FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Ma poate ajuta cineva!?...cu niste raspunsuri
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in spranceana
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
irina
Vizitator

MesajTrimis: Joi Aug 17, 2006 7:22 pm    Titlul subiectului: ma enerveaza ai mei..shi nu-s hotarata unde sa-mi pun pirs Raspunde cu citat (quote)

ash vrea shi yo un pirs in spranceana sau unu mic in nas...dar ma enerveaza ai mei...shi...incepe shi scoala....ai mei cik is mik ptr pirsuri..de fapt..am 13 ani da....mi-a intrat in cap chestia cu pirsurile..shi nu ma las pana nu-mi fac unu in spranceana Evil or Very Mad Very Happy ...mi-e km frik k am citit despre infectii...shi..nu prea cun persoane specializate unde sa-mi fac...apropo,sunt din galatzi...un sfat va rog..unde e mai ushor...in spranceana sau in nas...?! Confused[/code]
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Joi Aug 17, 2006 8:55 pm    Titlul subiectului: Re: ma enerveaza ai mei..shi nu-s hotarata unde sa-mi pun pi Raspunde cu citat (quote)

irina a scris:
ash vrea shi yo un pirs in spranceana sau unu mic in nas...dar ma enerveaza ai mei...shi...incepe shi scoala....ai mei cik is mik ptr pirsuri..de fapt..am 13 ani da....mi-a intrat in cap chestia cu pirsurile..shi nu ma las pana nu-mi fac unu in spranceana Evil or Very Mad Very Happy ...mi-e km frik k am citit despre infectii...shi..nu prea cun persoane specializate unde sa-mi fac...apropo,sunt din galatzi...un sfat va rog..unde e mai ushor...in spranceana sau in nas...?! :?shi....la 13 anishori,dak ma duc cu unu din parintzi...mi-l face?vreau neaparat unu' in spranceana da ma enerveaza dupa cum am mai zis scoala...c sa fac?Sad([/code]
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Aug 29, 2006 10:42 pm    Titlul subiectului: Re: ma enerveaza ai mei..shi nu-s hotarata unde sa-mi pun pi Raspunde cu citat (quote)

Anonymous a scris:
irina a scris:
ash vrea shi yo un pirs in spranceana sau unu mic in nas...dar ma enerveaza ai mei...shi...incepe shi scoala....ai mei cik is mik ptr pirsuri..de fapt..am 13 ani da....mi-a intrat in cap chestia cu pirsurile..shi nu ma las pana nu-mi fac unu in spranceana Evil or Very Mad Very Happy ...mi-e km frik k am citit despre infectii...shi..nu prea cun persoane specializate unde sa-mi fac...apropo,sunt din galatzi...un sfat va rog..unde e mai ushor...in spranceana sau in nas...?! :?shi....la 13 anishori,dak ma duc cu unu din parintzi...mi-l face?vreau neaparat unu' in spranceana da ma enerveaza dupa cum am mai zis scoala...c sa fac?Sad([/code]
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Lun Sep 11, 2006 1:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mi`am facut un pierce in spranceana acum cateva zile si azi dimineatza am observat k deasupra pleoapei mobile am un fel de vanataie dar micutza...nici macar n`ajunge pana in dreptul pierce`ului dar mi`e frica sa nu fie kuzata de acesta...dak stie careva va rog mult sa raspundetzi
Sus
Mara
Vizitator

MesajTrimis: Mie Sep 13, 2006 11:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In general, nu doare cand iti face gaura proproiu-zisa, doar cand baga cercelul pe acolo, dar nici atunci nu e mare lucru. Am facut destule pierce-uri in spranceana, fara sa folosesc creme sau orice altfel de anestezice, si nimeni nu s-a plans de durere. Avand in vedere ca este o zona expusa, trebuie sa ai mare grija si sa il faci la un salon specializat. Despre vanataile care apar, desi sunt inestetice, nu sunt periculoase, nu sunt semne de infectie, dispar dupa o perioada te dimp (mai lunga sau mai scurta, depinde de persoana ca la orice alta vamataie de altfel).
O poveste "de groaza" care circla adesea pe tema pierce-urilor in spranceana date cu "pistolul" este ca se poate sa-ti sparga arcada daca ii aluneca mana artistului. Sincer, nu am cunoscut pe nimeni care sa fi patit asa, mai mult chestii de genul "prietenul unui prieten al verisoari mele" sau alte povesti din folclorul urban. Cat despre tendinta pierce-urilor de a "migra", niciuna dintre persoanele carora le-am facut eu nu au patit asa si nici persoanele care si-au fact la studiou. Cere informatii la fata locului...
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Dum Oct 29, 2006 9:06 pm    Titlul subiectului: emla- ochi Raspunde cu citat (quote)

