FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Piercing in nas!?!?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in nas si sept
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Eleny
Vizitator

MesajTrimis: Mie Sep 21, 2005 8:23 am    Titlul subiectului: Piercing in nas!?!? Raspunde cu citat (quote)

Salutare as dori sa-mi fac si eu piercing in nas si as vrea sa vb cu cineva innaite sa-mi spuna si mie daca doare, si ce cercel pot purta la inceput si in cat timp mi se vindeca, si e vreo modalitate sa il ascund n-as vrea sa mi-l vada profesorii la scoala.....1?
Pls raspundetimi si mie
Sus
AndreeaABC
Vizitator

MesajTrimis: Mie Sep 21, 2005 5:40 pm    Titlul subiectului: Re: Piercing in nas!?!? Raspunde cu citat (quote)

In primu rand tine mainte ca piercingul trebuie facut intr-un salon autorizat pentru a evita orice fel de problema. Pt prima perioada, perioada de vindecare, incarca sa eviti sa porti cercel de argint pentru ca acesta iti poate crea probleme, iar in legatura cu ascunderea lui e o mica problema, nu prea poti sa ascunzi cercelul in perioada de vindecare pt ca nu trebuie sa scoti cercelul, iar de ascuns ai putea sa incerci 2 variante, scoti cercelul si folosesti putin fond de ten pentru a masca gaura, insa sa nuy il tii prea mult scos pentru ca o sa se astupe gaura, iar a2a varianta si cea mai buna este sa folosesti nailon de pescuit, pe care il tai ca de masura gaurii si il introduci in locul cercelului si astfel acesta va masca si gaura si nici nu va permite ca aceasta sa se astupe. Sper sa te fi putut ajuta si daca mai e ceva lasi mesg si mai vorbim.
Papa si bafta in continuare
Sus
Rebeka

Data inscrierii: 23/Sep/2005

MesajTrimis: Vin Sep 23, 2005 10:31 am    Titlul subiectului: Re: Piercing in nas!?!? Raspunde cu citat (quote)

[Hai s-o luam cu inceputul de durut..nu doar mai deloc, creca e cea mai putin dureroasa zona, piercingul asta nu creaza probleme, e foarte cool...nu trebuie sa te ingrijorezi
Eu am de mult timp creca mai mult de 2 ani si sunt super multumita de el si nu am avut nici un fel de problema cu el, si sincera sa fiu nici nu l-am facut intr-un salon autorizt si...chiar merita piercingul asta, bineinteles daca ti se pare cool, nu cred ca poti alege un piercing dupa cat de mult doar...nu e bine, stii cum e daca vrei ceva cu adevarat esti in stare sa faci orice.
Iar in legatura cu ascunderea, nu are rost, trebuie sa fii acceptat pentru ceea ce esti, chiar dak profi astia sunt mai demodati pana la urma ce poa' sa-ti faca!? nu!?
Fii tu fericita si lasi deoparte pa' ei.
Hai...multa bafta. Te pupik.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Teo_S

Data inscrierii: 07/Sep/2005

MesajTrimis: Sam Sep 24, 2005 7:05 am    Titlul subiectului: Re: Piercing in nas!?!? Raspunde cu citat (quote)

Dc te stresezi atat daca vrei, fa-l si gata....ce conteaza ce cred cei din jur
Kapo
Vizitator

MesajTrimis: Mie Sep 28, 2005 2:02 pm    Titlul subiectului: Re: Piercing in nas!?!? Raspunde cu citat (quote)

Stai linistita in nas doare cel mai putin dintre toate
Sus
rain-drop
Vizitator

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2006 8:04 pm    Titlul subiectului: nu neaparat Raspunde cu citat (quote)

...mai de durut nu cred ca doare cel mai putzin...dar dupa ...ce itzi faci gaura cred ca in afara de ureche doare cel mai putzin.plus ca de ex eu mi-am facut gaura singura.Da daca nu shtii shi nu ai curaj..te duci la salon.Dar eu inca nu am nik...shi il am de trei ani!so do it... Very Happy
Sus
ice_m

Data inscrierii: 05/Mai/2006

MesajTrimis: Vin Mai 05, 2006 6:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eleny, si eu am cam aceleasi nedumeriri ca si tine!
numai ca eu nu sunt sigura daca il vreau! Rolling Eyes
ce-i mai amuzant e ca mi-am cumparat un pierce din aur si nu stiu ce sa fac!
de profi nu ma tem.......sunt la facultate!
Inca ceva daca stiti vreun salon din iasi care face si piercing dati-mi un e-mail!
sa fiti sanatosi dragilor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
alina_666

Data inscrierii: 27/Ian/2007

MesajTrimis: Sam Ian 27, 2007 5:48 pm    Titlul subiectului: Re: Piercing in nas!?!? Raspunde cu citat (quote)

Oufff..am 13 ani..and i want one Sad( in nas.Neutral faza e k nush dak ai mei ma lasa..si nahh ei sunt de gashk dar...anyway..chiar merge cu fond de ten?+ k ..cum arata cercelul medicinal? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
optimista

Data inscrierii: 24/Feb/2007

MesajTrimis: Sam Mar 17, 2007 7:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sallz si eu am 13 ani,ai mei ma lasa dar mie frik d profi adik...diriga mea nici macar nu ne lasa sa facem nik.o fata d l mn din clasa a venit odata q moolte coditze impletite ji ia tzinut o morala.....frate....ce pot sa fak??mil doresc f f f mollt dar mie frik sa nu mi se scada nota l purtare!!!!!!!!!plz HELP!!! Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Dee

Data inscrierii: 07/Dec/2006

MesajTrimis: Sam Mar 17, 2007 2:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eleny eu am cercel in nas de 6 luni .... aceleasi intrebari le-am avut si eu inainte de a-mi da gaura in nas ... e oarecum firesc sa le ai. nu doare, sincer crede-ma k eu nu am apucat sa ma gandesc foarte mult inainte in sensul k m-am asezat pe scaun si nu stiu cand mi l-a facut ... totul s-a intamplat intr-o fractiune de secunda Very Happy ... sigur k e oarecum discutabila faza cu durerea, dar dat fiind faptul k e una dintre cele mai putin dureroase zone ... trage tu concluziile Wink , e cam aiurea cu ascunsul cercelului, nu ai voie sa-l scoti o perioada de timp pana la vindecare. ce sa-ti zic ... iti doresc bafta Very Happy , nu-ti mai face griji (nu e cazul) si du-te la un salon autorizat asa vei fi linistita si vei avea siguranta ca esti "pe maini bune". te pup Smile
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in nas si sept Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community