FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
vreau un piercing in limba
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale piercing
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
lorisse
Vizitator

MesajTrimis: Vin Apr 07, 2006 4:18 pm    Titlul subiectului: vreau un piercing in limba Raspunde cu citat (quote)

sal vreau si eu un pierce in limba...si am cateva intrebari :
--cam cat dureaza pana se vindeca cat de cat ? adica dak mi-l fac intr-o vineri pot merge cu el marti la scoala si sa vb acceptabil?
--este mare riscul infectiilor?
--cat timp voi avea probleme cu mancatul si cam ce sa mananc in perioada respectiva?
--se face anestezie? bineinteles ma duc la un salon specializat si am auzit k aia nu fac anestezii si mi-e tare frik... Embarassed
multumesc si sper sa-mi raspundetzi Surprised
Sus
mey
Vizitator

MesajTrimis: Vin Apr 07, 2006 5:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

buna..eu nu ma pricep la piercinguri ..dar si eu vreau in limba..cati ani ai ??? Razz
Sus
tattoo sfinx

Data inscrierii: 28/Feb/2006

MesajTrimis: Vin Apr 07, 2006 5:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut,
Daca vrei un piercing in limba dute la un salon specializat si se vor ocupa personalul de acolo de tine. Iti vor spune ei tot ce te intereseaza.
- in timpul montajului durerea nu exista pentru ca ti se va face anestezie locala.
- dupa montaj vei avea o mica durere de 3-4 zile iar limba se va umfla.
- nu trebuie sa mananci mancaruri calde, doar reci, pentru a nu da voie limbii sa se inflameze prea tare.
- infectie poti face doar daca te duci la un particular, intr-un salon autorizat nu ai sansa de infectie sau alte boli.
- ai grija, salonul hotaraste lungimea bijuteriei (in functie de grosimea limbii).
Dan F.
lorisse
Vizitator

MesajTrimis: Sam Apr 08, 2006 7:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mey a scris:
buna..eu nu ma pricep la piercinguri ..dar si eu vreau in limba..cati ani ai ??? Razz

poi am aproape 14 Laughing u ?
10x tatoo sfinx 4 help Wink
Sus
lorisse
Vizitator

MesajTrimis: Sam Apr 08, 2006 8:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tatto sfinx Shocked greseala mea Rolling Eyes
Sus
lorisse
Vizitator

MesajTrimis: Sam Apr 08, 2006 8:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

woai k nici qm nu nimeresc .. tattoo sfinx sper k aq e bine Embarassed
Sus
tattoo sfinx

MesajTrimis: Sam Apr 08, 2006 8:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

acum e bine...cand mai ai nelamuriri contacteaza-ma.
Dan F.
Vizitator

MesajTrimis: Sam Apr 08, 2006 1:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai eu am 14 Smile Very Happy Razz
Sus
lorisse
Vizitator

MesajTrimis: Sam Apr 08, 2006 3:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de unde esti? Very Happy f
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Sam Apr 08, 2006 7:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bucuresti .da mi id de mess si vb acolo
Sus
lorisse
Vizitator

MesajTrimis: Dum Apr 09, 2006 8:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

idu meu : lorisse_laura Smile
Sus
lorisse
Vizitator

MesajTrimis: Dum Apr 09, 2006 2:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tattoo sfinx vreau sa te mai intr cv Smile este la mine in oras un salon unde fac piercinguri dar fac sh fara acordul parintzilor chiar dak am numai 14 ani ... asta inseamna k e cv in neregula q salonul? Shocked
Sus
tattoo sfinx

MesajTrimis: Dum Apr 09, 2006 6:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu stiu din ce oras esti. Dar legea este foarte clara varsta cuprinsa intre 14 si 16 ani piercing si patuaj se face numai cu acordul scris al unui din parinti, peste 16 ani trebuie sa mergi la salon cu actul de identitate unde completezi o declaratie pe propria raspundere. Din ce oras esti?
mey
Vizitator

MesajTrimis: Dum Apr 09, 2006 6:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e din Bistrita ..dar pe ea o lasa parintii... vreau si eu un salon asa !!!!!!!!!!!!! dar daca persoana respectiva are sub 14???
Sus
lorisse
Vizitator

MesajTrimis: Lun Apr 10, 2006 10:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da...din bistrita is... Sad nu-s sigura 100% k fac fara acordul parintilor da eu mi-am facut mai demult un pierce in ureche in osu ala sh nu au cerut nici un act de identitate Confused
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale piercing Ora este GMT
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community