FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Va rog ajutatzima!!!!!!
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
optimista

Data inscrierii: 24/Feb/2007

MesajTrimis: Sam Feb 24, 2007 9:19 am    Titlul subiectului: Va rog ajutatzima!!!!!! Raspunde cu citat (quote)

PAI...MIAM FACUT ACUM 5 LUNI UN PIERCING IN BURIK...IN PRIMELE 2 LUNI A FOOST OK...MI LAM SCHIBAT SI SA INROSIT..CURGE PUROI SAU O SUBSTANTA ALBA-GALBUIE...AM RESPECTAT REGULILE DE IGIENA...NU FOARTE STRICT...DAR...LEAM RESPECTAT.MAM DAT CU BANEOCIN IN FIECARE ZI,INSA..NICI UN REZULTAT.ACUM 2 SAPTAMANI MI LAM POOS DIN NOU P CEL CARE LAM AVUT D LA SALON...SI MIA CURS SI SUBSTANTA AIA...MIA CURS SI SANGE SI E SI F F F F F F ROSU.CE MA SFATUTI SA FAC???AM NEVOIE DE AJUTOR!!!!!!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Mie Feb 28, 2007 11:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...offf voi fetele! sa incepem cu inceputul ! nu te stresa! piercingul de buric se vindeca de la 3 luni la 1 an jumate..... datorita faptului ca Evil or Very Mad (dracul) te-a pus sa il schimbi dupa 2 luni, si asha sa julesti canalul fragil in curs de formare! deci , substantza alb/galbuie e limfa, care apare atunci cand ai lasat-o mai moale cu intretzinerea sau cand ai iritat-o (cum ai facut tu!). in concluzie nu esti pe patul de moarte, dar piercingurile nu sunt ciorapi sau chilotzei sa-i schimb fregvent, trebuie pus si lasat! continua sa ingrijesti cu apa oxigenata si baneocin cam de 3 ori pe zi, nu exagera nici cu astea ca nu ajuta (..ba chiar strica...). daca mai sunt probleme intreaba! ....
numai bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
optimista

MesajTrimis: Sam Mar 17, 2007 7:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da..multumesc moolt:*:*:* dar....am schimbat baneocinul cu bepanthen..e bine??

Ultima modificare efectuata de catre optimista la Sam Mar 17, 2007 7:35 am, modificat de 1 data in total
Sus
optimista

MesajTrimis: Sam Mar 17, 2007 7:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aaaaaaaa si mai e ceva...dak apare o galma roza...ce inseamna???adik...snt pootzin ingrijorata..... Question Embarassed Shocked
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Sam Mar 17, 2007 7:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e si mai bine bepanthen, iar punctuletzul roz "care este" apartzine tot problemei descrise mai sus de tine! ....sincer, ma si miram ca nu a aparut...
Bafta!
p.s : daca mai need ajutor scrie linishtita
Sus
Koma

Data inscrierii: 24/Ian/2007

MesajTrimis: Mie Mar 21, 2007 8:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pe voi va mananca undeva sa va schimbati pierce-ul cand nu va mai place culoarea. da si tu o fuga pana la medicul de familie, nu te costa mai nimic

succes si... vindecare rapida Wink
optimista

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2007 3:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz MULTZUMESC foarte moolt! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing aqm e mai bn,nu mai e rosu,nu mai imi curge limfa..nu mai e umflat ...e sooper ok...(adik e roz...in genul culoarei pielei noi) sper s fie bn...:*:*:* kiss u Smile
Sus
optimista

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2007 3:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc moolt ji tzie KOMA

Ultima modificare efectuata de catre optimista la Sam Apr 28, 2007 11:33 am, modificat de 1 data in total
Sus
optimista

MesajTrimis: Sam Apr 28, 2007 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci nu se poate aja ceva...pana aqm o saptamana a fost ok lam dat q bepanthen si apa oxigenata,dar iarasi mia aparut galma aia care e doar in partea dreapta si mia strambat piercu adik sa dus in partea stanga!!!!!!Nu lam atins cu mainile murdare...nu iam faqt nik....mai datzimi un sfat qm pot scapa de galma....i need help!!!!!!!!!multumesc moolt...am nevoie de un raspuns cat mai repede...plzzzzz
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Sam Apr 28, 2007 11:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tzi-a trecut si mare bucurie , te-ai si oprit cu curatzatul (sau cel putzin ai lasat-o mai moale!) tot acelashi tratament in continuare ca trece!
Sus
optimista

MesajTrimis: Sam Apr 28, 2007 11:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tot tu ejty ajutorul meu de nadejde...offffff merci totusi pentru sfat...dar totusi sti cumva de ce apare si e aja de inestetica???
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Sam Apr 28, 2007 2:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

apare pt ca rane se autocuratza (tu nu o faci indeajuns, sau organismul tau necesita mai multa ingrijire), si limfa nu reuseste sa se elimine si se aduna sub piele! si iaca asha zice toata lumea ca "m-am infectat..." si da cu capu' de peretzi in loc sa intrebe , cum ai facut tu!
hehehe
paste fericit! (si de 1 mai) heheheeh
Sus
optimista

MesajTrimis: Dum Apr 29, 2007 7:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok...merci:*:*:*mai linistit....si km in kt timp se vindek???ma enerveaza si unerori ma mai ji doare....in fiecare seara pe o bucata mik de vata poon bepanthen si lipesc vata cu scoci si sta crema pana diminteaza....e bine cum procedez> Question Question Question Question Question Question
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Dum Apr 29, 2007 9:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

perioada de vindecare difera de la caz la caz, poate fi de la 3 luni la un a n jumate... deci rabdare! cu vata de bephanten nu-i tocmai ok, dar se accepta......
Sus
optimista

MesajTrimis: Dum Apr 29, 2007 2:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da mey,jtyu dar problema e k altfel...mi se pateaza bluzele(am strikat 2 pan acum) si nici sa stau in pat toata ziua cu bluza ridicata....deci ....care ar fi cea mai boona idee sa numi patez bluzele si nici sa stau in pat?????? Question Question Question Question Question Question Question si as mai avea o problema.......deci vreau s imi fak un pierc in nas,dar parintii nus de acord.ziua mea e pe 6 iunie si as vrea sa imi fak kt mai repede.(mentionez ca am 12 ani,implinesc 13) si ar mai fi ink o problema:qm as putea sa il acopar de profi adik...diriga mea e km dusa...am auzit k ar fi ceva cu nilon de pescuit sau cu fond de ten...deci ...ce ma sfatuiesti sa fak>>>>???<<<i really need help Embarassed Embarassed Embarassed Question Question Question(AM EDITAT ASTA PT K MAI AM INK O INTREBARE:MA KM DOARE GALMA SI KND APAS IESE LIMFA....CE INSEAMNA ASTA??????)
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric Ora este GMT
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community