Blaj: te-ai trezit tu sa critici emla; se foloseste in toata Europa la saloanele de bodypiercing; e adevarat ca are o reactie iritanta asemanatoare sapunului in ochi ...dar deocamdata nimeni nu a spus sa nu ne mai spalam cu sapun pe fata
...apropos e putin probabil sa-i dai unei persoane cu emla in ochi cand pui anestezie pentru un piercing in spranceana ...daca ai mana destul se sigura ca sa pui un pierce in spranceana, ma indoiesc ca nimeresti ochiul cand vrei sa pui crema la coada sprancenei
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Sam Noi 18, 2006 7:56 pm    Titlul subiectului: Re: Ma poate ajuta cineva!?...cu niste raspunsuri Raspunde cu citat (quote)

Doare cand itzi fac piercingul in spranceana?
Sus
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Dum Noi 19, 2006 10:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu
tatua102388

Data inscrierii: 30/Ian/2007

MesajTrimis: Sam Feb 03, 2007 2:43 pm    Titlul subiectului: Re: Ma poate ajuta cineva!?...cu niste raspunsuri Raspunde cu citat (quote)

Anonymous a scris:
Doare cand itzi fac piercingul in spranceana?

Ce rost mai are sa-ti faci daca nu te doare? Durerea fixeaza mai bine momentul. Poate sunt eu prea masokista si sentimentala. lolz... dar kiar nu vad DE CE simt oamenii nevoia de anestezie pt 3-4 secunde...
Fara durere... ai putea la fel de bine sa-ti desenezi cu pixul un piercing acolo la spranceana si sa presupui ca ti-ai facut...
La fel la tatuaje... fara durere... la fel de bine ai putea sa-ti desenezi ceva acolo...

Dar e unica senzatia... orice piercing, orice tatuaj...
Gandul ca in fiecare dimineatza, o sa te trezesti "forever inked", sa speli zona resp. si sa vezi modelul (kre inseamna something special 4u) ramanand acolo... e super. E arta, si arta exprima ceva. Si durerea... are si ea rolul ei.
In fond... orice lucru valoreaza mai mult daca se obtine mai greu... deci... de ce anestezie? ce farmec mai are dupa aia?
(poate am io vreo fixatie cu durerea... dar asta-i parerea mea...)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Susp3cta`

Data inscrierii: 02/Feb/2007

MesajTrimis: Sam Feb 03, 2007 8:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

L`am facut fara anestezie si iti spun ca durerea daca e nu o vei simti.. Asa a fost in cazut meu..am simtit putin cand a bagat dar nu a fost dureros..iar apoi dupa ce te mai ustura putin dar totul suportabil.

Mie si cand mi`a facut tatuajul pe coapsa nu mi s`a parut dureros..deci nu`ti fa griji..FA`L !
Sus
plusche

Data inscrierii: 19/Apr/2007

MesajTrimis: Joi Apr 19, 2007 6:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hello...sunt si eu noua pe aici Smile

o sa va zic pe scurt ce am facut eu...mi'am facut o obsesie cu pircingul ala in spranceana si intr'o zi m'am trezit si am pus mana pe ac si mi'am dat singura gaura...partea proasta e k nu mi'a intrat cercelul si pana la urma tot la salon ajung Very Happy dar macar i'am convins pe ai mei k sunt hotarata sa mi'l fac Razz

p.s.-nu mi s'a infectat chiar daca m'am intepat singura...si nici nu m'a durut Neutral
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in spranceana Ora este GMT
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community