FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
mi s-a infectat limba...

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
R@luk

Data inscrierii: 05/Apr/2006

MesajTrimis: Mie Apr 05, 2006 10:21 am    Titlul subiectului: mi s-a infectat limba... Raspunde cu citat (quote)

acum 6 zile mi-am dat si eu pierce in limba... mi l-a facut un tip kre cik are kt de kt experienta, q un ac de perfuzie sigilat... problema a fost k mi-a curs mult sange in prima zi... si ala mi-a facut de fapt 2 gauri, pt k prima s-a astupat aproape instantaneu, imediat cum a scos acul... si acum, desi au trecut atatea zile, limba mea e tot umflata...si vanata... si p deasupra s-a si infectat, am puroi in jurul gaurii de 2 zile.. intrebarea mea este dak trebuie sa imi scot cercelul... sau sa mai astept sa se vindece??? am luat si antibiotice, si xilina, si algoklmin ... nu inteleg de ce s-a infectat!!?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Mie Apr 05, 2006 10:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Shocked Prietene!SCOATE CERCELUL AFARA!SI DACA MAI VREI ASTEAPTA 2-3 SAPTAMANI SI DUTE LA UN SALON AUTORIZAT!da jos cercelul si mai ia niste antibiotice!Sincer ma bucur acum de necazul tau(desi e grav de tot)de fapt nu ma bucura patzania ta ,ci faptul ca ai postat aici si te-ai facut public!Aviz celor care mai vor manopere de la oameni ''cat de cat experimentatI''Cele bune!si ai grija!
tattoo sfinx

Data inscrierii: 28/Feb/2006

MesajTrimis: Joi Apr 06, 2006 7:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Are dreptate colegul meu, inainte de a efectua aceasta operatie era bine sa te documentezi cum fac multe persoane care tin la sanatatea lor. De aceasta sunt saloane specializare, pentru a evita astfel de complicatii. Chiar daca costa putin mai mult dar stii ca pleci sanatoasa. Dute la un salon specializat, baietii stiu ce au de facut.
Dan F.
Vizitator

MesajTrimis: Dum Apr 23, 2006 6:47 pm    Titlul subiectului: SCOATE CERCELUL Raspunde cu citat (quote)

MAI PRIETENE...SCOATE IMEDIAT CERCELUL MAI REPEDE INAINTE S NU SE AGRAVEZE...SUCCES...SI MULTA SANATATE
Sus
balonash

Data inscrierii: 13/Aug/2007

MesajTrimis: Lun Aug 13, 2007 10:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deci si eu am in limba si mie tare frica ca nu mi s-a umflat shi nici infectat dar in schimb am o durere monstru....deci ma doare cand mananc de nu mai pot si in plus sus s-a facut cam ciudat un pic e caura cam mare shi e o umflatura un pic ciudata ca o galma il am de 4 saptamani shi tot asa o tine...bn adevaryu e ca l am tot futut k mi l am dat jos iara scos shi plm shi mai am un miros ciudat in gura asa nush ce sa fac ajutati ma plizzz
pisik

Data inscrierii: 10/Dec/2007

MesajTrimis: Joi Dec 13, 2007 7:21 pm    Titlul subiectului: Re: mi s-a infectat limba... Raspunde cu citat (quote)

nu-mi vine sa cred .... Surprised ... dar el ce a avea de gand ? sa iti faca gaura , sa scoata acul si dupa aia sa iti bage cercelul ? Surprised Surprised Surprised .... data viitoare intreba cum o procedeze .... eu cel putin dau piricinguri cu branule ... furtunul de la branula iti ramane in limba si cercelul se introduce in furtun si in momentul cand furtunul il scoti iti ramane cercelul in limba ... toata chestia nu dureaza mai mult de 10 secunde cu totul ... inca sunt socata de cum a procedat prietenul tau Surprised Surprised Surprised
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mitzy

Data inscrierii: 28/Dec/2007

MesajTrimis: Vin Dec 28, 2007 12:26 pm    Titlul subiectului: Re: mi s-a infectat limba... Raspunde cu citat (quote)

R@luk a scris:
acum 6 zile mi-am dat si eu pierce in limba... mi l-a facut un tip kre cik are kt de kt experienta, q un ac de perfuzie sigilat... problema a fost k mi-a curs mult sange in prima zi... si ala mi-a facut de fapt 2 gauri, pt k prima s-a astupat aproape instantaneu, imediat cum a scos acul... si acum, desi au trecut atatea zile, limba mea e tot umflata...si vanata... si p deasupra s-a si infectat, am puroi in jurul gaurii de 2 zile.. intrebarea mea este dak trebuie sa imi scot cercelul... sau sa mai astept sa se vindece??? am luat si antibiotice, si xilina, si algoklmin ... nu inteleg de ce s-a infectat!!?

depinde ,dak tu crezi ca e puroi,dak e galben sau verde e puroi,daca e albicios sau limpede e normal.Dar mai bine te duceai la un salon,cu limba nu e de jucat,se poate infecta fff usor;Ai grija de u si vindecare usoara ^_^
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
frozen heart

Data inscrierii: 18/Ian/2010

MesajTrimis: Mar Ian 26, 2010 8:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu am pierce de o saptamana jumate si pana acum 2 zile imi trecuse durerea... dar am baut lapte si a doua zi mi-a aparut un lichd alb langa cercel:| si simt piscaturi in toata limba ... credeti ca este grav ? ce pot sa fac ? plz help Sad
Sus
anioreH

Data inscrierii: 01/Feb/2010

MesajTrimis: Lun Feb 01, 2010 12:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu am aceeasi problema...prima zi a trecut cum a trecut...a doua zi parea ca totu se vindeca, dar a treia zi dimineata observ la bila de sub limba un lichid vascos alb (nu galben sau verde sau alb-galbui, e alb)se poate sa se fi infectat?Limba mi-e foarte alba pe deasupra, si tija este putin cam mica:D deci biluta de sus si-a facut putin loc..Neutral...nu am baut lapte, sau chestii de genu, acum iau ampicilina, sper sa-mi treaca, pentru ca nu vreau sa renunt la el.
Sus
Pufi_Letal

Data inscrierii: 04/Iun/2009

MesajTrimis: Mie Feb 03, 2010 11:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca e limfa...e normal ca limba sa isi schimbe putin culoarea...ai grija in continuare de el...e infectat daca doare mai mult ca de obicei si acel lichid miroase Smile (asta a sunat putin cam dubios)
Sus
anioreH

Data inscrierii: 01/Feb/2010

MesajTrimis: Sam Feb 06, 2010 4:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

S-a desumflat, insa cred ca va trebui sa imi dau o alta gaura pentru ca am observat ca mi l-a pus putin stramb..adica deasupra este pe mijloc, iar sub este putin mai in dreapta...Neutral
Sus
Pufi_Letal

Data inscrierii: 04/Iun/2009

MesajTrimis: Dum Feb 07, 2010 9:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asa trebuie sa fie...nu e stramb
Sus
carnivalchords

Data inscrierii: 12/Iun/2010

MesajTrimis: Dum Iun 13, 2010 12:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DECI...un piercing in limba proaspat facut trebuie sa aiba urmatoarele simptome: durere(usoara,suportabila-ca o febra musculara),limba umflata(poate ajunge si la dublul marimii normale),limfa( limba este foarte alba),un lichid alb-transparent in jurul gaurii si dificultati de vorbire si mancat.Orice altceva in afara de asta este un semn rau;)
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community