FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Ash vrea....doare?
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
andreea

Data inscrierii: 15/Sep/2005

MesajTrimis: Joi Sep 15, 2005 7:07 am    Titlul subiectului: Ash vrea....doare? Raspunde cu citat (quote)

Ash vrea sa-mi fac un piercing in buric...doare? Imi poate spune shi mie cineva mai multe detalii despre acest piercing...poate ma ajuta sa ma decid
k? 10x
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Maria
Vizitator

MesajTrimis: Joi Sep 15, 2005 8:35 am    Titlul subiectului: Re: Ash vrea....doare? Raspunde cu citat (quote)

Durerea e mai putin importanta in acest caz, gandestete odar la cat de frumos o sa fir piercingul dupaia. Durerea si perioada de vindecare fac parte din ritualul piercingului, deci nu se poate sarii peste ele insa incearca sa te concentrezi asupra perioadei de dupa, de la inceput.
Durerea.........durerea nu este una pe care nu o sa poti s-o suporti, o sa fie o intepatura si gata, iar daca ai grija de el cum trebui ai scapat.....si te poti bucura de el.
Sus
PrettyGirl

Data inscrierii: 16/Sep/2005

MesajTrimis: Vin Sep 16, 2005 12:41 pm    Titlul subiectului: Re: Ash vrea....doare? Raspunde cu citat (quote)

Buna andreea, uite eu mi-am facut piercingul acum un an, un an si ceva si sincer e umpic mai problematic, e intr-o zona in care e foarte usor sa-l misti, sa-l lovesti insa daca ai grija in perioada de vintecare nu o sa ai prea mari problema cu el. In legatura cu durerea nu stiu ce sa spun, eu nu-mi amintesc sa ma fi durut prea tare, dupa parerea mea daca m-ar fi durut creca imi aminteam toata viata....doare cat doare un piercing pana la urma e o intepatura, ceva mai puternica insa nu provoaca o durere insuportabila.....oricum sa lasam partile negative hai sa le privim si pe cele pozitive, gandeste-te cat de sexy e , o sa vezi dupa ce il faci ca e foarte cool, foarte frumos si in plus te face unica, Wink , nu?
Ce rost are sa fii speriat?
Ok, atunci mai vorbim dupa cel il faci poate o sa te ajut cu ingrijirea si vindecare.
Te pup, papa
Kappa

Data inscrierii: 23/Sep/2005

MesajTrimis: Sam Sep 24, 2005 9:17 am    Titlul subiectului: Re: Ash vrea....doare? Raspunde cu citat (quote)

Haide fetele....sariti...ajutati-va prietena...ce naiba nu putem lasa prietenii la greu nu Very Happy
Sus
Missy

Data inscrierii: 23/Sep/2005

MesajTrimis: Mie Sep 28, 2005 6:37 am    Titlul subiectului: Re: Ash vrea....doare? Raspunde cu citat (quote)

Nu doare prea rau....stai linistita
Sus
Without

Data inscrierii: 21/Noi/2005

MesajTrimis: Lun Noi 21, 2005 12:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Prea rau ? Nu doare mai deloc .. Pe mine cel putin nu m-a durut , partea nasoala e ca abia acum a inceput sa se vindece .. dupa 6 luni .. Rolling Eyes Am avut ceva de tras cu el.
Alegeti un model simplu , sa nu-l agati cu bluza , etc .. Am patit-o si m-am lovit destul de rau.
just_m3

Data inscrierii: 24/Dec/2005

MesajTrimis: Sam Dec 24, 2005 8:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu doare deloc..eu nici nu am simtzit knd mi-am faqt piercing in buric asta vara...shi nu am avut probleme cu cercelu`..sa ma incomodeze sau ceva....
Sus
ank

Data inscrierii: 14/Ian/2006

MesajTrimis: Sam Ian 14, 2006 9:41 pm    Titlul subiectului: nu doare piercingul in buric:)) Raspunde cu citat (quote)

nu doare piercingul in buric, asa credeam si yo pana mi`am pus si yo,(adik in noiembrie), e o fractiune de secunda!!! nu simti nimik, numai ca te iau toate caldurile, atata tot!!! acum ma simt super mandra de piercingul meu si nu vreau sa mi`l scot niciodata!!!Smile
anngie

Data inscrierii: 04/Feb/2006

MesajTrimis: Sam Feb 04, 2006 7:22 pm    Titlul subiectului: cind se vindeca? Raspunde cu citat (quote)

buna! mi-am pus si eu piercing in buric de o luna jumate dar ma doare foarte tare cind il agatz .in cit timp se vindeca ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
runin

Data inscrierii: 17/Ian/2006

MesajTrimis: Dum Feb 05, 2006 5:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai o sa se vindece cam intr-un an de zile, timpul de videcare este foarte mare, daca nu ai grija de el, si peste un an se poate infecta.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
maria

Data inscrierii: 05/Apr/2006

MesajTrimis: Mie Apr 05, 2006 7:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eu as vrea sa imi fac pierce in buric.Pana va veni momentul prefer sa ma documentez foarte bine
Sus
tattoo sfinx

Data inscrierii: 28/Feb/2006

MesajTrimis: Joi Apr 06, 2006 7:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Maria,
Daca iti doresti un cercel in buric dute la un salon specializat, personalul de acolo iti va explica totul. Tija cercelului trebuie sa fie din inox chirurgical sau titanium. Montajul va dura cca. 4-5 secunde. Ti se va face anestezie locala iar durerea va fi minima, aproape inexistenta. Ceea ce ai tu de facut dupa montaj este sa ai grija de el.
Dan F.
Vizitator

MesajTrimis: Joi Apr 06, 2006 2:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pt aceste informatii.Sunt sigura ca nu numai eu sunt bucuroasa pt acest raspuns, ci multe alte fete.
Sus
mara
Vizitator

MesajTrimis: Joi Apr 06, 2006 2:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

as mai avea o intrebare.Pt aceasta "schimbare" cat este necesar sa scot din buzunar,mai pe scurt intre ce preturi se incadreaza?Va multumesc
Sus
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Joi Apr 06, 2006 5:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna, preturile depind de la salon la salon!
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric Ora este GMT
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community