FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Va rog ajutatzima!!!!!!
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Aislinn

Data inscrierii: 30/Aug/2006

MesajTrimis: Dum Apr 29, 2007 4:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

optimista a scris:
da mey,jtyu dar problema e k altfel...mi se pateaza bluzele(am strikat 2 pan acum) si nici sa stau in pat toata ziua cu bluza ridicata....deci ....care ar fi cea mai boona idee sa numi patez bluzele si nici sa stau in pat?????? Question Question Question Question Question Question Question si as mai avea o problema.......deci vreau s imi fak un pierc in nas,dar parintii nus de acord.ziua mea e pe 6 iunie si as vrea sa imi fak kt mai repede.(mentionez ca am 12 ani,implinesc 13) si ar mai fi ink o problema:qm as putea sa il acopar de profi adik...diriga mea e km dusa...am auzit k ar fi ceva cu nilon de pescuit sau cu fond de ten...deci ...ce ma sfatuiesti sa fak>>>>???<<<i really need help Embarassed Embarassed Embarassed Question Question Question(AM EDITAT ASTA PT K MAI AM INK O INTREBARE:MA KM DOARE GALMA SI KND APAS IESE LIMFA....CE INSEAMNA ASTA??????)

Ofof, si eu am tras cu buricutul mult si inca mi se mai irita si il am de anul trecut din iulie... Dar, nah... si pe mine m-a mancat undeva sa-l schimb. Eu l-am agatat zilele astea si mi-a dat sangele... dar am pus bepanten si a trecut.
Am avut si eu galma de-aia... la mine era spre rosu. Eu am avut-o anul trecut pe la sfarsitul lui octombrie. Mi s-a spart pana la urma si n-a mai aparut de atunici.
A fost si frig afara si cred ca de-aia rana tindea sa se infecteze, sau ceva de genul...
La mine singura problema este ca inca imi curge lichid alb care se intareste si ma inteapa. Ciudat e ca in primele 2 luni nu mi-a aparut... si puteam misca cercelul. Acum cand se itareste nu pot. Dar daca il curat e ok. Am mai vb cu o amica care mi-a spus ca pe ea n-a mai deranjat-o dupa aproximativ un an... deci tre' sa avem rabdare! Very Happy Rolling Eyes
Oricum, parerea mea, de fapt constatarea mea, e ca pierce-urile dau semne cand esti cu imunitatea la pamant. Pe mine cand incepea sa ma deranjeze, luam antioxidanti cateva zile si vitamina b si imi trecea. Fara sa fie nevoie sa pun bepanten sau baneocin... Plus ca la mine cred ca mai este si problema ca ii dau prea multa atentie Smile). Tot timpul ma joc la el...

PS: Pe mine tot Atilla m-a ajutat... Multumiiiiiiim, Atilla! Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
optimista

Data inscrierii: 24/Feb/2007

MesajTrimis: Dum Apr 29, 2007 5:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DA MEY....MERCI MI LAM FAQT ANU TRECUT IN DECEMBRIE,IMPREUNA Q PRIETENA MEA LA SALONUL DIN MALL DIN BUCURESTI....AL EI,DESI IN ZIUA IN KRE SI LA FAQT SI LA SCHIMBAT,AQM E OK...E SOOPER VINDEKT....AL MEU E VARZA DECI NUJ C S MAI CRD.....MULTUMESC ORICUM PT SFATURI
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
optimista

MesajTrimis: Mie Mai 02, 2007 8:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ATTILA...mai am o mik intrebare:aqm 3 zile am foost la mare,in mamaia....si..intr-o stikla de 0,5 am luat apa din mare...crezi ca e bine sa imi dau q ea????(ma roog....plz mai dami nijte sfaturi la mesajul meu anterior )(nu asta cu prietena mea la salonul d piercing din mall),celalalt
Sus
optimista

MesajTrimis: Vin Mai 04, 2007 4:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PLZ.......... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad AM FAQTO LATA...DECI ASEARA MAM DUS SAMI CURATZ PIERCINGUL PT ERA MIZERIE PE EL,DAR MI SA SPART GALMA AIA...AM STORSO KT AM POOTOT...DUPA KRE MAM DUS LA CULCARE DR MAM DAT JI Q BANEOCIN...AZI DIMINEATA KND MAM UITAT MAI ATENT...ERA SANGE INCHEGAT SI AQM E MAI MIK DAR MA DOARE SOOPER RAU.....(am uitat sa iti spoon k lam curatat bine cu apa oxigenata am faqt un dus cu apa fierbinte....si aqm a ramas carne vie....HELP ME VERY QUICK...I CAN'T TAKE IT ANYMORE)

