca ceva nu e in regula cu el. In rest... ai doar grija de el si mentzine zona curata Smile
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ovidiutudoran

Data inscrierii: 20/Mar/2006

MesajTrimis: Lun Apr 17, 2006 3:39 pm    Titlul subiectului: Unflaturile mici... Raspunde cu citat (quote)

Marian, nu te preocupa. Daca ai facut tatuajul la un salon profesional, in conditii 100% sterile si cu materiale non-alergice, nu e nici un pericol, Dar cum spunea si Runnin, nu ehagera cu crema...Acele unflaturi sunt de fapt, puncte de colesterol, care se absorb in cateva zile. Wink Hai , bafta!

Data inscrierii: 12/Iul/2007

MesajTrimis: Lun Iul 16, 2007 10:37 am    Titlul subiectului: Re: Ce se intampla.......................................... Raspunde cu citat (quote)

E ceva normal Cool Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community