FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
vreau un piercing in limba
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale piercing
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
octavian

Data inscrierii: 06/Mar/2008

MesajTrimis: Sam Mar 08, 2008 9:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stai ca nush ce sa mai cred ... adica din cate stiu eu si crede`ma ca m`am interesat ... la bodypiercing nu se foloseste anestezic . Si eu am pus la salon si nu se folosea de regula... mici exceptii in cazut in care clintul nu suporta durerea
So ... cum e pana la urma ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
octavian

Data inscrierii: 06/Mar/2008

MesajTrimis: Sam Mar 08, 2008 9:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si costi nu ne lua cu faze de genu "nu te duce la un amator" Hey nu ai nicio schita dupa care se pun ... ideea sa lucrezi steril . Si credema ca sunt "amatori " care lucreaza mai bine de mii de ori decat un asa zis profesionist.Eu am pus la sute de persoane si nu s`o plans nimeni de nicio infectie sau ceva de genu si nu am nicio licenta ... sunt "amator"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
funky!shit

Data inscrierii: 02/Mai/2008

MesajTrimis: Vin Mai 02, 2008 1:27 pm    Titlul subiectului: Re: vreau un piercing in limba Raspunde cu citat (quote)

lorisse a scris:
sal vreau si eu un pierce in limba...si am cateva intrebari :
--cam cat dureaza pana se vindeca cat de cat ? adica dak mi-l fac intr-o vineri pot merge cu el marti la scoala si sa vb acceptabil?
--este mare riscul infectiilor?
--cat timp voi avea probleme cu mancatul si cam ce sa mananc in perioada respectiva?
--se face anestezie? bineinteles ma duc la un salon specializat si am auzit k aia nu fac anestezii si mi-e tare frik... Embarassed
multumesc si sper sa-mi raspundetzi Surprised

poi eu mi-am facut piercingul in limba luni fara sa stie ai mei....azi e vineri si inca nu au aflat....bn..mai e timp Razz .....mie mi s-a dezumflat..aproape complet.....pot manca aproape orice d marti,dar trebuie sa am grija cum mestec sa nu fortez limba.
Am putut vb aproape normal inca din prima zi....poate putin sasait dar cu timpu iti dai drumu.MIe mi l-a facut un tip cu experienta(nu la salon) mi l-a dat super bn....cu lidocaina a durut fff putin....doar atunci and a iesit acu te doare...dar putin.Din cate am auzit riscul infectiilor este f mic..dar ca sa fiu sigura am luat inca din prima zi ketonal...o pastila dimineatza si una seara...ajuta...si m-am clatit cu apa d gura antiseptica dp fiecare masa(eu am folosit citrolin).
Din cate stiu eu parca se face cu anestezie la salon..dar poti intreba.
Sper ca te-am putut ajuta si bafta:D
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ioana.

Data inscrierii: 01/Iun/2009

MesajTrimis: Joi Iun 11, 2009 8:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci am pierce in limba de 2 saptamani si ieri am incercat sa`mi pun unul cu tija mai mica.. si mi s`a infectat Sad mi se aduna puroi in jurul gaurii... ce as putea sa fac ca n`as vrea sa`l scot Sad si pana ieri n`am ajut nimiccc :-L
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale piercing Ora este GMT
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community