FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Ma poate ajuta cineva!?...cu niste raspunsuri
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in spranceana
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
AlexQ

Data inscrierii: 15/Sep/2005

MesajTrimis: Joi Sep 15, 2005 11:19 am    Titlul subiectului: Ma poate ajuta cineva!?...cu niste raspunsuri Raspunde cu citat (quote)

Salutare!!!!!!!!!!!!
De catva timp ma gandesc sa fac un piercing in spranceana, insa as dori sa mai vorbesc cu cineva inainte despre asta, cu cineva care are deja, imi puteti explica si mie cam cum decurge totul.......daca doare? in cat timp se vindeca1?
Astept raspunsuri......pls
Hai...papa
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Andrei
Vizitator

MesajTrimis: Vin Sep 16, 2005 6:25 am    Titlul subiectului: Re: Ma poate ajuta cineva!?...cu niste raspunsuri Raspunde cu citat (quote)

Salutare AlexQ, uite eu am facut piercing in spranceana vara trecuta, pot spune ca de durut nu prea m-a durut, putin in momentul cand mi-a bagat acu, dupa aceea doar cand il mai atingeam din grasala cand ma imbracam, insa nu era cine stie ce durere, insa am avut multa grija de el, si parca mi sa vindecat in doua luni nu mai stiu sigur.
Durerea nu e prea mare o poti suporta fara probleme, iar informatii legate de el o sa-ti spuna cel care ti-l face destul, desigur daca faceti piercingul undeva autorizat cum ar fi un salon...oricum astea nu conteaza cand o sa te uiti in oglida si o sa vezi ce beton e piercingul o sa realizezi ca a meritat tot efortul si tot chinul.... Very Happy Exclamation
Nu mai stai pe gaduri si du-te si fa-l.....merita!!!! Insa AI GRIJA unde il faci si cine ti-l face.....Hai bafta multa si papa
Sus
MirceaBQ

Data inscrierii: 16/Sep/2005

MesajTrimis: Vin Sep 16, 2005 10:37 am    Titlul subiectului: Re: Ma poate ajuta cineva!?...cu niste raspunsuri Raspunde cu citat (quote)

Bai e un piercing foarte cool, nu ai dc sa fii speriat de nimikurile astea lasa ca trec......si eu am trecut prin ele si eu am fost speriat dar credema nu merita nu e mare lucru...o sa vezi
Hai lasa astea si sute mai rpd la salon si fa-l.....Bafta
Sus
Gone

Data inscrierii: 17/Sep/2005

MesajTrimis: Sam Sep 17, 2005 10:52 am    Titlul subiectului: Re: Ma poate ajuta cineva!?...cu niste raspunsuri Raspunde cu citat (quote)

Dupa parerea mea piercingul in spranceana nu merita, am vazut la cineva unul, parca am inteles ca il avea de peste 5 ani, iar tipul avea vreo 40, bineinteles toata stima, rar vezi oameni dastia, da' ce nu mi-a plecat e ca piersingul lui din spranceana era lasat sau cum se zice...migrase..parca, si i se lasase spranceana nasol.......oricum voi decideti io mi-am zis doar parerea.......Hai salutare
Johnny007
Vizitator

MesajTrimis: Sam Sep 24, 2005 9:07 am    Titlul subiectului: Re: Ma poate ajuta cineva!?...cu niste raspunsuri Raspunde cu citat (quote)

Este foarte bine ca ai pus problema inainte de a face piercingul ca ai vrea sa stii cate ceva despre el, nu e rau deloc chiar e bine.
Insa totusi nu-ti face atatea probleme, ai sa vezi ca nu e mare lucru
Sus
Hallow

Data inscrierii: 07/Sep/2005

MesajTrimis: Mie Sep 28, 2005 1:15 pm    Titlul subiectului: Re: Ma poate ajuta cineva!?...cu niste raspunsuri Raspunde cu citat (quote)

Cel din spranceana este destul de problematic, deci trebuie avut o grija mai mare de el pentru a nu se infecta, in rest nu e mare lucru.
Sus
karmacoma

Data inscrierii: 08/Ian/2006

MesajTrimis: Dum Ian 08, 2006 4:49 pm    Titlul subiectului: Re: Ma poate ajuta cineva!?...cu niste raspunsuri Raspunde cu citat (quote)

AlexQ a scris:
Salutare!!!!!!!!!!!!
De catva timp ma gandesc sa fac un piercing in spranceana, insa as dori sa mai vorbesc cu cineva inainte despre asta, cu cineva care are deja, imi puteti explica si mie cam cum decurge totul.......daca doare? in cat timp se vindeca1?
Astept raspunsuri......pls
Hai...papa

