FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
POATE FI FATAL???????

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
bad_me
Vizitator

MesajTrimis: Joi Apr 27, 2006 4:24 pm    Titlul subiectului: POATE FI FATAL??????? Raspunde cu citat (quote)

tocmai am citit pe google k piercu' in limba poate fi fatal.. Shocked adik se poate infecta fff tare,....si k pot aparea infectiile dentare..si ka majoritatea dentistilor nu recomanda piercuin limba pt k poate provoca infectii bucale ff grave. Shocked Cercelul poate fi inghitit???? pt k acolo scrie k dak il inghiti poti avea probleme respiratori...sau kiar sa te sufoci..m au kam inspaimantat informatiile aste...E ADEVARAT SAU EXAGEREAZA???? 10XHEEELLLPPPPPPP PLSSS K VREAU SI YO UN PIERCE IN LIMBA SI ACU MI E CAM FRIK... Sad 10 X HELP
Sus
Elyria
Vizitator

MesajTrimis: Joi Apr 27, 2006 4:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E gay ce ai citit pe google...Exagereaza..cre k as fi murit de mult...oricum exista cazuri in care unii au infectii urate...poate patesc asa ca organismu lor nu suporta pierceu..sau nu a fost facut corespunzator sau poate nu are grija de pierce...oricum don't be scared!Good luck
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Joi Iun 01, 2006 8:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in legatura cu cat e de daunator un piercing in limba: daca nu respectzi ce tzi se spune atunci poate fi neplacut, dar in general nu sant probleme, googelul posibil ca a facut publice acele informatzii doar pt acel tip de oameni batutzi in cap care isi usuca pisica in cuptorul cu microunde!... trist
Sus
Cedrik

Data inscrierii: 21/Ian/2006

MesajTrimis: Mar Iun 13, 2006 11:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in cel mai rau caz se poate infecta si supureaza o culoare cum e puroiul (alb-galbuie māscoasã) si ar trebui sa`l scotzi... de inghitit piercingul n`ai cum... poate doar bila de deasupra si cei care se joaca f mult cu piercingul e posibil sa`si sparga peretzii maselelor...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Vizitator

MesajTrimis: Mie Iul 19, 2006 3:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ho, ca nu mori!
O prietena si-a inghitit pierceul in timp ce manca, pentru ca acasa statea fara bila de sus [din cauza parintilor], dar nu a avut probleme mari. Stomac=>toilet Very Happy Very Happy
Sus
Iubitaaaaaa
Vizitator

MesajTrimis: Dum Sep 10, 2006 7:05 pm    Titlul subiectului: OAO...... Raspunde cu citat (quote)

Chestia marfa e k terminatzii in general incep sa spuna shi ei c cred d cuvintza sa t sperie e k shi cum l-ai intreba p unu d 40 d ani c crede despre piercing Sad sigur itzi zice k mori 99 %....eu mi-am dat singura d 4 ori pana akum piercing in limba shi l-am tot scos k l-a vazut mama.....nu am patzit nik...ultima oara cel putzin am mancat k vaca dupa o juma d ora Evil or Very Mad maine imi dau din nou:) uratzi-mi succes sa gasesc ac:P va pupa fata
Sus
cos

Data inscrierii: 27/Sep/2006

MesajTrimis: Mie Sep 27, 2006 1:06 pm    Titlul subiectului: Re: OAO...... Raspunde cu citat (quote)

Iubitaaaaaa a scris:
Chestia marfa e k terminatzii in general incep sa spuna shi ei c cred d cuvintza sa t sperie e k shi cum l-ai intreba p unu d 40 d ani c crede despre piercing Sad sigur itzi zice k mori 99 %....eu mi-am dat singura d 4 ori pana akum piercing in limba shi l-am tot scos k l-a vazut mama.....nu am patzit nik...ultima oara cel putzin am mancat k vaca dupa o juma d ora Evil or Very Mad maine imi dau din nou:) uratzi-mi succes sa gasesc ac:P va pupa fata

helooo , cum naibii sa-ti faci de atatea ori gaura in limba , si singura Smile) pe unde mai ai pierce-uri ? Smile)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
cos

Data inscrierii: 27/Sep/2006

MesajTrimis: Mie Sep 27, 2006 1:08 pm    Titlul subiectului: Re: OAO...... Raspunde cu citat (quote)

daca ar fi sa ma vada taica-miu si sa-l scot,nu as mai fi in stare sa imi fac alta gaura...cel mai nasol lucru e ca nu poti sa mananci in primele 2 zile...mi se pare oribil Very Happy
Sus
Blaj

Data inscrierii: 19/Iun/2006

MesajTrimis: Mie Sep 27, 2006 6:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mai oameni buni daca nu e facut bine si nu se respecta anumite reguli atunci se infecteaza sau se inflameaza dar daca se respecta niste reguli balane e ok nu mai scrieti prostii cititi inainte sa vb documentativa si vedeti mai multe surse nu ascultati ce o zis colegu de banca sau vecinul de bloc , daca vreti o opinie mergeti la un salon autorizat si veti primi toate raspunsurile
Sus
simmo

Data inscrierii: 25/Oct/2009

MesajTrimis: Joi Oct 29, 2009 3:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sal..eu mi am pus pierce acuma 5 zile...si s a mai dezumflat limba...la inceput nu simteam deloc gustul dulce..acuma da. dar problema e ca parca nu simt gusturile la fel de ''tari''ca inainte..asa mi se pare...nujt e normal? o sa treaca?
si am limba alba si s a format o gaura acolo langa biluta de sus...se va face roz inapoi limba si gaura aia dispare...???
pls rasp...k nujt ce sa fac..sa l scot...sa nu...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community