Ultima modificare efectuata de catre optimista la Vin Mai 04, 2007 8:14 am, modificat de 1 data in total
Sus
optimista

MesajTrimis: Vin Mai 04, 2007 4:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ZICETZI SA MIL SCOT???MAMA AJA ZICE PT K SUNT MOOLTE SANSE SA AJUNG LA CHIRURGIE.VOI CE ZICETZI???????????
Koma

Data inscrierii: 24/Ian/2007

MesajTrimis: Vin Mai 04, 2007 2:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

du-te la salonul unde ti l-ai pus sau mergi putin la medic... ei iti pot spune ce e mai bine sa faci.
optimista

MesajTrimis: Sam Mai 05, 2007 5:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hello nu mai vine nimeni p aici?????????????????/
Aislinn

MesajTrimis: Dum Mai 06, 2007 8:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

optimista a scris:
hello nu mai vine nimeni p aici?????????????????/

Eu una cand am avut carne vie acolo am dat cu bepanten si am curatat pana mi-a trecut... Tu mai bine te duci la medic.
Sus
optimista

MesajTrimis: Lun Mai 07, 2007 3:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dar aqm e mai bn.....Very HappyVery Happy:Dla fel am faqt ji yo am curatat bine q apa oxigenata.nu trebuie sa merg l medic...aqm e f f f bine....
optimista

MesajTrimis: Joi Mai 17, 2007 8:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dak tot nu am mai scris demult,mam hotarat sa mai trek p aici....deci piercu e fffffffffffffffff bine,nu mai are nici galma,nici nu mai e rosu,nici limfa numai curge,insa pe 16 iunie plek in turcia...si as vrea sa imi schimb cercelul q unu f f f frumos la vreo 2-3 milioane(de preferabil as vrea din argint sau aur)....in orice caz,vreau sa fie frumos....voi ce m sfatutzi s fuck???astept raspunsurile voastre.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Aislinn

MesajTrimis: Mar Mai 22, 2007 1:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

optimista a scris:
dak tot nu am mai scris demult,mam hotarat sa mai trek p aici....deci piercu e fffffffffffffffff bine,nu mai are nici galma,nici nu mai e rosu,nici limfa numai curge,insa pe 16 iunie plek in turcia...si as vrea sa imi schimb cercelul q unu f f f frumos la vreo 2-3 milioane(de preferabil as vrea din argint sau aur)....in orice caz,vreau sa fie frumos....voi ce m sfatutzi s fuck???astept raspunsurile voastre.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Sa-l lasi sa se vindece si il schimbi dup-aia cat vrei...
Sus
optimista

MesajTrimis: Vin Mai 25, 2007 8:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dar...piercu e f f f bn si am dala q bila gen piatra sau diamant(nuj qm s cheama) ji in primele luni knd miam dat q baneocin,mia intrat in piatra aia ji sa faqt urat:((
jlo_dulcika04

Data inscrierii: 18/Iun/2007

MesajTrimis: Lun Iun 18, 2007 6:04 am    Titlul subiectului: Probleme... Raspunde cu citat (quote)

Buna! Mi-am facut pierce pt a 2-a oara in buric deoarece prima oara mi s-a "mancat" pielea si a cazut. Din cate observ eu e posibil sa patesc acest lucru si acum...ce pot sa fac pt a evita acest lucru? Prima oara l-am facut la un salon, iar a 2-a oara la o asistenta. In ambele cazuri mi-a fost luata destula piele cand mi s-a facut gaura... Va rog sa ma ajutati! Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
leeloo

Data inscrierii: 05/Sep/2007

MesajTrimis: Mie Sep 05, 2007 9:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca se infecteaza cum procedezi?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Blaj

Data inscrierii: 19/Iun/2006

MesajTrimis: Mar Sep 11, 2007 2:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e posibil sa nu suporte organismul materialul din care e facut cercelul ... incerca sa il schimbi cu unu din urmatoarele si sa observi la care nu reactioneaza (asta in cazul in care e vindecata gaura) otel chirurgical , titan , zircon , aur
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric Ora este GMT
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community