Eu am avut un piercing in spranceana facut cu un pistol din-ala cu care se fac gauri si in urechi. Nu doare, simti doar o intzepatura atunci cand ti-l face si atat. Apoi e putin incomod cand te imbraci, cand te freci cu fatza de perna sau ceva de genul. Dupa ceva timp, mi-am scos acel cercel medicinal si mi-am pus unul special pt spranceana dar s-a intamplat ceva ciuda. Locul a inceput sa se vindece complet si sa se regenereze scotandu-mi cercelul la suprafatza. Se mai tinea in final intr-o bucata de piele subtire, asa ca l-am scos.
Acum intreb eu...de ce mi s-a intamplat asta? as vrea sa-mi mai fac un piercing in spranceana dar mi-e ca ajung tot la asta.

numai bine
Sus
Cedrik

Data inscrierii: 21/Ian/2006

MesajTrimis: Sam Ian 21, 2006 1:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dak itzi da cineva neautorizat e mai bine satzi dea cu piercing cu tija mai mare si pe urma il schimbi. locul se va umfla si tija scurta "dauneaza" ... *cel putzin asa a fost a doua oara la mine cu o tija scurta*
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
just me
Vizitator

MesajTrimis: Joi Feb 02, 2006 2:06 pm    Titlul subiectului: my case Raspunde cu citat (quote)

C iti recomand eu este s mergi la un salon autorizat si kunosti p cineva care sa-si fi pus piercing-ul la ei.
Cel putin in cazul meu, am fost la un salon din Bucuresti, super tare, mi-au dat cu o crema anestezika si dupa o juma d ora mi-a facut gaura, care pot s spun k nu a durut nici makar un pik.
Singura problema care am avut-o a fost o mika vanataie pe spranceana, brobabil a atins o mica vena, care a provocat vanataia.
Anyway, depinde d tine, dc vrei f mult sa-ti-l pui, n-ai decat, insa dc nu esti pregatit, mai bine nu...
Eu m-am hotarat in trei zile, in prima mi-am kumparat piercing-ul si in a treia mi l-am pus, kam atat.
Multa bafta!
Sus
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Vin Feb 03, 2006 1:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

HMMM ......tot ce pot spune este ca : crema ce au folosit-o baietii la tine pt. spranceana,au folosit-o degeaba! in spranceana piercingul NU DoARE! si, in legatura cu vanataia,sa sti ca nu este un caz foarte des intalnit,ori te-ai miscat tu in timpul operatiei ori ''artistul'' s-a cam grabit pe ''ochiul ''tau,ATENTIE !!! va rog ....

P.S. Cel mai indicat este sa cumparati bijuteria salonului!pentru a evita orice fel de probleme (infectii, alergii etc...)
Cu respect ,Costi
Professional Tattoo & Piercing Studio,Full Member of the Romanian Professional Tattoo Association,100%sterilized,new needles per costumer,the studio have permanent medical assistence,TATTOO SCHOOL!Over 11 yers experience in Tattoo..
FashionTattoo

Data inscrierii: 03/Ian/2006

MesajTrimis: Dum Feb 12, 2006 3:07 pm    Titlul subiectului: EMLA - http://www.emla-us.com Raspunde cu citat (quote)

Costi: "crema ce au folosit-o baietii la tine pt. spranceana,au folosit-o degeaba! "

-crema care au folosit-o baietzii se numeste EMLA ( http://www.emla-us.com ) este o crema anastezianta care contine lidocaina si din pacate nu se gaseste in Romania.
daca tu nu iti permiti sa faci eforturi financiare pentru confortul clentilor (Emla 5 gram tube - $10.99) asta nu inseamna ca saloanele din Bucuresti o folosesc degeaba; imi pare rau ca iar ne contrazicem si imi pare rau ca nu recunosti cand nu ai dreptate

~FashionTattoo Bucharest~
www.fashion-tattoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Dum Feb 12, 2006 4:59 pm    Titlul subiectului: buna Raspunde cu citat (quote)

nu este nimic ,ca ne contrazicem,consider acum ca este ceva constructiv,nu stiu unde ai citit ca am spus ca saloanele din Bucuresti,o folosesc degeaba,nu am spus asta ,am spus ca se foloseste degeaba pt.ca in spranceana ea este folosita efectiv degeaba,unguentul ELMA pe mine personal nu ma satisface si-ti dau un sfat foloseste AMETOP gel tub de1.5 g.care am dat 15 lire cipriote pe 1 tub deci cam 28 euro.....il vine o companie elvetiana(smith+nephew)
cele bune
Vizitator

MesajTrimis: Mie Iul 19, 2006 5:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

..ce riscuri mai exista daca iti da cineva neautorizat..? dar care totusi se mai pricepe putin. ce poate sa mearga rau? Confused
numa bine
Sus
Blaj

Data inscrierii: 19/Iun/2006

MesajTrimis: Joi Iul 20, 2006 1:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in legatura cu EMLA
Precautions:
1. Do not apply near eyes or open wounds.
2. Keep out of reach of children.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Lun Iul 24, 2006 6:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...bine zis! heheheheh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in spranceana Ora este GMT
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community